Октомврийче,дай на мама знак-ритни коремчето й с крак!

  • 24 357
  • 721
  •   1
Отговори
# 60
  • варна
  • Мнения: 1 228
Вече честно казано спрях да се вманиачавам чак толкова какво ям(естествено пак си подбирам храната),всичко което е на нашия пазар е пълен боклук за нищо няма гаранция ,и плодовете и зеленчуците са пълни с нитрати,месото в магазините не се знае от кога е ,млякото не ни е мляко абе ужас.Добре че имам баби от село който ми пращат домашно сирене ,мляко ,яйца .Много обичам зелена салата ,но разбрах че на някои места ги праскат с отрови за да са по издръжливи,по принцип не вярва много на този човек който ми го каза но все пак си имам едно на ум.

# 61
  • Мнения: 270
Съни,едвали сина ти има алергия към ягодите само затова,че  ти си яла ягоди през бременноста.Нали знаеш всяко нещо в малки количества е полезно.аз си хапвам от купешките ,но чакам с нетърпение от дом.градинка вкусни ягодки.
misha_1  честито бракосъчтание.Дълъг съвместен живот ви желая
Kaliopa02 честито и на теб,скоро да се похвалиш с избраната дата
martinito бързо възстановяване на мъжа ти
Забравих да ви спомена,че от днес съм на хранителен режим и ако издържа до вторник ще дам отчет-хич не ми се иска да се тъпча с излишна храна Sad

# 62
  • Мнения: 181
Калиопа,честит ви годеж!Пожелавам ви най-страхотните преживявания заедно,много любов и разбирателство...и чакаме с нетърпение да кажеш кога ще е сватбата Wink

И аз не се вманиачавам в това какво да ям...Ям всичко,което ми се дояде,разбира се в малки количества,без да прекалявам....

Иветка,абе и аз така си мисля за ягодите,защото и доста четох в интернет,че ако майката няма алергия,не може детето,докато е в утробата да прихване алергия заради това,че майката е яла дадена храна...Явно така или иначе е щял да бъде алергичен,но все пак...

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Такааа,да видим какво запомних Mr. GreenИзчетох всичко,но....почвам Mr. Green
Аз съм по-добре,дано ми се размине.

Хариелка,стискам палци за утре.Всичко ще е наред,ще видиш.Аз съм сигурна и го вярвам.А името е уникално.Ние имаме само име за момиче,та ако излезе мъж,няма да има име.И колкото пъти седнем да го мислим,просто не се получава и това е.Незнам,много странно....Сестра ми каза,че е така,защото била мома,но да видим. WhistlingИ да ти кажа,малко ме попритесни с тези болки,за които казваш...Аз като пишкам сутрин /когато ми е много пълен мехура/,или през нощта-доста ме наболява там вътре....влагалището...незнам как точно да го обясня.Имам напрежение и болка,но като се изпишкам ми минава.И това е само така-на много пълен мехур.През деня изобщо....Да се шашкам ли? newsm78 #Crazy

Съни,сладурче,я ела към Пловдив на ФМ да пием по кафенце Mr. GreenА за ягодите,не мисля,че имаш някаква вина.И едва ли си яла в промишлени количества,че да се отрази не Боян чак толкова...спокойно Hug

Калиопа02,много се радвам,браво!Да кажеш датата,като я определите.Ейййй,как искам пак сватбаааа,но пак с моя мъж де,да не ме разберете погрешно Mr. Green

Еванджелина,като стана дума за сватби,как мина твоята?Чакаме снимки! Hug

Миша,честито!!!!Само хубави моменти и мнооого любов и щастие!

А за болничния-определено зависи от лекаря.И двете ми бременности съм в болнични от началото до края.Имам право на 180дни и отделно на 45дни преди термин.Общо са 225.И не съм влизала в болница.Моя лекар направо ми иска картона,оставям му го там и след 5 дни си вземам готовия болничен.Издава ми ги по 30дни направо и ми е мнооогоо удобно.

Смуси,Патрисия,Радостинадано вече да се свърши вашето SickМного неприятно.

Имаше и още,но...забравих.Лека вечер!Пазете се! Hug Hug Hug


# 64
  • Мнения: 181
Хаха,Дезъртче,нямаш грижи....Его къде е Пловдив...на 3 часа път Laughing LaughingАма като стана дума...нали казах,че ще сме кумуве на една сватба...Е,въпросната булка още не си е харесала рокля и мисли да ходи в Асеновград,че там имало страхотни рокли,та...ако стане,аз най-вероятно ще ходя с тях,та може да се видим,те Асеновград и Пловдив са си близко....Ама да видим....

А за тия болки-на мен ми се случва това,когато съм настинала...Спокойно,може и при теб да е от това... Peace

А пък за имената,ние в началото имахме съвсем друга идея за име,но преди около месец решихме как ще се казва бебока....а галеното мнооого ми харесва,толкова е сладурско....Пък,ако слуууучааайно се окаже момиче-ще бъде Моника...ама едва ли....

# 65
  • Мнения: 59
Момичета колко много сте изписали.....до сега ви четох и сега нямам много време да пиша.
За ягодките и аз си хапвам, от пазара, вкъщи още не са станали, не в големи количества разбира се, но....като ми се ядът....
Хариелка,  Praynig Peace имаш ли палци и молитви от всички ни всичко да е наред, да бъдеш спокойна и да ни зарадваш с добри новини.
Аз до скоро повръщах, особенно ми се повръщаше към 18ч като се прибера от работа, уйасно съм гладха, и като хапна каквото и да било и.... Sick Но въпреки гаденето, много ми се яде, което мислих че е несъвместимо и невъзможно но вече съм +3кг. Иначе имам и ужасни кисилини, но с тях се боря успешно с ябълка, изяждам една и изчезват много е ефикасно. Аз още не усещам маничето, толкова ви се радвам като чета за вашите първи ритничета и очаквам с нетърпение и аз да усетя някое, но май ми е рано 15г.с. В сряда бях на преглед и маничето риташе, но АГ каза че още не са му толкова силни движенията в стената, че да ги осещам, а и аз съм по-пълничка, така че скоро май няма да е.
Аз още не съм казала на работата ми за бремеността, все повече ми личи, може би и те забелязват, но си трая. В голяма фирма работя, но колектива ни е от около 30 човека, 99%мъже на възрастта на родителите ми. Незнам длъжна ли съм да учедомявам ръководителя ми?

# 66
  • Мнения: 500
Здравеите и от мен Hug
Хариела, името е страхотно! Много стиснати палчета за утре, всичко ще е наред Heart Eyes
Съни, според мен също не може това, че ти си яла ягоди да повлияе на детето. Аз също си хапвам ягоди от пазара, но не по много, че от тях много ми се  Sick Но го карам на други плодове  Laughing
Ивета, сподели за хранителния режим...предписан ли е от лекар и какъв е?
За имената и ние имаме за момиче, за момче още сме в чудене между няколко...дано да е момиче Mr. Green
Във вторник съм на лекар и вече нямам търпение да видя бебока как е Heart Eyes

# 67
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Миша Калиопа Честито и на двете ви.
Хариелка дано всичко се развива по най-добрия начин за теб и бебчето.
Пепи много се радвам да си бременеем заедно  Heart Eyes
За храните не мисля че влияят на алергиите поне докато детето е в утробата - там плацентата пресява активно. После като кърмим ще е по-сложно че тогава всичко минава в кърмата.
С имената сме много зле - едвам измислихме името на баткото сега пак ще е голям зор.
Аз днес го раздавам градинарка със смесени чувства че доколкото знам не е никак хубаво да се ровя в пръст и китки ама не се стърпях .. пък и късно се сетих да си сложа ръкавици.

# 68
  • Мнения: 145
Здравейте и от мен! Аз съм нова и сега реших да се престраша да пиша в темата. Моето бебче също трябва да бъде октомврийче. Термина ми е на 28 октомври, и това е първата ми бременност.  Ще се радвам да ме включите във вашата групичка. Чета ви от известно време и се надявам заедно да споделим всички вълнения, свързани с раждането на нашите деца!

Последна редакция: нд, 08 май 2011, 23:06 от bonbonela

# 69
  • Мнения: 447
Привет, момичета!

Да се разпиша и аз...

Ягодки си хапвам без притеснения, защото много ги обичам. Нарязани на парченца и заляти със заквасена сметана, разбита с пудра захар. Ммммм! Мляс!  Party
Гледам да не се вманиачавам твърде много на тема храна, защото ми е омръзнало от превземки - в това имало нитрати, онова го пръскали с отрови... Ако разсъждавам така, не трябва нищичко да слагам в устата си. Не можем да се опазим от всички опасности, които ни дебнат на всяка крачка. И като споменах меню, една позната, докато беше бременна - може би поради липса на калции в организма, налиташе на мазилка от сгради... Хайде, яжте си, каквото ви се хапва и не се тревожете - притесненията вредят повече!  Wink

Kaliopa, честито за годежа! Това е страхотна новина! Много се радвам за вас с приятеля ти! Мисля, че вече съм споменавала, че в свободното си време се занимавам с организация на сватби. За момента работя само за приятели, но се надявам, че след време ще превърна това в своя професия, защото е нещо, което истински харесвам и обичам. Ако мога да ти бъда полезна с нещо - съвет, идеи, телефонни номера на флористи, сватбени агенции, декоратори и пр, ще съм щастлива да помогна!  Hug

# 70
  • Мнения: 181
Цитат
Ягодки си хапвам без притеснения, защото много ги обичам. Нарязани на парченца и заляти със заквасена сметана, разбита с пудра захар. Ммммм! Мляс! 

Мммм,ще те напляскам Mr. GreenКак може да ме дразниш такаааа,айде сега да ми пратиш ягодки Crossing Arms  Hug

# 71
  • Мнения: 447
Цитат
Ягодки си хапвам без притеснения, защото много ги обичам. Нарязани на парченца и заляти със заквасена сметана, разбита с пудра захар. Ммммм! Мляс! 

Мммм,ще те напляскам Mr. GreenКак може да ме дразниш такаааа,айде сега да ми пратиш ягодки Crossing Arms  Hug
[/quote

С най-дебело удоволствие - но утре, защото ги олапах.  Hug

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 1 014
Ннннн, и аз имам болки в ябълките, и в кръста   Rolling Eyes вечер ако спя по-дълго на едната страна и се събуждам от болка...неприятно е, но свиквам...най-гадното е ,че вече не мога да спинкам по коремче, любимата ми поза, ама щом е за бебчо  Heart Eyes
Калиопа, честито за годежа. Прекрасна сватба и много любов ви желая!
Съни и аз си хапвам ягодки,много ги обичам. И от тези по пазарите хапвам и домашни хапвам  Party
Уинди и аз гледам да не се вманиачавам, то ако тръгнеш да следиш и нищо не трябва да хапваш. Пък и мисля, че от тук нататък все по-лоши ще стават храните, затова трябва да се адаптираме, както и нашите бъдещи бебоци  newsm78
И като заговорихме за ядене, още нещо да ви разкажа. По принцип тука всички сме бременни и не е много хубаво да говорим за храни, ама... Rolling Eyes Та до сега две неща най-много са ми се преяждали - черешки, които все още не съм си намерила, но много скоро...щи има ядене на корем  Laughing и..сега ще паднете, ужасно много ми се ядат сливи, по-точно джанки  Joy  Joy преди няколко вечери сънувах как бера от едно дърво и ям и като се събудих ми течаха лиги от устата и възглавницата ми имаше петно от плюнки   hahaha представяте ли си...  Joy милото много ми се смя  Laughing ама си намерих и ядох  Grinning сега само черешките ми остават...
Айде стига съм дрънкала  Grinning
Лека нощ, сладки сънища и без никакви болки  Hug   bouquet

# 73
  • Мнения: 7
Добро утро момичета!
И аз имам ужасни болки в кръста, които странното е че се появяват само вечер и то след, като си легна през деня нищо ми няма ...

Съни и аз си хапвам ягоди, даже хапвам е меко казано - ям почти всеки ден. При мен има само две неща за момента на които не мога да устоя именно ягодите и таратора ... Grinning

unvisible аз също изчаках доста време преди да кажа, а за това дали си длъжна на този етап не си, сама трябва да прецениш кога да кажеш на ръководителя ти. Моята шефка знаеше още от преди да съм и казала, защото на мен започна да ми личи от рано.. 

bonbonela Добре дошла, пожелавам ти лека и безпроблемна бременност !

# 74
  • Мнения: 96
Здравейте момичета   Simple Smile. bonbonela добре дошла с теб сме на една дата  Simple Smile. Относно ягодките и аз много ги обичам и си хапвам доста. Много хубави ги правят в Happy - с течен шоколад и сметана, но аз си ги правя и в къщи така и стават разкошни.
Хубав ден!

Общи условия

Активация на акаунт