Ананасът, лютото и секса на вълна са, МАЙ-че, днеска! - Тема 25

  • 26 290
  • 732
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 85
Момичета... аз да се отчета- връщам се от консултация... 3-4 см. разкритие... Имам високо кръвно и това разтревожи лекарката... Ако се задържи така и тая вечер, ще се наложи да се предизвиква раждане... не ми се ще, ама.... аз съм си с ниско кръвно принципно и сега 140/90 е много... Ох, тревожа се, ама ще видим...  Rolling Eyes Дано да се оправят нещата...
мила и аз бях уж с високо кръвнно това е нормално а и аз като теб стъм с ниско не се шашкай дигаш повече мойто последната седмица беше 135/80
бях се подула и стоях в болница 5 дни и на следващата седмица родих ти с тва разкритие нямаш ли контракции м
най важното почивай си и не се шокирай всичко минава като миг и после не помним лошото само как си видяла бебока за първи път


Благодаря ти  за отговора  Hug... И тая вечер е 140/90- звъннах на лекарката- утре в 8,30 да си взема и багажчето за всеки случай... Тая вечер засичам едни контракции на десетина минути, ама още 2-3 да засека и ще знам, че раждането ни започва... нервничко ми е, признавам си.... Тъй, че, момичета, включвайте ме в списъка с чакащите...

# 706
  • Мнения: 2 172
Лелеее....mamaqni.....ти беше след мен по термин,а гледай какво става newsm78
Много се вълнувам за теб!
Дано всичко е наред и мине безболезнено  Hug !!!

# 707
  • Мнения: 2
Лелеее....mamaqni.....ти беше след мен по термин,а гледай какво става newsm78
Много се вълнувам за теб!
Дано всичко е наред и мине безболезнено  Hug !!!
оле и ти ще раждаш хайде леко раждане от мен мила:))) аз след малко ще ходя да спа при моя бебчо
чесно чак се валнувал преживяването хен ужасно хем сладко:)))
олеее успех пак

# 708
  • Мнения: 2
ами хайде успех и на теб но ти до сутринта ще си вече в болницата аз така като раждах в 11 вечерта имах на 8 мин и към 4 станаха на 3мин и в 5 вече звъннах на лекаря и отидохме да даждам и на контракциите доста си поспах и само като имах болна се сабуждах а през другото време лежах и почти си бях заспала:)))) малко смехно звучи;)
няма се плашиш че си боли боли за мен напъните си бяха най големия ужас не е лесно да се напъва контракциите знаеш че идва и минава ама напъна зависи самоот теб:)))
но ще си казваш аз мога щом всички са раждали че аз ли няма да мога и така аз постоянно си мислех как са били другите мои приятелки майка ми ли ги е боляло тях и така си виках значи и аз мога да търпя:))) хайде и дано имах голямо разкритие Simple Smile) че по бързо да минава:)

# 709
  • Мнения: 32
здравейте Simple Smile честито на мамите дето бебочковците им се появиха тея дни Simple Smile да са живи и здрави и да растат спокойни и щастливи
айде успех на жужи Simple Smile аз без болки отидох така че не знам как намираш нерви да седиш в къщи

ние сме добре - ходим напред назад но предимно със слинга (торба на премакс) че за из града по работа е по-удобно а количката в къщи, ходихме и на кръщене и бяхме много послушни Simple Smile
вчера си забравихме капките за колики при баба и беше кошмар но за сметка на това сутринта взехме нови и днес успях да изчистя и да подредя всичко - за утре ми остана гардероба и "шкафа за всичко" - почваме да си подреждаме ежедневието и да влизат нещата в режим Simple Smile това много ме радва щото вече се бях отчаяла а тя момата сама си направи режим и навици - спинка хапва будува малко и си играем и пак заспива Simple Smile открихме си ръчичките и не спира да ги смуче - звучно звучно

хера - борис даваш ли го за зет - аз го харесвам пък и като му гледам снимките ще си отиват с мойта Heart Eyes

елфи аз до сега дохранвах с розов хип с пробиотик но сега купих аптамил щото много не се разтваря а малката като се събуди и като си изпие кърмата и съвсем огладнява  Mr. Green и като че ли се позапича от него  newsm78 пък и като ги сметна аптамила за 900 гр ми излиза дори малко по-далавера Simple Smile
 
за водата не знаех ... а тя мойта хубавица като не иска хич вода брои ли се ако и разреждам newsm78 АМ повече

жени като се цедя с помпа (авент) за около половин час вадя 100 мл и то ако не съм се цедила 2 хранения преди това, въпроса ми е нормално ли е толкова бавно и с кански усилия да става или някаде нещо изпускам от 1 до 3 струйки най-много тече и то с компресия - иначе изобщо не ще ... ? много ми е объркано памперсите са все пълни - предимно пишкано и 1-2 с акано но напоследък е по-твърдичко и като ака понякога направо плаче Sad дали е от АМ и въобще тая схема 50/50 изцедена кърма и АМ дали е добре? дано да и стига

още нещо щях да споделям ама ... забравих  Mr. Green

# 710
  • Мнения: 331
Къщичке, и моя плаче като ака и гледа едно стреснато  Blush Мисля, че това е нормално.
А вашите бебчета от хранене до хранене постоянно ли спят? Филип си лежи, гледа, мрънка, но не спи плътно  3 часа между храненията, може би му се събира около час-час и половина. Дали е достатъчо.  newsm78

# 711
  • Мнения: 32
хоуп и ние така даже има случаи пропуска спане и си се гледкаме пък в момента спинка вече повече от 2 часа така че тя сама си диктува режима Simple Smile за акането - става червена направо Simple Smile и после се усмихва  Crazy

# 712
  • Мнения: 331
хоуп за акането - става червена направо Simple Smile и после се усмихва  Crazy
smile3521
 а ког кзвт в Бългрия, че трябва да се увеличи дозата на АМ, има ли някакво правило? Тук ми казаха да го следя и когато започне да се буди на 2 часа редовно и да плаче да вдигам - но ми звучи малко странен този метод.... newsm78

# 713
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 359
Добро утро...или добър ечер вече и аз незнам...сляла съм деня и ноща Crazy
Гледам Хоуп и Къщичката са на нашия хал Crazy
Къщичке давам го Борис..давам го...остава да пропусна възможността за зестра във Варна да получа Mr. Green
Борис и на АПтамил...в СТара Загора 900гр. са 27,45лв. ОТ памперсите купувам на Либеро и Пуфис.
В началото мислех, че Борис има запек...на 24 часа имаме две акания...ама качествени де Mr. Green обаче то са напъни, тръшкане и фъчкане докато се изака милия. Казаха ми, че ако е запек трябва да ака твърдо като...топчета...а той си ака кашесто и жълто и пресечено. Напикани памперси ама хубаво имаме 5-6 на ден.
Яденето ми е още...нагласящо се Mr. Green Слави като му направех дозата и си я изокваше като пич..а Борис е като бей...той хапне та почине...по дремне 2-3мин та пак хапне и така яде около 30-40 мин. Twisted Evil обаче кво да правя...така си яде. Количеството - през деня в момента изяжда около 100мл. на ядене /понякога остават 20мл./ а през ноща повече от 60мл. не яде.
През деня си спи като пич а вечер...будува повече. Ето сега стана в 1,30ч. и заспа в 3ч. Crazy лудо бебе. Между храненията прави около 2,3ч.-3,30ч. различно. Спи...различно но определено започна а бодува повече...и сякаш се позаглежда..но му е рано още де.
ОЩе щях да иша и забравих какво Crazy
Вода не съм му предлагала...на Слави предлагах ама той пропи след 1,6г. може би защото не подслаждам а давам чиста, преварена вода.

# 714
  • Мнения: 5 622
 Аз днес се бях притеснила, защото до сега Ралфи имаше напикан и наакан всеки памперс (сменям на най-много два, два часа и половина), но днес цял ден имаше само напикано, но не и наакано. Не знам защо така изведнъж има разлика в броя на пълните памперси и това ме притеснява..Не знам да не би кърмата да не му стига?! И без друго плаче доста и едва издържа два часа и половина между храненията, независимо дали давам кърма или АМ. Вечерта, обаче имаше пълен памперс и малко се поуспокоих, следващия след него също беше пълен, та не знам какво да мисля..

Почнах и аз да давам капки против колики, редувам два вида, защото е ужасно неспокоен, общо взето ако не спи, плаче, а дори да спи, се пробужда и изплаква, понякога пак заспива, друг път като изплаче и се набира като лавина, не взема ли веднага мерки, става страшно  Tired

Държа го на ръце и ходя напред- назад, какво да прав,я търся и аз варианти само и само да не вика, че първо ми става много жал и второ хич не ми държи нервата  Crossing Arms

А снощи, да се оплача не сме спали хич  Tired По принцип спи до към 3 и после изкарваме някакси като виси на гърдата цяла нощ, до сутринта, обаче не и снощи. Нахраних го към 12 часа и после цъфна с рев в 01.40 и цяла нощ беше мъка, мъкааа  Rolling Eyes

Егати, как не се падна и на мен едно кротко бебе, дето да спи цяла нощ, бе  ooooh!  Crossing Arms

П.С. Боже, Херич, как ти е до форум посред нощите, бре  Crazy Аз снощи като не можахме да спим, клюмах, придремвах с бебето на ръце и аха-аха да ревна от умора и недоспиване..  Confused

Последна редакция: чт, 19 май 2011, 04:41 от БУБА

# 715
  • Мнения: 331
Бубе, Филип ми спретна точно същия номер - вчера цял ден  и цяла нощ не беше акал. Днес се събудих с мисълта дали има ако в памперсите  Blush, но нямаше.  Sad  И точно вече мислех да ходя в болницата започна зора, напъването и пъшкането. В резултат получих един препълнен памперс точно, както и Хера го е описала - жълто, мазно, кашесто. Не съм се радвала на ако така в живота си.  Mr. Green
Кажете за пъпчетата , бре - има ли традиции някакви на кои места точно се хвърля, някакви поверия, али-бали?  newsm78

# 716
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 359
П.С. Боже, Херич, как ти е до форум посред нощите, бре  Crazy Аз снощи като не можахме да спим, клюмах, придремвах с бебето на ръце и аха-аха да ревна от умора и недоспиване..  Confused
Ми немога да заспя..още се цъкля и това е. Междувременно Борис стана да яде още веднъж и сега уж спи...ама като легна и почва да мрънка...сякаш ми казва - кво лежиш и спиш...достатъчно си спала преди да се родя Mr. Green
Кажете за пъпчетата , бре - има ли традиции някакви на кои места точно се хвърля, някакви поверия, али-бали?  newsm78
На Слави пъпчето е хвърлено в нашия офис...на стола на биг боса..т.е дядо му Mr. Green На Борис още го държа в нас...незнам къде ща го хвърля.

# 717
  • Мнения: 1 328
Ох, добро утро Simple Smile
Почвам с ох, щото снощи доста ме понаболяваше корема, кръста.. ама си легнах и се наспах. Сега обаче още не ми е минало Mr. Green. Ще се дебна тия дни...

Къщичке,
жени като се цедя с помпа (авент) за около половин час вадя 100 мл и то ако не съм се цедила 2 хранения преди това, въпроса ми е нормално ли е толкова бавно и с кански усилия да става или някаде нещо изпускам от 1 до 3 струйки най-много тече и то с компресия - иначе изобщо не ще ... ?
Ако зачестиш изцежданията, ще си вдигнеш количеството. Знам как ти звучи, че няма да има нищо, че ще помпаш на празни обороти.. второто не е далеч от истината, но в рамките на 2-3 дни би трябвало да има вече видимо подобрение. Това при изцеждане максимум на 3 часа, включително и нощно време. За струйките - обичайно жените имат по 4-5-6 каналчета, от които излиза млякото. А и броят им не е еднакъв в двете гърди. Може от някъде също да капе, а ти да не забелязваш.. Рефлекса на потичане също е различен.. ако работиш в тази насока за увеличаване на количеството, ще има промяна  Peace

Бубе,
Аз днес се бях притеснила, защото до сега Ралфи имаше напикан и наакан всеки памперс (сменям на най-много два, два часа и половина), но днес цял ден имаше само напикано, но не и наакано. Не знам защо така изведнъж има разлика в броя на пълните памперси и това ме притеснява..Не знам да не би кърмата да не му стига?! И без друго плаче доста и едва издържа два часа и половина между храненията, независимо дали давам кърма или АМ. Вечерта, обаче имаше пълен памперс и малко се поуспокоих, следващия след него също беше пълен, та не знам какво да мисля..
Ако си следваш сигналите на бебето кога е гладно (дори да е на по-малко от 2 часа, може на час и нещо да му трябва временно, докато си вдигне сам дажбата), всичко си звучи наред. Помисли ти какво си яла, понякога това също може да има отношение. Нуждите на бебето си нарастват лека полека и по-честото слагане на гърда води до увеличаване на количеството - в определени периоди от живота им. Това обикновено се случва за няколко дни, така че още малко постискай зъби, издържа се Hug

Последна редакция: чт, 19 май 2011, 06:55 от jenny_b

# 718
  • Мнения: 111
Добро утро и от мен...и аз като Жени ,снощи едни болки ниско долу,едно опъване,ама съм заспала и болната ми глава сънува че тоновете на бебето пак са кофти и ще ми правят секцио днес..полудявам вече.
За днешния запис трябва да го събудя,ама да не го превъзбуждам,направо незнам кво да ям,кво да пия.... newsm78

# 719
  • София
  • Мнения: 75
Добро утро и от мен...и аз като Жени ,снощи едни болки ниско долу,едно опъване,ама съм заспала и болната ми глава сънува че тоновете на бебето пак са кофти и ще ми правят секцио днес..полудявам вече.
За днешния запис трябва да го събудя,ама да не го превъзбуждам,направо незнам кво да ям,кво да пия.... newsm78

Добро утро и от мен!

danaq_lv защо не пробваш да будиш бебето, докато ти правят тоновете. Аз на моята госпожица и хванах цаката и като тръгне да се оспива, я побутвам и тя с събужда. Моята док казва, че всички бебета си имали "sleeping stage" и било нормално да поспиват от време на време. Важно е да не е през цялото време.

Общи условия

Активация на акаунт