За храните- митове и легенди

  • 45 137
  • 790
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 2 761
Мигрена се получава и от дългогодишен запек,независимо с какво се храните

В случая е страничен ефект от запека,а не причина.Промивки на дебелото черво биха разрешили също проблема,както и всичко изброено от Янечек.
Също така и избягване на повишеният "огън" в организма-т.е. изключват се от менюто всички тежкосмилаеми,ферментиращи и киселинообразуващи храни, и се набляга на "охлаждащи" такива.
Малко магнезий може да повлияе добре  на прекалените емоции,които също подгряват вътрешно организма. Simple Smile

# 781
  • София
  • Мнения: 2 109
Judy, благодаря  Hug!
1 чаша е съвсем достъпно количество, а пък излиза сигурно литър.
Доближава ли се вкуса до този на нещо млечно? Може ли да го използвам, примерно като добавка на кафето? (ей сега ще кажете да махна и кафето, знам си аз  Mr. Green)

Промивки на дебелото черво не правя, но много освежаващо ми действа детоксикацията на д-р Михайлов...за жалост не ми се отразява добре на кръвната захар, с пред диабет съм Confused

# 782
  • Мнения: 2 761
Детокcикация ,глад и пр. без промивки не е завършен цикъл,но е разбираемо,че хората имат задръжки по темата. Simple Smile

# 783
  • София
  • Мнения: 2 109
Детокcикация ,глад и пр. без промивки не е завършен цикъл,но е разбираемо,че хората имат задръжки по темата. Simple Smile

Оф, след 3 дена, прекарани в тоалетната  Joy, се съмнявам, че има какво да излезе от промивката  Mr. Green Детоксикацията хич даже не е глад, хапва се/пийва се доста сок/плод и комбинацията от английска сол и 4-5 л. течности си е доста пречистваща.

# 784
  • Мнения: 24 467
Judy, благодаря  Hug!
Доближава ли се вкуса до този на нещо млечно? Може ли да го използвам, примерно като добавка на кафето? (ей сега ще кажете да махна и кафето, знам си аз  Mr. Green)

Когато постя, то и тофуто ми заместват основно сиренето и млякото. За мен вкусът е близък, но нали знаеш- вкусовете са толкова индивидуални...
За добавка към кафето- не знам, аз пия само чисто кафе, не подслаждам и нищо не му добавям, просто така го обичам. Пробвай пък, защо не. Simple Smile
Права си, детоксикация и глад не е едно и също.

# 785
  • Мнения: 2 761
Детокcикация ,глад и пр. без промивки не е завършен цикъл,но е разбираемо,че хората имат задръжки по темата. Simple Smile

Оф, след 3 дена, прекарани в тоалетната  Joy, се съмнявам, че има какво да излезе от промивката  Mr. Green Детоксикацията хич даже не е глад, хапва се/пийва се доста сок/плод и комбинацията от английска сол и 4-5 л. течности си е доста пречистваща.

Аз къде написах,че е едно и също?
А страданията  от пълен глад или детокс с  англиска сол,която някои отричат няма да коменирам...Промивките не носят този тормоз за тялото и психиката.

# 786
  • София
  • Мнения: 2 109
Не си.

Но ако само гладуваш или само караш на плодова диета и сокове не се пречистваш така добре, както с английска сол и въпросните сокове.
Правя си изводи от пречистването, което в болниците правят за изследване на дебелото черво, дават само очистително, а не очистително и след това клизма, това ме навежда на мисълта, че с очистителното се остъргват шлаките. А може и да не съм права, не знам.

Джуди, ще пробвам да добавя в кафето, може пък да е добър заместител.
Колко време издържа ядковото мляко без да се развали? Трябва ли да се държи в хладилник?

# 787
  • Мнения: 24 467
Аз го държа в хладилник точно, пия го студено и го изпивам до 1-2 дни, но не знам максимално за колко ще се развали.

# 788
  • Мнения: X
Трябва ли да са накиснати предварително и какво правите с остатъка след прецеждане...
Остатъка отива за бисквитки, за бургери, кюфтенца....
Може да се изсуши и да се използва и като брашно.

Аз си добавям ядково мляко в кафето, на мен ми харесва.

В хладилник издържа до 3-4 дни.После му се променя вкуса.Веднъж така забравих около 150 мл, започна да ми мирише странно, изхвърлих го.

# 789
  • Мнения: 349
Днес бях много заета и пропуснах обяда, но следобед огладнях и намерих едни крекери с вкус на сирене - солени и мазни. Сега направо ми е зле. Но пък беше вкусно Simple Smile Кои храни са подходящи за изчистване на организма след подобна злоупотреба Simple Smile)))

# 790
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 446
Благодаря за отговорите за бледера  Hug ще пробвам в този на кухненския робот, въздържах се - тъй като е с висока кана  newsm78

споделете кой сусамов тахан предпочитате

ползвала съм домашен, купен на балчо и купен на харманлийска фирма, различни са, казва ли сами, че има практика - при смилането да се отцежда маслото и да се добавя олио  newsm78

на балчо - не ми хареса - прекалено мазен ми беше, харманлийският ми хареса, но се чудя - дали маслото е отделено и да остава само "плявата"  newsm78

ползвате ли и фъстъчено масло  Hug

Общи условия

Активация на акаунт