СТРАСТИ - градините в София кампания 2011/2012 02.05 - 08.05

  • 10 608
  • 888
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 19 409
Ние сме на 1-во място от неприетите  Mr. Green
Ей сега просто опитах да разместя кандидатурите и Мишока се появи в списъка на чакащите без случайния си номер. Защо е така, имате ли идея?

На приетите честито!! Това си е като...хайде не 6-ца, но поне 5-ца от тотото Laughing

# 31
  • София
  • Мнения: 39 886
И при неплатен отпуск ли получаваш половината майчинство.... Rolling Eyesговорим за след изтичане на 2-рата година newsm78
След втората година можеш да използваш 6м неплатен отпуск, не се получава майчинство.

Ние сме на 1-во място от неприетите  Mr. Green
Ей сега просто опитах да разместя кандидатурите и Мишока се появи в списъка на чакащите без случайния си номер. Защо е така, имате ли идея?
Граничният номер важи за цялата кампания само в ОДЗ/ЦДГ където е изтеглен.
При разместване на кандидатури този номер ще фигурира само там където е изтеглен.
Ако детето в новото ОДЗ/ЦДГ попадне в гранина група ще му се изтегли нов номер при слдващото класиране.

# 32
  • Мнения: 13
Такааа, за тези които ги интересува:
За самоосигуряващ се родител се изискват платежни нареждания за внесени осигуровки за текущата година.
И директорките съвсем не са наясно с това, какви документи трябват.

Последна редакция: пн, 02 май 2011, 11:47 от ♥sunflower♥

# 33
# 34
  • sofiq
  • Мнения: 1 582
записвам се и аз да следя темата

# 35
  • Мнения: 540
И при неплатен отпуск ли получаваш половината майчинство.... Rolling Eyesговорим за след изтичане на 2-рата година newsm78
След втората година можеш да използваш 6м неплатен отпуск, не се получава майчинство.

Ние сме на 1-во място от неприетите  Mr. Green
Ей сега просто опитах да разместя кандидатурите и Мишока се появи в списъка на чакащите без случайния си номер. Защо е така, имате ли идея?
Граничният номер важи за цялата кампания само в ОДЗ/ЦДГ където е изтеглен.
При разместване на кандидатури този номер ще фигурира само там където е изтеглен.
Ако детето в новото ОДЗ/ЦДГ попадне в гранина група ще му се изтегли нов номер при слдващото класиране.

Ясно моята 2 година изтича ноември и септември малчо като тръгне на ясла,мога да ползвам примерно седмица,две неплатен отпуск и ще взимам половината майчинство

# 36
  • Мнения: 22
И при неплатен отпуск ли получаваш половината майчинство.... Rolling Eyesговорим за след изтичане на 2-рата година newsm78
След втората година можеш да използваш 6м неплатен отпуск, не се получава майчинство.

Ние сме на 1-во място от неприетите  Mr. Green
Ей сега просто опитах да разместя кандидатурите и Мишока се появи в списъка на чакащите без случайния си номер. Защо е така, имате ли идея?
Граничният номер важи за цялата кампания само в ОДЗ/ЦДГ където е изтеглен.
При разместване на кандидатури този номер ще фигурира само там където е изтеглен.
Ако детето в новото ОДЗ/ЦДГ попадне в гранична група ще му се изтегли нов номер при следващото класиране.

Още едно питане
Има ли шанс новия номер да е преди вече генерираните на другите деца, които не са се размествали???
Ние сме 19 резерва, вчера бяхме 18, ако имаме някакъв шанс е да го преместя на друга опашка и да се надявам на нов  номер от децата на опашката:)
В старата тема ви питах, ама никой не отговори, къде мога да намеря информация за градините, които  ще се ремонтират - пише, че в Изгрев  до края на годината ще се разкрият нови групи в 2 градини - но не мога да разбера къде??

# 37
  • София
  • Мнения: 1 197
пуснали са списъците на чакащите - вече сме 5 резерва - изгубена кауза Tired

# 38
  • София
  • Мнения: 1 902
Такааа, за тези които ги интересува:
За самоосигуряващ се родител се изискват платежни нареждания за внесени осигуровки за текущата година.
Доста е несигурно обаче, защото в системата пише, че се изискват платежни нареждания, а в Заседанията на столичен общински съвет - служебна бележка от НАП.
Проблема е, че и директорките съвсем не са наясно с това, какви документи трябват.
Май ще трябва пак да питам Общината...

аз питах в системата и ми отговориха,че искат копие от платежно нареждане минимум един месец назад...това и съм приготвила,а от НАП,мъжът ми са го върнали,нямало такова нещо като:Издадена и заверена от НАП декларация,че лицето е самоосигуряващо се ooooh!

мисля утре да се записваме и ще пиша след това,дали сме се справили Praynig

значи трябва нова-Здравно профилактична карта,така ли?

# 39
  • Мнения: 735
Все още дочитам предишната тема.
Честито на печелившите. Съжалявам, че най-дългогодишни участници в темата пак не са имали късмет. Не е честно, да му се не види!

Миналата седмица по пресата имаше някакви публикации за това, че след "бейби-бума", раждаемостта била силно намаляла и - колко му е това да бъде изтъкнато като следващо оправдание на общината за липсата на места... Та, понеже ми стана интересно и извадих от статистиката цифрите:

година   живородени в София   общо за страната
2010   17037   75513
2009   16371   80956
2008   15416   77712
2007   14535   75349
2006   13857   73978
2005   13056   71075
2004   12001   69886

Ясно е, че в страната бебетата намаляват, но София държи трайна тенденция за увеличаване. Скоро София ще остане единственото населено място в Б-я..
Но пък мисленето в перспектива май го имаше само по времето на петилетките...

# 40
  • София
  • Мнения: 767
Гледах записа. Ели, страхотно се справи!  Hug

Обаче господина.. Sick баси колко хлъзгав..и се гъне змийски.."няма да коментирам..няма да коментирам" бляк. Какво вижда цяла София ?!?  #2gunfire Подляр.

Ясно е ,че няма да си  признаят. Ясно е ,че имат и други разходи .Но ме подразни.
Както е ясно, градоустройствения план, го нямат за нищо.

п.п. И жестикулира като регулировчик. Прави лош впечатление и не вдъхва доверие.Личи си ,че крие информация.

Последна редакция: пн, 02 май 2011, 12:06 от Courage

# 41
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 535
Все още дочитам предишната тема.
Честито на печелившите. Съжалявам, че най-дългогодишни участници в темата пак не са имали късмет. Не е честно, да му се не види!

Миналата седмица по пресата имаше някакви публикации за това, че след "бейби-бума", раждаемостта била силно намаляла и - колко му е това да бъде изтъкнато като следващо оправдание на общината за липсата на места... Та, понеже ми стана интересно и извадих от статистиката цифрите:

година   живородени в София   общо за страната
2010   17037   75513
2009   16371   80956
2008   15416   77712
2007   14535   75349
2006   13857   73978
2005   13056   71075
2004   12001   69886

Ясно е, че в страната бебетата намаляват, но София държи трайна тенденция за увеличаване. Скоро София ще остане единственото населено място в Б-я..
Но пък мисленето в перспектива май го имаше само по времето на петилетките...

himalomi , откъде са цифрите?

# 42
  • Мнения: 9 422

[/quote]

Ясно моята 2 година изтича ноември и септември малчо като тръгне на ясла,мога да ползвам примерно седмица,две неплатен отпуск и ще взимам половината майчинство
[/quote]
Можете да си пуснете платен годишен отпуск, който ви се полага, докато сте били в майчинство или ако имате отпуска от предишни години (от преди майчинството.). доколкото знам първо се използва годишния платен отпуск и след това неплатен. Просто като тръгнете на работа, когато детето тръгне на ясла, попълвате една декларация за спиране на майчинството и за отпускане на половината майчинство за остатъка от 2 години. Същевременно пускате и заявление за отпуска. За декларацията за прекратяване на майчинството, ако в счетоводството Ви не знаят кои са, попитайте в Майчинство счетоводно: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=578758.0.

# 43
  • sofia
  • Мнения: 97
аз да задам един може би тъп въпрос, но не съм навлязла много в дебрите на ИСОДГ - нас не ни приеха, но не съм получавала нищо на мейла. Нали пишеше, че пращали писма на всички регистрирани - само на приетите ли пишат или нещо не е наред с нашата кандидатура /не е активна или нещо от сорта, защото откако се регистрирахме миналата година нищо не съм променяла/?  newsm78

# 44
  • Мнения: 432
Аз днес получих мейл, че не сме приети.

Общи условия

Активация на акаунт