Лечение на псориазис-4

  • 220 768
  • 741
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: 62
Днес попаднах на интересна статия 

Натурален ябълков оцет за лечение на псориазис

Пробвал ли я някой?

# 76
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Да  Peace успокоява сърбежа  Rolling Eyes

при мен поне това  Rolling Eyes Пробвайте поне е безвредно  Peace


Даже сега ще пробвам пак , поста на elenex ме присети за оцета , хубавото е че не мирише гадно и не оставя мазни следи по дрехите както обикновенните мазила за псори  Wink

# 77
  • Мнения: 130
Здравейте,знаете ли от къде да си набавим "суров,нефилтриран,непастьоризиран ябълков оцет"?

# 78
  • Мнения: 28
Здравейте,знаете ли от къде да си набавим "суров,нефилтриран,непастьоризиран ябълков оцет"?


http://www.zemianazaem.com/archives/213 ето тук пише как се прави,потърси във форума има мами,които имат оцетна гъба и могат да ти дадат,провери и в някой био магазин Peace
http://pep-4o.blogspot.com/2010/04/blog-post_11.html


Re: За оцетните гъби
« #18 Май 20, 2010, 16:52:58 »
   Отговори с цитат
Момичета,ето я и обещаната рецепта на моята майка за домашен ябълков оцет.Тя е подобна май на тази на пеп-4o.

4 кг.настъргани ябълки,без да се белят,заедно със сърцевината и семките
5 л. топла преварена вода
500гр. захар
50 гр. хлебна мая
200 гр. сух черен хляб

Всичко се смесва добре и се поставя в стъклени съдове,отвора на които се покриват с тензух(майка ми ги слага в трилитровите буркани).Съхраняват се на тъмно и топло(около 20-25 градуса) към 15 дена,като два-три пъти на ден сместа се разбърква с дървена лопатка.След тия 15 дена, сместа се прецежда през марля и към сока се прибавя 300 гр. мед.Разбърква се добре до пълното разтваряне на меда.Отново сока се поставя в стъклените съдове покрити с марля за да продължи ферментацията.Поставят се пак на тъмно и топло.Не трябва съдовете да са пълни много,защото течността ври и може да изтече.Оцетът е готов когато сместа се избистри и престават да излизат мехурчета на повърхността.Прехвърля се в удобни за съхранение стъклени шишета и се затварят с коркови тапи.
Целият процес трае около 50-60дни.
Имайте на предвид ,че получения оцет не е много силен,но пък емного полезен!
Успех на тези ,които са решили да го правят,а на неуспелите ще им изпратя по едно шишенце от моя оцет Laughing!

# 79
  • Мнения: 130
mihi,благодаря  bouquet

# 80
  • Мнения: 0
Здравейте !

http://zdrave.rozali.com/netradicionna-medicina/c732_0.html

вижте поста на Лиза

Да попитам пак,някой ползвал ли е Dexeryl и дали съдържа кортикостероиди newsm78

Благодаря предварително   bouquet

# 81
  • Мнения: 0
Всички заболявания, които се случват на хората в повечето случаи са в следствие на натрупани неизповядани грехове. Ако човек си избере свещенник и отиде да се изповяда и ако вземе и причастие, трябва да знае че в най-скоро време ще бъде излекуван. Имах псориазис от 7 години в много тежка форма, изповядах се пред свещенник и в рамките на 3 седмици псориазиса ми изчéзна напълно.

# 82
  • Мнения: 0
Всички заболявания, които се случват на хората в повечето случаи са в следствие на натрупани неизповядани грехове. Ако човек си избере свещенник и отиде да се изповяда и ако вземе и причастие, трябва да знае че в най-скоро време ще бъде излекуван. Имах псориазис от 7 години в много тежка форма, изповядах се пред свещенник и в рамките на 3 седмици псориазиса ми изчéзна напълно.

# 83
  • Мнения: 28
Всички заболявания, които се случват на хората в повечето случаи са в следствие на натрупани неизповядани грехове. Ако човек си избере свещенник и отиде да се изповяда и ако вземе и причастие, трябва да знае че в най-скоро време ще бъде излекуван. Имах псориазис от 7 години в много тежка форма, изповядах се пред свещенник и в рамките на 3 седмици псориазиса ми изчéзна напълно.
Ако ставаше с изповядване нямаше да има болни Peace

# 84
  • Мнения: 130
Здравейте,имате ли впечатления от Омега 7-масло от ракитник.Някой ползвал ли го е при псориазис,четох в нета ,че е добро за кожата,косата,ноктите,но дали помага в нашия случай не зная.Ако имате информация,споделете.

# 85
  • Мнения: 9 488
Някой да е попадал на тази новост: озониран зехтин newsm78:
http://www.herbamedicabg.com/hranitelni-dobavki/koja/ozoniran-ze … n-krem-60-ml.html

# 86
  • Мнения: 15 749
здравейте
пиша тук, за да не отварям нова тема. имам следния проблем:
племеника ми е на 2 г. от година някъде има страхотни кожни проблеми. първо се появиха по бузките. лекарите тогава казваха, че са ранички от чесане, тъй като му растат зъбки. да но зъбките израстнаха, а тези петна продължиха и дори се разрастнаха. обхванаха почти цялото му лице, появиха се по ръцете и крачетата.
започна едно ходене по хиляди лекари. едни казваха, че пак е от зъбите, втори - проблем с ушите, трети - псориазис, четвърти - атопичен дерматит, пети - алергия към храни, шести - алергия към животни и т.н.
изписваха се различни мехлеми и лекарства - от някои раничките преминаваха временно, но след това се появяваха отново. в момента отново е пламнал целия. вчера го водиха медицинка академия, за да му се направят изследвания за алергии към някои храни - бяха отрицателни
не знаем вече какво да направим. сестра ми започна да му бинтова ръцете, за да не ги чеше, но той чеше там, където свършва бинта
искам да помоля да ми дадете някакви координати на добър детски дерматолог в София, защото ми се къса сърцето вече да го гледам мъничкия как се мъчи  Sad

Последна редакция: пт, 02 дек 2011, 14:40 от Вяра - А

# 87
  • Мнения: 9 488
SadМилото детенце Tired
Дано не е псориазис Praynig
Ходили ли сте на преглед в Токуда? Там има кадърни доктори..

# 88
  • Мнения: 15 749
В Токуда не сме ходили. Бяха ми препоръчали една много добра кожна лекарка в 29-та поликлиника. Водих сина ми там и бях супер доволна - за 3 дни го оправи, но той имаше други проблеми. Заведохме и племеника - е с него не се получи. Оправи се за малко и пак пламна
Одеве сестра ми ми каза, че последно в Медицинска академия са казали, че е атопичен дерматит. Цяла сутрин четох за него в нета и като цяло симптомите на малкия са същите. Дано да успеят да му помогнат, но исках да попитам тук за някой препоръчан лекар, защото си е друго да се отиде при някой, от когото са доволни

# 89
  • Мнения: 9 488
Конкретен д-р за София не знам..
Ако е АД-лечението бива да не е само на ниво кожа..всъщност проявата на самата кожа е симптом най-често на проблем вътре в организма..
Иначе ползването на кортикостероидни кремове е нож с две остриета-да, "минава" (по-точно "заглушава") но спреш ли крема-пламва жестоко наново  Confused-т.е. това не е лечение!
Дано бързо намерите причината и вярното лечение! Hug

Общи условия

Активация на акаунт