Трикове и съвети за лесни прически 2

  • 111 687
  • 574
  •   1
Отговори
# 480
# 481
  • Мнения: 2 883
 Shocked страхотно! Винаги съм искала точно такива къдрици. Ще взема да пробвам  Crazy

Благодаря за линка   bouquet

# 482
  • Мнения: 36
Значииииии пробвах това от началото на темата
http://www.youtube.com/watch?v=iP3k1t0LjQc

не знам каква е разликата в косите на мен и момичето, но в момента съм нещо средно между Цар Лъв и Тина Търнър.

 Mr. Green Mr. Green Mr. Green
На влажна коса ли трябва да се прави? Аз веднъж пробвах това на влажна коса и не ми хареса ефекта, въобще не е като в клипчето.

Момичето казва, че трябва да се прави на изсушена максимално изправена при сушенето коса.
Но при мен не се получи. Принципно съм с чуплива, гъста коса, нооо.... нищо общо с това в клипа

# 483
  • Мнения: 6 833
Привет! Моята коса е тънка, рядка, без обем и бързо се омазнява. Като я измия добре, но на другия ден изглежда сплескана и сякаш не е мита с дни  ooooh! Понякога я къдря с ролки, от тези дето се лепят, става добре, но с тях не ми е удобно да спя. Преди да си легна я сплитам на няколко плитки и спя така, за да се накъдри. Ще се радвам да чуя и други съвети за постигане на обем без преси и тупиране, че косата ми вече е доста изтощена от тях  ooooh!

# 484
  • Мнения: 12
Dеssy,опитвала ли си с дунапренови ролки с тях може да се спи или аз например се къдря с парцалчета. Късаш стара плат на ленти с ширина около 1.5-2 см. навиваш на един дълъг молив ,като двата края на парцала да останат в двата края на молива свободни. Навиваш кичура коса около молива и парцалчето ,връзваш двата края на парцала и издърпваш молива.
това е с хартийки
http://vbox7.com/play:c391962b

# 485
  • Мнения: 3 743
Dеssy,опитвала ли си с дунапренови ролки с тях може да се спи или аз например се къдря с парцалчета. Късаш стара плат на ленти с ширина около 1.5-2 см. навиваш на един дълъг молив ,като двата края на парцала да останат в двата края на молива свободни. Навиваш кичура коса около молива и парцалчето ,връзваш двата края на парцала и издърпваш молива.
това е с хартийки
http://vbox7.com/play:c391962b

Много добра идея. Аз правя нещо подобно с обикновени платнени ластички за коса.
Завивам косата около ластичката, после хващам единия край на ластичката и го подпъхвам в другия и готово. Спя така, удобно ми е.

# 486
  • Мнения: 6 833
А с дунапренените ролки не се ли "отпечатва" на косата това пластмасовото дето закопчава ролката ?

# 487
  • София
  • Мнения: 1 359
Моля, кажете ми как се прави тази прическа?

Налага ми се да си направя сама прическа, която да издържи цял ден. Бих искала да е цялата назад като на снимката, но не знам дали няма да се смъкне настрани.  Косата ми е чуплива, средна дължина, с тънък косъм. Ще съм благодарна на всички отзовали се.  bouquet

# 488
  • SF
  • Мнения: 21 564
Тази прическа се прави с преса. Първо си изправяш косата (не я изпичаш с сешоар, но трябва да е права) и след това оформяш кичур по кичур с преса. Пръскаш лак и ако не е по-дълга от тази на снимката, ще ти издържи дълго време. Ако е по-дълга, ще се отпускат в продължение на деня, но няма да е грозно.
А може и да стоиш дълго време с ролки, да загряваш с сешоар и отново лак. Оформяш с пръсти.

# 489
  • София
  • Мнения: 1 359
Много благодаря. Ще опитам.  bouquet

# 490
  • Мнения: 5 892
Дами, искам да си направя такава прическа
Косата ми е средно дълга/някъде до закопчалката на сутиена, права.
Как е по-добре- да бъде топирана и навита на вълни или да я намачкам с пяна и дифузера и да я вдигна?  newsm78

# 491
  • SF
  • Мнения: 21 564
Дами, искам да си направя такава прическа
Косата ми е средно дълга/някъде до закопчалката на сутиена, права.
Как е по-добре- да бъде топирана и навита на вълни или да я намачкам с пяна и дифузера и да я вдигна?  newsm78

Тази на снимката не се вижда много хубаво, но не е тупирана и буклите са загладени. Според мен е по-добре да я изправиш, после да оформиш гладки букли с пресата или дебели ролки и с фиби да закрепваш кичур по кичур. Видът на прическата от снимката не е "рошав" и тупиран. Някой трябва да ти помага и да оформя буклите на върха на главата ти, преди да ги закрепва с фиби. Опитай с дебели самозалепващи се ролки и разкажи тук за ефекта, който си постигнала.
Ако ще я правиш за събитие, "репетирай" предварително, за да не се окаже, че не можеш сама да разпределиш буклите и да се получи раздърпано гнездо на главата ти.

# 492
  • Мнения: 5 892
О, няма да успея...  Crazy ooooh!
Може би ще пусна няколко кичура отпред, ще ги навия, а останалата коса ще я прибера в нисък кок.
Благодаря за обяснението   bouquet

# 493
  • Мнения: X
Не знам дали въпроса ми е за тук, но си копирам мнението от другата тема : По въпроса с четките и оформянето искам да попитам за този уред http://www.philips.bg/c/haircare/procare-airstyler-hp8656_00/prd/ дали го е ползвал някой? По-специално ме интересува приставката за обем и плоската четка за изправяне дали вършат работа?  newsm78

 Praynig

# 494
  • SF
  • Мнения: 21 564
Никога не съм била в другата тема. Тя за какво е? Дай линк, ако е удобно.

А по въпроса за уреда на Филипс. Аз не съм "на ти" с подобни машинки. Ползвам четка и сешоар. С дебелата се прави обем, а с тънката се изправя по-перфектно косата, особено в краищата. С дебелата моите стоят малко завити навътре или навън, в зависимост от това накъде я въртя. С тънката успявам да ги изсуша прави като праз лук.

Общи условия

Активация на акаунт