Вредата от климатика

  • 20 667
  • 175
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 585
Всяка технология, като се ползва неграмотно е вредна. Електричеството, автомобила.... всичко. Най-опасно обаче, си остава незнанието.
Четете ги тези упътвания към уредите, спазвайте ги и няма да имате проблеми.
Да бе. Ама колко технологии има, чиито вредности стават известни десетки години след пускането им в редовно производство. И дори и да знаят за тях, производителите биха се спрели?
В темата за Япония съфорумка бе дала линк към радиоактивни детски играчки. А азбеста? Имах акумулираща печка - голяма придобивка в годините на режим на тока. Тухлите й бяха завити в азбест - 4 км м с дебелина 3 мм, за което нищо не се споменаваше в инструкцията за монтаж и експлоатация, на запад бяха го изхвърляли вече и от феродата за спирачки на автомобили. десетки години у нас е бил използван като пожароустойчив елемент зад контактите.

# 31
  • Мнения: 9
Хм, по къс ръкав и джапанки, по снега... Thinking
Mr. Green, така ли правиш?

    Не, но лятото по принцип човек, както е облечен навън в жегата, така е и вътре на климатика, не си облича кожуха, а пък зимата, за да излезеш на вън на студа все пак се обличаш. Та, мисълта ми беше, че лятото получаваш по-голям стрес, отколкото зимата от разликата в температурата /вънка-вътре/.

# 32
  • Мнения: 4 585
Темата е Вредата от климатика - има ли я, няма ли я? Къде видя да протестирам. Когато ми се протестира, идвам в София, нося си плакат, както си му е реда.
Искам да ти кажа, че съм влизал от 38 гпадуса навън в офиса си, на 25. Егати стреса, всичко се свива, включително и кръвоносните съдове, това натоварва сърцето. Ако издържи на натоварването, добре. Ти си млада вероятно, може и нищо да не усещаш. Аналогично обратно, като изляза, организма ми веднага се мъчи да компенсира, и се изпотявам като в сауна.
Защо да си го причинявам това? Говоря за себе си, ти както искаш. Твоя си работа.
Но логиката щом нещо ни причинява стрес, защо не и това - не е никакъв довод. Едно хапче може да  е Ок, а една шепа?
Кой е луд да се разхожда на 38 градуса през лятото  Joy. Вкъщи 26-27 градуса. Качваш се в колата пак толкоз. Влизаш в офиса - пак толкоз. Разходки вечер пак на толкоз. Стресирам се зимата като от топлата къща изляза навън и ми се свият кръвоносните съдове от студ и ми се натовари сърцето на всяка разходка.
Не може всички да работят в офис. В длъжностната ми характеристика пишеше: условия на труд - работа на открито. За да работат в офис богини, трябва някои да потдържа водоподаването, енергийната мрежа, мръсния им канал /и богините ползват WC/, телефоните и нета им, а това от офис няма как да стане.

# 33
  • Мнения: 1 668
Вълкът с дълъг ник , богините не запушват мръсния канал, моля  Joy.

# 34
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ужас! Чак сега разбрах, че преди 15-20 год. и с азбест съм се натровила. А сега имам и климатик, и камина, и микровълнова фурна, и мобилен телефон, и енергоспестяващи крушки, и мебели от пдч, и латекс по стените, и ламинат по пода, а цялата къща е от итонг... Забравих за фритюрника, и тиганите с тефлоново покритие, и... абе най-добре да се гръмна.

# 35
  • Мнения: 2 386
 Joy Я по-добре метни една мръвка на огъня. Като ще се мре, да е по вкусния начин!

Шегата настрана, кои са "по-новите климатици"? Климатик купен преди 3 години нов ли или стар?
И кои са тези препарати, които убивали всичко за месец? Имена?

# 36
  • Мнения: 4 300
To от препаратите, които убиват всичко, страдаме повече отколкото от 'всичкото''.

По темата- климатик ползвам ако се налага да съм в изряден външен вид при много високи температури, т.е. на работа. В останалите случаи- не. У дома нямаме изобщо, в колата го пускам чат пат.

# 37
  • Мнения: 3 323
Аз не разбирам - защо ако повечето потребители ползват / не ползват даден продукт, всички от малцинството са обект на иронични подмятания, подигравки, често и гаври (не визирам конкретната тема - така като гледам никовете, повечето участват в голяма част от други по-шумни теми). Сигурно защото най-гръмогласните и остроумни са най-прави. Приемам, че сте прави - за себе си. Приемете, че аз имам (както виждам и други)/ имаме своя гледна точка. Нещо против да сме на друго мнение? Жената пита за мнения - всеки отговаря по своя си мироглед. Това проблем ли е? Извинявам се, че се намесих в темата - не ми е нАсърце да се надвиквам с тълпата Peace

# 38
  • Мнения: 2 386
Aма аз съвсем серизно питам? Rolling Eyes Баба ползва климатик и едва ли го чисти сама качествено, затова бих и взела препарат, стига да разбера кой е.

Опс, аз съм тиха стъпка и не се класирам в горното.  Grinning

# 39
  • Мнения: 1 668
Аз не разбирам - защо ако повечето потребители ползват / не ползват даден продукт, всички от малцинството са обект на иронични подмятания, подигравки, често и гаври (не визирам конкретната тема - така като гледам никовете, повечето участват в голяма част от други по-шумни теми).
доводите, които се изтъкват за неползнатето на климатик в тази тема са забавни  newsm78, затова и предизвикват забава... Иначе прочетах и твоето мнение - то дори няма и доводи. Ти просто си против заради идеята да си против. Твое право.

# 40
  • Мнения: 12 673
Май обичаме да се мъчим. Всяко ново нещо се приема трудно. Случвало ми се е да ме заболи глава при рязка смяна на температурата. Но гледам да се охлаждам постепенно.

# 41
  • Мнения: 4 300
Всяко ново нещо се приема трудно.
Не мисля, че в случая е така. Ние живеем в цивилизованата част на света все пак, не сме в някое  изолирано село.
Просто на всяка нова технология недостатъците й се откриват в последствие, след като се наблюдава за по дълго време въздействието върху човека.
Примерите са много- и антибиотиците,  и прекалено силните почистващи препарати. Сега вече е доказано, че те нанасят и вреди- резистентност, унищожаване на нормалната флора, алергии и т.н.

# 42
  • Мнения: 12 673
Вярно е, но и са помогнали много.

# 43
  • Мнения: 4 300
Не го отричам, но както казва един съсед арменец- от топло и от кир никой  не е умрял  Grinning

# 44
  • Мнения: 12 673
Като се качиш вечер в градския транспорт, може и да умреш. Понякога си мечтая всички да имат климатици.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт