7-ми клас - УСПЕХЪТ НАБЛИЖАВА

  • 26 830
  • 734
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 119
Здравейте  Hug
Едва успях да ви изчета. Резултата при нас са сгрешени 4 въпроса, за преразказа според него се е справил страхотно - остава да чакаме резултатите.
Браво на всички дечица за вчерашният изпит и ГОЛЯМ КЪСМЕТ и УСПЕХ за математиката /т.к. повече коментари има за вероятност от сложен изпит/.

# 721
  • Мнения: 7 263
Т.е. ако изпитите са във формат "АК", извън 50-те супер надарени деца, и още толкова, да речем, които се подготвят за олимпиади, останалите хиляди дечица ще трябва да се запишат на курсове, уроци, школи и т.н.
В София цените са 3-4 хиляди за курсовете за АК, за уроците нямам информация.  

Форматът е чудесен, няма две мнения, но докато не се промени учебната програма, няма никакъв смисъл да се въвежда.
Министерството би трябвало добре да знае, че ако рискува с подобен формат, ЕГ-тата, та дори МГ-тата, пък какво остава за 5-та Френска, трудно ще се напълнят с осмокласници.

Е това е основното и тези песен си я пея аз още от как моя мил 7-мокласник беше във 2-ри клас!
Учебната програма е нелепа, учебниците са трагични .... другото да не го зачекваме сега.
Но и за мен формата на изпита за АК е сполучлив и адекватен - тоест така би трябвало да изглеждат нещата, но ....

# 722
  • Мнения: 41 163

Т.е. ако изпитите са във формат "АК", извън 50-те супер надарени деца, и още толкова, да речем, които се подготвят за олимпиади, останалите хиляди дечица ще трябва да се запишат на курсове, уроци, школи и т.н.
В София цените са 3-4 хиляди за курсовете за АК, за уроците нямам информация.  

Форматът е чудесен, няма две мнения, но докато не се промени учебната програма, няма никакъв смисъл да се въвежда.
Министерството би трябвало добре да знае, че ако рискува с подобен формат, ЕГ-тата, та дори МГ-тата, пък какво остава за 5-та Френска, трудно ще се напълнят с осмокласници.

Не мисля. Не забравяй, че в добро училище не се влиза с оценка, а с място в класирането. Т.е. ако всички имат четворки и с четворка ще се влиза. А форматът си е съвсем съвместим с всяка форма на преподаване - искат се логика, разбиране, грамотност, устойчивост на стрес, а не нещо назубрено.

 
Цитат
Много точно си го казала  Peace. Именно по този повод подкрепих оставането на преразказа като част от изпита след 7 клас. Има много добри деца по литература , които могат да напишат чудесно разсъждение по дадена тема. Да , но ако мнението на проверителя е различно , то отлично справило се дете ще получи по-ниска оценка само , защото е изразило своето РАЗЛИЧНО мнение!

Това е изкуствено привнесен дефект от времето на социализма, а не присъщ дефект на изпитването с есе. Просто при соца задача на образованието беше да формира мироглед и затова се оценяваше гледната точка. В нормални държави при оценката на есето се следи само за правопис, граматика, подредба (увод, теза, изложение, заключение), логическа свързаност и подредба на доказателствата, умело използване на художествени средства и... до там. Няма значение каква теза е защитило детето.

Цитат
Черна станция, което ме подсети да попитам пак - вие всъщност класирахте ли се за АК?

Да. Но сега това изобщо не ми се струва като нещо ценно или заслужаващо си да го мисля.

# 723
  • Мнения: 81
Помнят ли децата ви как са започнали преразказа?
Дъщеря ми каза, че това преди години я е объркало, но тя е го е пропуснала и почнала така:
На една улица живее един Човек, който...

# 724
  • Мнения: 81
Има няколко грешки на текста незнайно как в последния момент и е дошло в глава, че трябва да напише не КОЙТО, а КОИТО... знаете ли дали ще и вземат точка за това.. И другото е че отново в текста е сложила запетаята пред НА КОЙТО, вместо пред снимките ..
Това са и грешките.. надявам се да и вземат по половин точка за КОИТО и за грешно поставената запетая, а за тази, която не е сложила една точка

# 725
  • Мнения: 7 263
Мили дами   bouquet
Заповядайте в новата темичка и се надявам понеделник да бъде още по-щастлив за нас от петък  Wink

Специални благодарности на pars   bouquet Hug  bouquet, че ме отмени в измислянето на заглавие, че нещо съм зациклила  Crazy Flutter Mr. Green

Цитат
Много точно си го казала  Peace. Именно по този повод подкрепих оставането на преразказа като част от изпита след 7 клас. Има много добри деца по литература , които могат да напишат чудесно разсъждение по дадена тема. Да , но ако мнението на проверителя е различно , то отлично справило се дете ще получи по-ниска оценка само , защото е изразило своето РАЗЛИЧНО мнение!

Това е изкуствено привнесен дефект от времето на социализма, а не присъщ дефект на изпитването с есе. Просто при соца задача на образованието беше да формира мироглед и затова се оценяваше гледната точка. В нормални държави при оценката на есето се следи само за правопис, граматика, подредба (увод, теза, изложение, заключение), логическа свързаност и подредба на доказателствата, умело използване на художествени средства и... до там. Няма значение каква теза е защитило детето.
 
Цитат
Черна станция, което ме подсети да попитам пак - вие всъщност класирахте ли се за АК?

Да. Но сега това изобщо не ми се струва като нещо ценно или заслужаващо си да го мисля.



Виж тук в подчертаното меко казано сме на едно мнение! Peace
Най-голямата ни трагедия в момента е папагализма в образованието, заучаването да се възпроизвежда, да се цитира и никаква мисъл  ooooh! ooooh! ooooh! - какво излиза после от тези хора - едни изпълнители- да перфектни, но изпълнители!
А креативността се възпитава чрез изграждане на лично мнение, и най-вече чрез умението да го защитиш и представиш в подходяща светлина!

За приема - честито!   bouquet
Това, че няма да се запишете там за мен не омаловажава факта, че детето се е трудило и резултата е подобаващ!

# 726
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Момичета имам едно питане, малко извън това, което от вчера пишем и четем тук.

В наръчника на Ню Импрес в таблиците с имената на училищата и специалностите има паралелки, за които не е посочен минималния бал от миналата година. Имате ли идея какво може да означава това?  Embarassed

# 727
  • София
  • Мнения: 11 729
Според мен или няма информация или няма достатъчно кандидати.

# 728
  • София
  • Мнения: 4 349
Момичета имам едно питане, малко извън това, което от вчера пишем и четем тук.

В наръчника на Ню Импрес в таблиците с имената на училищата и специалностите има паралелки, за които не е посочен минималния бал от миналата година. Имате ли идея какво може да означава това?  Embarassed
Вероятно са новооткрити паралелки. Имаше някъде една статия, че тази година много от у0щата откриват нови паралелки.

# 729
  • Мнения: 7 263
Даруся, да не би да са нови паралелки, които не са съществували миналата година?

# 730
  • Мнения: 744
...... защото и оценки около 4,50 са му достатъчни за местните ЕГ или ПМГ, при условие, че ще има шестици в свидетелството.
Това за София ли се отнася?  newsm78 newsm78 Доколкото знам от минали години балът за ЕГ, особено НЕГ, е доста висок! А за СМГ и НПМГ - също.

Е, не всички списващи в темата живеем в София.

# 731
  • София
  • Мнения: 4 349
...... защото и оценки около 4,50 са му достатъчни за местните ЕГ или ПМГ, при условие, че ще има шестици в свидетелството.
Това за София ли се отнася?  newsm78 newsm78 Доколкото знам от минали години балът за ЕГ, особено НЕГ, е доста висок! А за СМГ и НПМГ - също.

Е, не всички списващи в темата живеем в София.
Извинявам се много! От скоро съм във форума и още не мога да запомня участниците, камо ли от кой град са!  newsm78 Вие повечето май се познавате не само от виртуалното пространство!

# 732
  • Мнения: 1 879
Момичета имам едно питане, малко извън това, което от вчера пишем и четем тук.

В наръчника на Ню Импрес в таблиците с имената на училищата и специалностите има паралелки, за които не е посочен минималния бал от миналата година. Имате ли идея какво може да означава това?  Embarassed
Вероятно са новооткрити паралелки. Имаше някъде една статия, че тази година много от у0щата откриват нови паралелки.

Вероятно предната година не е имало прием в паралелка с такова или подобна насоченост, защото според мен "стопански мениджмънт" и "предприемачество и бизнес" са близки профили, вероятно в "предприемачество и бизнес" има нещо допълнително, ново, но ако училището не е имало миналата година подобна паралелка, няма как да посочат бал. Съвсем нова паралелка е "недвижими имоти" в Строителния и няма минимален бал. Така е не само в наръчника на Ню импрес, и в другите, които дават инфо за бал е така.

# 733
  • Мнения: 37
По математика някой имали примерни тестове

# 734
  • Мнения: 12
Здравейте мами! Аз да ви попитам нещо, понеже дъщеря ми е забравила да сложи знака Z , а квесторките също не са й го написали това дали е проблем за нещо?  Embarassed Моля ви, отговорете,че се чудим вече доста време....  Thinking

Последна редакция: сб, 28 май 2011, 13:18 от MjCooper

Общи условия

Активация на акаунт