Против акне/пъпки по лицето 2

  • 206 279
  • 735
  •   1
Отговори
# 690
  • Уистерия Лейн
  • Мнения: 214
Излагането на слънце не само ,че не помага ,а и прави нещата доста по- лоши. Кожата започва да се омазнява повече ,за да компенсира изгарянето и изсушаването от слънцето,порите се разширяват. Петънцата които остават след акнето -потъмняват и дори след като тенът падне, потъмнелите белези си остават по -тъмни.

# 691
  • Мнения: 2 045
Тия дето и зимата се мажете със слънцезащитен крем защо не пробвате това лято да се попечете под изключително "вредното" слънце и видиш ли ви поминало акнето?
Абсолютна глупост!
Лятото, под въздействието на слънцето, 70% от акнето започва да изчезва и вида на кожата да се подобрява според изследванията ( защото кожата става по-плътна, особено при тинейджъри ) , но... има едно голямо НО! Слънцето усилва производството на себум и след лятото ( септември, октомври ) ще бъдеш с два пъти по-мазна кожа и с два пъти повече пъпки!
Освен това, слънцезащитните кремове предодвратяват образуването на белези от акнето, защото не позволяват потъмняването на кожата.  Peace

# 692
  • Мнения: 19
Тия дето и зимата се мажете със слънцезащитен крем защо не пробвате това лято да се попечете под изключително "вредното" слънце и видиш ли ви поминало акнето?
Абсолютна глупост!
Лятото, под въздействието на слънцето, 70% от акнето започва да изчезва и вида на кожата да се подобрява според изследванията ( защото кожата става по-плътна, особено при тинейджъри ) , но... има едно голямо НО! Слънцето усилва производството на себум и след лятото ( септември, октомври ) ще бъдеш с два пъти по-мазна кожа и с два пъти повече пъпки!
Освен това, слънцезащитните кремове предодвратяват образуването на белези от акнето, защото не позволяват потъмняването на кожата.  Peace

Подвръждавам го това, и аз си мислех че слънцето маха акнето ама не е точно така. Както Coral_2013 казва, само видимо се подобрява ситуацята. Не лекува акнето слънцето.

# 693
  • Бургас
  • Мнения: 1 352
Колкото и да обичам слънцето, не помага при акне . Когато бях ученичка с приятелки също си мислихме, че плажа решава проблема с пъпките ама само е лъжовно .
Обаче Ла рош Ефаклар Дуо + наистина  много добър, от само Дуо-то бях изхабила 2 опаковките . За лятото винаги поддържам по един такъв продукт , че съм със смесена кожа и чувствителна.

# 694
  • Мнения: 539
deadly_vesi -помага ли за пъпчици/петънца?С каква кожа си?

 ПП:Има промоция в Ензо с покупката на продукт от Ла Рош подарък:
-La Roche-Posay Hydreane BB Creme Blemish Balm 15 ml 
-мостричка на La Roche-Posay Hydraphase Legere

# 695
  • Мнения: 2 045
deadly_vesi -помага ли за пъпчици/петънца?С каква кожа си?

 ПП:Има промоция в Ензо с покупката на продукт от Ла Рош подарък:
-La Roche-Posay Hydreane BB Creme Blemish Balm 15 ml 
-мостричка на La Roche-Posay Hydraphase Legere
Щя си позволя да ти пусна мое ревю на продукта да разбереш повече за него ( аз също съм ползвала и старата, и новата версия )
http://beautyandrelaxblog.blogspot.com/2014/05/la-roche-posay-effaclar-duo.html

Имай в предвид, че в Ензо мисля има старата версия, която няма плюсче. Версията с плюсчето е с нова формула и е както против пъпки, така и против петна.

Последна редакция: пт, 04 юли 2014, 16:54 от Coral_2013

# 696
  • Sofia
  • Мнения: 9 711
Интересно ревю, заинтригувахте ме с този крем. С пъпките се справям, но щом помага за белезите ще взема да го пробвам, имам доста. Confused

# 697
  • Мнения: 539
Coral- мерси много. Страхотен блог:)

# 698
  • Мнения: 2 045
Интересно ревю, заинтригувахте ме с този крем. С пъпките се справям, но щом помага за белезите ще взема да го пробвам, имам доста. Confused
Coral- мерси много. Страхотен блог:)
  bouquet Радвам се, че съм била полезна.

# 699
  • Далече, далече...
  • Мнения: 96
Здравейте на всички,намерих тази тема за проклетото акне което ни измъчва и реших да споделя за моето лосионче което открих в интернет и си го поръчах.Също така имам и въпрос който е свързан със пропорциите на съответните съставки.
 Лосиона се води под името "ЛОСИОН ПРОТИВ АКНЕ И МАЗНА КОЖА - 100мл"
Съставките са следните : хлорамфеникол, салицил, лавандула, сулфатиацол, медицинска сяра и розова вода
Жената от която го купувам го продава на 8лв ,но с доставката ми стъпва на 12лв и с ходенето до града (понеже нямаме офис на транспортна фирма в нашето село) ми излиза още по-скъпо.Попитах жената за пропорциите м/у съставките от коя по колко се слага (след като тя ми каза че и го правят в една аптека)но тя категорично ми отказа да ми ги даде.Даде ми само наименованията им.Отидох в нашата аптека за да покажа съставките и да попитам дали случайно не знаят какви са му пропорциите,но уви ударих на камък.Ноо все пак аптекарката е добра и ми обеща че ще се опита да ми помогне.
Реших да попитам и вас,дали някой е чувал за такъв лосион и какво е съотношението на съставките.
Искам да кажа че лосиона е перфектен , аз съм 27г и от 18год.възраст съм със много тежко акне което ме измъчваше страшно много.За 3 седмици този лосион направи чудо за мен , но ми излиза много скъпо.Ползвам по едно шишенце за 2седмици,а ми трябва още лечение докато се оправя напълно.
Някой да е намерил точните пропорции на този лосион?   newsm12

# 700
  • Уистерия Лейн
  • Мнения: 214
Здравейте на всички,намерих тази тема за проклетото акне което ни измъчва и реших да споделя за моето лосионче което открих в интернет и си го поръчах.Също така имам и въпрос който е свързан със пропорциите на съответните съставки.
 Лосиона се води под името "ЛОСИОН ПРОТИВ АКНЕ И МАЗНА КОЖА - 100мл"
Съставките са следните : хлорамфеникол, салицил, лавандула, сулфатиацол, медицинска сяра и розова вода
Жената от която го купувам го продава на 8лв ,но с доставката ми стъпва на 12лв и с ходенето до града (понеже нямаме офис на транспортна фирма в нашето село) ми излиза още по-скъпо.Попитах жената за пропорциите м/у съставките от коя по колко се слага (след като тя ми каза че и го правят в една аптека)но тя категорично ми отказа да ми ги даде.Даде ми само наименованията им.Отидох в нашата аптека за да покажа съставките и да попитам дали случайно не знаят какви са му пропорциите,но уви ударих на камък.Ноо все пак аптекарката е добра и ми обеща че ще се опита да ми помогне.
Реших да попитам и вас,дали някой е чувал за такъв лосион и какво е съотношението на съставките.
Искам да кажа че лосиона е перфектен , аз съм 27г и от 18год.възраст съм със много тежко акне което ме измъчваше страшно много.За 3 седмици този лосион направи чудо за мен , но ми излиза много скъпо.Ползвам по едно шишенце за 2седмици,а ми трябва още лечение докато се оправя напълно.
Някой да е намерил точните пропорции на този лосион?   newsm12
12 лв изобщо не ми се струва скъпо,при положение ,че помага. Свят ми се завива като знам до сега колко пари съм хвърлила на вятъра в неуспешни опити за лечение.

# 701
  • Мнения: 19
Аз също съм чувала за такъв Лосион с салицил и розова вода. Някои от вас дали е показвал този лосион на дерматолог за мнение?

# 702
  • Бургас
  • Мнения: 1 352
С комбинирана кожа съм . Ефаклар дуо + не го слагам на цялото лице , а само върху проблемните зони  и дали матира не знам, предния за мен не го правеше. Обаче си има ефект върху пъпчиците , изчезнаха , е имам едно петънце от май месец леко по- бледо е.
Обаче преди 5 дена си взех на Биодерма Себиум серум, който избистри тена и заглади кожата.
Нанасям го през вечер както пише.  Търсих мицеларна вода и видях, че ги имаше комплект за 25-26лв и реших да пробвам. Не съжалявам де.

# 703
  • Мнения: 892
С комбинирана кожа съм . Ефаклар дуо + не го слагам на цялото лице , а само върху проблемните зони  и дали матира не знам, предния за мен не го правеше. Обаче си има ефект върху пъпчиците , изчезнаха , е имам едно петънце от май месец леко по- бледо е.
Обаче преди 5 дена си взех на Биодерма Себиум серум, който избистри тена и заглади кожата.
Нанасям го през вечер както пише.  Търсих мицеларна вода и видях, че ги имаше комплект за 25-26лв и реших да пробвам. Не съжалявам де.
Биодерма Себиум серум съдържа гликолова киселина, не е ли топличко вече... И аз го заглеждах, но ме е страх да ползвам продукти с киселини лятото, въпреки че ползвам фактор през деня..  Thinking
Иначе ефаклар дуо-то не матира, но съм много доволна от ефекта.

# 704
  • Бургас
  • Мнения: 1 352
По- топличко е, но не ходя особено по слънце, а и ползвам защита . Не е толкова силно серумчето.  Peace а и само споделям опита си, който не е малък относно борбата с пъпки и омазняване . Първото го оправих, второто просто спрях с матиращите кремове или силните такива.

Общи условия

Активация на акаунт