СТРАСТИ - градините в София кампания 2011/2012 02.05 - 08.05

  • 10 610
  • 888
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 38
Ако разместя кандидатурите за второ класиране получавам ли отново точки за първо желание?

# 16
  • Мнения: 366
Не сме приети на първо класиране.

# 17
  • София
  • Мнения: 39 905
Момичета, а за тези дечица, които са ходили на ясла, нова здравно профилактична карта ли трябва да се вземе или от яслата ще прехвърлят текущата директно в градината.....  newsm78
За всяка учебна година се иска нова. Обикновено старите се прикрепват към новата.

Ако разместя кандидатурите за второ класиране получавам ли отново точки за първо желание?
Не губите точки ако детето не е класирано.
Класирано ли е детето?

# 18
  • Мнения: 540
elleee, не ми се ще да правя компромис с доброто на детето си, но ако се налага.  Confused

Just а Woman, о, аз чакам свекърва ми да се пенсионира догодина и тя ще е тази, която ще гледа детето. Както и тази така и другата година, едва ли ще имаме шанс за прием.


Не че е нещо интересно, но все пак- от скоро живея на сравнително ново за мен място и почти не познавам никого, така че не се наемам да твърдя, че е така, но останалите "стари" майки споделят, че от близо 30-те приети в кварталната ДГ, поименно те познават само две деца-три деца. А знаете как е в малките райони- хората се познават...

Е да ама нали знаеш ,че за една  градина се кандидатства и от съседни райони.Както сме ние,аз живея в Горубляне,но тук няма ясла,и кандидатствахме в Младост ,там няма как някой да ме познава Wink

# 19
  • София
  • Мнения: 8 943
Момиета я сега аз да ви питам нещо,обадиха ми се от счетоводствот на фирмата ,за служебната бележка и ми казаха ,че ако детето започне от септември ясла,аз директно трябва да започна работа ,а нямам право да изкарам до ноември 2 година майчинство.Така ли е?
Правилно са ти казали от счетоводството - с тръгването на ясла на детето, майката трябва да си прекрати отпуска за гледане на дете до две години. Можеш обаче да си пуснеш платен или неплатен отпуск. Тогава ще получаваш и половината от т.нар. майчинство.

# 20
  • София
  • Мнения: 23 130
Да ви следя   bouquet

# 21
  • София
  • Мнения: 101
Само запис, да не ви изпусна.

# 22
  • Мнения: 10 547
elleee, не ми се ще да правя компромис с доброто на детето си, но ако се налага.  Confused

Just а Woman, о, аз чакам свекърва ми да се пенсионира догодина и тя ще е тази, която ще гледа детето. Както и тази така и другата година, едва ли ще имаме шанс за прием.


Не че е нещо интересно, но все пак- от скоро живея на сравнително ново за мен място и почти не познавам никого, така че не се наемам да твърдя, че е така, но останалите "стари" майки споделят, че от близо 30-те приети в кварталната ДГ, поименно те познават само две деца-три деца. А знаете как е в малките райони- хората се познават...

Е да ама нали знаеш ,че за една  градина се кандидатства и от съседни райони.Както сме ние,аз живея в Горубляне,но тук няма ясла,и кандидатствахме в Младост ,там няма как някой да ме познава Wink

Говорим за приетите, а те по презумпция, ако не са по СК, а по общ такъв имат предимство или с местожителство, или с брат/сестра, посещаващ съответното ОДЗ, или месторабота на родителите в района.

Както и да е, няма значение. Фактът е, че от 25-30 деца един набор, излизащи в близкия парк, са приети две-три деца + две по СК- близнаци.

# 23
  • Мнения: 540
 Да де ние сме от приетите

# 24
  • София
  • Мнения: 768
Линк към предаването в  BBt - http://www.bbt.tv/video#video_6123
Аз отивам да гледам.

# 25
  • Мнения: 4 393
Линк към предаването в  BBt - http://www.bbt.tv/video#video_6123
Аз отивам да гледам.


Мерси, и аз ще го изгледам. А относно БНТ - голяма тъпотия.

# 26
  • Мнения: 262
И аз се записвам да ви следя! Честито на приетите! И момичета, моля ви присъединявайте се към групата ни във фейсбук, за да спре това безумие с недостига на места! http://www.facebook.com/#!/group.php?gid=117876078229506
"А защо няма места за нашите деца? Истината за приемът в столичните градини."
Ели, гледах те по ТВ! Страхотна си! Честно казано чисто визуално си те представях по съвсем друг начин, а ти си толкова млада и борбена жена със страхотно излъчване! А тази директорка Цецка ми се прииска да й фрасна един през телевизора. Да не говорим за бащата облечен с костюм в най-голямата жега, който беше замъкнала, за да каже колко доволни са родителите, че има по 50 деца в група  #2gunfire

# 27
  • Мнения: 68
Момиета я сега аз да ви питам нещо,обадиха ми се от счетоводствот на фирмата ,за служебната бележка и ми казаха ,че ако детето започне от септември ясла,аз директно трябва да започна работа ,а нямам право да изкарам до ноември 2 година майчинство.Така ли е?
Правилно са ти казали от счетоводството - с тръгването на ясла на детето, майката трябва да си прекрати отпуска за гледане на дете до две години. Можеш обаче да си пуснеш платен или неплатен отпуск. Тогава ще получаваш и половината от т.нар. майчинство.


И при неплатен отпуск ли получаваш половината майчинство.... Rolling Eyesговорим за след изтичане на 2-рата година newsm78

# 28
  • Мнения: 540
Нееее тя третата си е неплатена,съмнявам се.... Гледах предаването и този Ангеличин ме вбеси .

# 29
  • Мнения: 79
Запис и от нас

Общи условия

Активация на акаунт