Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 655
already detective,   bouquet за изчерпателната информация!
Благодарение на теб и аз съм се ориентирала към Софроний, но ми се ще
да минем и през изпита на Регалия на 04.06.2011.
Девойката сега е в шести клас в СМГ, пълна отличничка, търся школа единствено по БЕЛ,
тъй като и аз не съм сигурна доколко зад шестиците по БЕЛ стоят стабилни
и достатъчни знания и за отлична оценка на матурата.
В Софроний правят ли разпределение на групите според нивото на децата?

# 16
  • Мнения: 8 567
Ще се постарая от позицията на родител на миналогодишна седмокласничка да споделя впечатленията  си......

Еееех, че изчерпателно! Благодаря и аз, за желанието и отделеното време! Hug Школа ще е изборът ни, ппък и да сбъркаме, поправимо е.  Peace 
Повечко упражнения,строгост,  проверки на знанията и работа по отстраняване на пропуските е това, което търся.
А за курсовете за шестокластници по БЕЛ в "Милениум", в 104-то училище, където преподават учители от 91-ва Немска някой има ли впечатления?

# 17
  • София
  • Мнения: 4 299
Моите впечатления с  "Милениум" са от подготовка по БЕЛ за матура.
Дъщеря ми е изключително доволна от уроците при Перянова /между другото тя вече не преподава в НЕГ/. Джалева е другата преподавателка, за които съм чувала само суперлативи - преди години подготви успешно нейна приятелка, която също я приеха в НЕГ.
Това са преподаватели с харизма! Heart Eyes
По темата - миналата година стратирахме подготовката с моята шестокласничка, за да проверим нивото си и да отстраним евентуални пропуски, тъй като в 7. клас темпото е по-високо и подготовката е насочена изключително към формата и изискванията на изпита - един вид презстраховане от неприятни изненади. Wink
already detective ми помогна в избора с изчерпателната информация, която ми даде и която засега се потвърждава изцяло.  bouquet

# 18
  • Мнения: 939
Девойката сега е в шести клас в СМГ, пълна отличничка, търся школа единствено по БЕЛ,
тъй като и аз не съм сигурна доколко зад шестиците по БЕЛ стоят стабилни
и достатъчни знания и за отлична оценка на матурата.

Не мислех да се включвам в темата, защото резултатът от подготовката ще е видим след 15-16 дена, но в лицето на Carmela Biscuit видях себе си преди една година и затова реших да споделя някои мисли, свързани с избора на школа/частен учител специално за деца, които ходят на математически състезания (такива са доста от децата в СМГ).

Та преди година и аз така се чудех какво да правя и решихме, че е най-добре да запишем девойката на школа по БЕЛ, за да й осигурим подготовка на ниво. След вече 9 месеца подготовка изводът, който си направих е:

- децата, които ходят на състезания по математика, нямат шанс да получат максимално добра подготовка в школите по БЕЛ, защото поради участието си в състезания и непрекъснатите пътувания изпускат над 30% от занятията (състезанията са през weekend-а, школите - също). Това по принцип не е фатално, ако детето иска да продължи в МГ. Ако обаче се цели в езикова гимназия, то има два варианта - или частни уроци през седмицата, или зарязване на състезанията (второто е практически невъзможно)... Драмата е, че това решение  (ЕГ или МГ) трябва да се вземе достатъчно рано. 

За някои хора горното може и да е ясно като бял ден. На мен не ми беше и в момента, в който го осъзнах, ми стана ясно, че няма смисъл да агитирам за моя фаворит (НЕГ) - шансовете са малки, защото не може да постигнеш блестящ резултат по БЕЛ, ако си присъствал на само 2/3 или по-малко от занятията в школата през годината (и едва на 1/3 от занятията в последните два месеца).

# 19
  • София
  • Мнения: 18 199
Девойката сега е в шести клас в СМГ, пълна отличничка, търся школа единствено по БЕЛ,
тъй като и аз не съм сигурна доколко зад шестиците по БЕЛ стоят стабилни
и достатъчни знания и за отлична оценка на матурата.

Не мислех да се включвам в темата, защото резултатът от подготовката ще е видим след 15-16 дена, но в лицето на Carmela Biscuit видях себе си преди една година и затова реших да споделя някои мисли, свързани с избора на школа/частен учител специално за деца, които ходят на математически състезания (такива са доста от децата в СМГ).

Та преди година и аз така се чудех какво да правя и решихме, че е най-добре да запишем девойката на школа по БЕЛ, за да й осигурим подготовка на ниво. След вече 9 месеца подготовка изводът, който си направих е:

- децата, които ходят на състезания по математика, нямат шанс да получат максимално добра подготовка в школите по БЕЛ, защото поради участието си в състезания и непрекъснатите пътувания изпускат над 30% от занятията (състезанията са през weekend-а, школите - също). Това по принцип не е фатално, ако детето иска да продължи в МГ. Ако обаче се цели в езикова гимназия, то има два варианта - или частни уроци през седмицата, или зарязване на състезанията (второто е практически невъзможно)... Драмата е, че това решение  (ЕГ или МГ) трябва да се вземе достатъчно рано. 

За някои хора горното може и да е ясно като бял ден. На мен не ми беше и в момента, в който го осъзнах, ми стана ясно, че няма смисъл да агитирам за моя фаворит (НЕГ) - шансовете са малки, защото не може да постигнеш блестящ резултат по БЕЛ, ако си присъствал на само 2/3 или по-малко от занятията в школата през годината (и едва на 1/3 от занятията в последните два месеца).

Obsolete,ще си позволя и аз в тази връзка да споделя нещо.  Peace Миналата година дъщеря ми често посещаваше  и пробните по БЕЛ на СМГ, не само тези по мат, нищо че на школа ходеше другаде. Peace Правила съм си труда да разглеждам списъците с резултатите. Много от децата в СМГ като имена бях срещала из протоколи от състезания през годините , което означава, че са от описаната от теб група активни  състезатели.Не зная при какъв преподавател са били по БЕЛ, нито дали са ходили или не на допълнителни занимания по предмета, но е факт, че резултатите им бяха повече от отлични.Не на едно или няколко деца, които биха били с право сметнати като изключение, а на завидна бройка  седмокласници... Peace Затова и намирам извода ти за малко нелогичен, извини ме за директността. Един състезател не би отишъл в НЕГ, която е твоят фаворит, не защото силите не биха му достигнали да се справи отлично по БЕЛ и съответно да се класира.Не вярвам в това, наистина. Thinking Защото дори и да не изкара пълна шестица по БЕЛ, при едно съвсем прилично представяне  на изпита, гарантираното му  отлично справяне  по математика ще компенсира изцяло нещата.По-скоро състезателят, на който математиката му е в кръвта, дори и да е добър по БЕЛ, трудно ще се раздели с училището,което дава най-добрата подготовка в страната точно в тази насока. Дори и да има някакво влечение към езиците, този седмокласник или седмокласничка е достатъчно добре осъзнат за възрастта си  и разбира, че математика на търсеното от него ниво няма да намери в която и да е езикова.И не  защото задължително преподавателите са слаби, гарантирано има и такива, които са си на мястото и си знаят идеално  работата, а просто подготовката и като материал, и като брой часове е далеч от случващото се в СМГ. Wink

Последна редакция: вт, 17 май 2011, 00:01 от already detective

# 20
  • Мнения: 939
already detective, не знам, може и да си права за резултатите по БЕЛ на тези деца. Живот и здраве, след още малко време и аз ще имам преки наблюдения. Това, в което съм сигурна, е, че резултатите по БЕЛ на тези деца биха били много по-високи, ако можеха да посещават и да се готвят за всяко занятие в школата. Те обаче не могат. И затова според мен, ако такова дете има желание да отиде в езикова гимназия (по-специално НЕГ, където се изисква изключително висок бал), то по-добре да заложи на частни уроци или още от началото на годината да се откаже от ходенето на състезания, за да може да посещава школи.

Не пиша горното с огорчение за направения от мен избор на школа, защото при нас нещата са решени, както беше писала една друга майка - желанията отдавна са подредени СМГ, СМГ. Трето липсва Simple Smile.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 655
Obsolete, благодаря, че се включи, защото наистина позициите ни са сходни.  Hug
Тази сутрин се консултирах пак с девойката, категорична е, че СМГ е първо желание,
за останалите ще му мислим, когато му дойде времето.
Аз също през годината подхвърлях от време на време НЕГ, просто да го има предвид
като алтернатива. Но на нея математиката не просто й се отдава, харесва й, забавно й е,
чувства се добре в СМГ; всъщност доволна съм, че знае какво иска.
Не бях се замисляла за уикендите, школите и състезанията. Засега решението ни е
школата по БЕЛ да е в неделя, дори се чудя да чакам ли срещата и изпита в Регалия или
направо да я записвам в Софроний за неделя  newsm78
и да продължа да се притеснявам единствено за брат й и предстоящия му изпит в СМГ Mr. Green

# 22
  • София
  • Мнения: 752
Включвам се и аз като майка на семегеец - състезател.
В началото на годината обсъдихме с него вариантите за БЕЛ (след 4 на входно ниво, вариант да не ходи никъде по БЕЛ нямаше  Mr. Green). Заниманията на почти всички школи са в събота или неделя. В събота са или на школа по математика или на състезание или и двете. Shocked Ако ходи в неделя, няма да има нито един почивен ден, което и двамата считаме, че не е нормално...Да не говорим, че зимата кара и ски. Дадох си сметка и за часовете и домашните, които със сигурност щеше да пропусне в школата по БЕЛ. Особено в периода на олимпиадите, пропуските щяха да са не 30, ами 100%. Така че се спряхме на варианта с частни уроци, който считам за най-удачен за децата от СМГ, които искат да продължат там, и за майките, които искат да имат що годе грамотни математици. Peace
Но всеки си знае детето най-добре.  Hug
Майката с СМГ, СМГ, трето липсва бях аз. Laughing

Последна редакция: вт, 17 май 2011, 12:54 от mamamilk

# 23
  • Мнения: 85
Благодаря на всички за отговорите.

Аз вече клоня към варианта частен учител и по двата предмета, за да ни е по-спокойно, че ще навакса пропусктие.
Мислех да започнем още лятото, но се чудя дали да не го оставя да си почине и наесен да подхванем здраво подготовката.
Иначе при нас изборът клони към езикова гимназия, не към математическа.

# 24
  • На село
  • Мнения: 873
По-отдавна съм минала по този път - детето ми сега е 9ти клас и бе прието по първо желание на първо класиране. Подготовката по математика започна от втория срок на 6ти клас, защото беше наредила за няколко месеца едни четворки и аз се притесних да няма някакви пропуски  - според учителката, която я подготвяше пропуски нямаше, просто й липсваше автоматизация при решаването на задачите. От 7ми клас включихме и уроци по БЕЛ един път седмично по 2 уч.часа- пак с частен учител. 4-5 месеца преди изпитите не пропускаше пробен изпит, де що има по школите - това по моя си инициатива. Тази схема при моето дете проработи успешно.
Искам да отбележа, че учителите в училище по БЕЛ и математика, също бяха на ниво и дадоха много добра подготовка на детето ми.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 281
... Един състезател не би отишъл в НЕГ, която е твоят фаворит, не защото силите не биха му достигнали да се справи отлично по БЕЛ и съответно да се класира.Не вярвам в това, наистина. Thinking ....По-скоро състезателят, на който математиката му е в кръвта, дори и да е добър по БЕЛ, трудно ще се раздели с училището,което дава най-добрата подготовка в страната точно в тази насока.
Ще взема отношение, като майка на бивш смг-еец (състезател) и бивш нег-еец. Grinning
Голямата любов към математиката никога не стихва, но се появяват планове за професия, само индиректно свързана с математиката и това само по себе си е достатъчен мотив да се преместиш от смг в нег. При нас така се случи. Laughing
Сега, като студент в Германия ходи на интервю-пробен урок в едно училище да преподава математика, химия и биология. Впечатлили се много от завидните му знания по математика!
Похвалих се! Embarassed

# 26
  • Мнения: 175
Въпросът ми е към майките с деца в СМГ и други математически гимназии - Подготовката в школите по математика подходяща ли е изобщо за деца от СМГ? Не са ли те много по-напред с материала от децата от училища с не математическа насоченост? Вие какво избрахте и как подготвяхте децата си за изпит след 7 клас /ако изборът е за езикова гимназия/? Аз самата съм майка на дете в СМГ и се чудя, дали частния учител не е единствения вариант за тези деца.

# 27
  • у дома
  • Мнения: 7 171
Въпросът ми е към майките с деца в СМГ и други математически гимназии - Подготовката в школите по математика подходяща ли е изобщо за деца от СМГ? Не са ли те много по-напред с материала от децата от училища с не математическа насоченост? Вие какво избрахте и как подготвяхте децата си за изпит след 7 клас /ако изборът е за езикова гимназия/? Аз самата съм майка на дете в СМГ и се чудя, дали частния учител не е единствения вариант за тези деца.
Според мен децата,учещи в СМГ нямат нужда от допълнителна подготовка за изпита  по математика,но вие си знаете...

# 28
  • Мнения: 41 797
Въпросът ми е към майките с деца в СМГ и други математически гимназии - Подготовката в школите по математика подходяща ли е изобщо за деца от СМГ? Не са ли те много по-напред с материала от децата от училища с не математическа насоченост? Вие какво избрахте и как подготвяхте децата си за изпит след 7 клас /ако изборът е за езикова гимназия/? Аз самата съм майка на дете в СМГ и се чудя, дали частния учител не е единствения вариант за тези деца.
Според мен децата,учещи в СМГ нямат нужда от допълнителна подготовка за изпита  по математика,но вие си знаете...

И аз мисля, че ако детето учи в СМГ и не е изоставащо с материала, при кандидатстване за ЕГ би трябвало да се наблегне здраво само на БЕЛ. В краен случай само 2-3 месеца може да се поработи с учител само за някои тънкости по формата на изпита.

# 29
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 809
Благодарение на изчерпателната информация на already detective , за което отново благодаря и това , че дъщеря ми посещаваше 2ри срок Софроний аз и за 7ми клас я записах там. Курса е в неделя при Андреевска и Томов. Надявам се да не сме сбъркали.

Общи условия

Активация на акаунт