Вода с мед вместо вода със захар?????

  • 2 308
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 46 553
Стига с това "всяка майка си гледа най-добре детето"! Кажете го на осолените деца и на тези, които цял живот си влачат болестите ...

# 31
  • Мнения: 827
Точно и аз това се канех да напиша. Ако виждаш, че някой бърка, би трябвало да му посочиш грешката, за да се поправи, нали така?

# 32
  • Мнения: 3 663
като се пусне някоя тема от този тип често обсъждани теми и като се започнат едни реакции  Shocked или #Crazy и едни резки изказвания...
защо е нужно
дайте аргументи защо майката греши и я оставете да си прави изводите и да си реши сама
и нужно ли е всеки път да споменаване осолените деца (очаквам скоро да се обади някой и за маста, или още по-зле - няк'ви кърмещи майки тук да излязат виновни.. )...

иначе по темата - реза и free soul са обяснили подробно аз няма да се повтарям
само искам да спомена, че моя милост като бебе е смукала биба с мед от раждането си, а алергии нямам абсолюто никакви
таня обаче получи първата си дозичка медец след като навърши годинка

# 33
  • Мнения: 2 674
след раждането вода със захар - това съм давала няколко месеца.

# 34
  • София
  • Мнения: 2 864
Мед след 1 г. ,така мисля аз,той е доста силно алергенен NaughtyА твоето детенце е още много мъничко,по-добре изчакай Wink
  абсолютно!!!

# 35
  • Мнения: 1 629
Добре ще е полека лека да преминеш към неподсладена вода, за около седмица - две ще свикне. Успех!

# 36
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Само ще ти кажа, че малкият ми братовчед(20 години по-малък Wink) на 3 мес. беше изконсумирал 1 буркан с мед, точно така за подслаждане на водата.Резултатът-едвам го спасиха в болницата, ботулинов шок.Прави си сама изводи.При твоето детенце може да не се случи, но каква пък е гаранцията?!

# 37
  • София
  • Мнения: 1 621
И аз, както повечето мами, ще те посъветвам да не даваш мед! Медът не се препоръчва поне до годинка( та даже и до 3).Бебето ти още е много малко и чувствително. Подслаждай водата със захар, а най-добре го свиквай постепенно и без захар. Laughing

# 38
  • Мнения: 1 464
Никакъв мед и никаква захар!Най-добре си давай неподсладена,преварена вода! Peace

# 39
  • Мнения: 247
Мед след 1 г. ,така мисля аз,той е доста силно алергенен NaughtyА твоето детенце е още много мъничко,по-добре изчакай Wink
newsm10

# 40
моето мнение никакав мед до 1 годинка и кремвир6и сь6то....това сьм го 4увала много пьти...

# 41
  • Мнения: 5 577
Аз също мисля, че мед след година.

Но пък моята баба ми е давала навремето - запомнила е, че на 10 месеца съм била изяла 10 буркана мед!

Убеждавам ви, че по здрав човек от мене няма - никакви алегрии, никакви проблеми, никакви главоболия. През целия си живот съм вдигала един път Т, и не съм пила антибиотик никога!

# 42
  • Мнения: 827
    Е ми, браво на теб! Пожелавам ти все такова здраве и за напред  Peace!
    Никой не е казал, че всяко бебе хапнало мед ще прояви някаква реакция, но въпросът е дали си струва да рискуваш и дали ако все пак си дал, да продължаваш да го правиш?
  П.П. Мисля, че изплашихме авторката и тя никога повече няма да се обади... Wink

# 43
  • Мнения: 5 577
Мда, аз не рискувах, макар, 4е се "познавам добре".

Мед точно след годинка почнахме, макар, 4е моята баба припомни 10-те буркана доста пъти.  Wink

# 44
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Как със мед, бе? До 2 годишна възраст не е препоръчително да се дава мед, защото е страшно силен алерген. Не слушай как обясняват, че навремето ни давали биберони, потопени в мед. Давай със захар водата, или пък от чайчетата на Хип - те са подсладени. А може и да не подслаждаш вече

Общи условия

Активация на акаунт