7-ми клас - УСПЕХЪТ НАБЛИЖАВА

  • 26 840
  • 734
  •   1
Отговори
# 705
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
 Колкото до АК, да , там без подготовка биват приети доста деца от СМГ , но повечето така или иначе не се записват. Отиват за спорта , но си остават в СМГ!
 И какво излиза - в АК остават да учат само децата , дали много пари за специализирана подготовка!
 Изводът / за мен/: който иска в АК и не учи в СМГ - трябват много пари!

# 706
  • Мнения: 41 407
Смея да твърдя,че началните места в класацията са заети от деца с подготовка.Наистина е имало и деца,които са отишли без подготовка /така твърдят/.Те са по-назад...

Аз пък, на база информация от хора близки до СМГ, смея да твърдя, че първото момиче и първото момче не са помирисали каквато и да е подготовка за АК. И още поне двадесетина такива неподготвени деца са в първите 50%.

# 707
  • my own world....
  • Мнения: 1 076
За мен по-доброто е да им дадат обща тема без лит. произведение, върху която да напишат 20-30 реда. Например приятелството, лъжата, децата и родителите, нещо такова, близко до тях. От тия 30 реда ще стане ясно как разсъждават, грамотно ли пишат и как се изразяват.

Е да, НО в такъв случай в часовете по литература какво ще правят....нали първо трябва да се научиш как и какво пишат хората, какви изразни средства ползват, подходящия набор думи....в 5 и 6 клас ги натискат достатъчно с есета и съчинения, което е ок, както и с преразкази разбира се. Та мисълта ми е, че първо е добре да се научиш да преразказваш добре, пък после разказвай каквото ти е на душата. На 13-14 мирогледа им е все още ограничен, нивото на разсъжденията им е токова абсолютно различно....нали трябва да има някакви критерии за оценка на тези разсъждения....И тъй като в момента задачата е преразказ, ми се струва нормално в 7 клас да оставят малко настрана съчиненията и да се съсредоточат в задачата за изпита.....стига учителката да си е на мястото като такава де.

# 708
  • Мнения: 7 263
Смея да твърдя,че началните места в класацията са заети от деца с подготовка.Наистина е имало и деца,които са отишли без подготовка /така твърдят/.Те са по-назад...

Аз пък, на база информация от хора близки до СМГ, смея да твърдя, че първото момиче и първото момче не са помирисали каквато и да е подготовка за АК. И още поне двадесетина такива неподготвени деца са в първите 50%.

Във всеки випуск има по 10-20 дори 50 супер надарени деца, които просто нямат нужда от допълнителна подготовка.
Според мен изказванията на Алисън, Али и всички писали преди тях по темата за АК визират просто всички останали - а това е целия випуск.
Все пак колкото и да ни се иска не всички сме майки на гении - а фактите са си факти - за АК се изисква подготовка и надали има повече от 5% деца влизащи там без нея.
Черна станция, което ме подсети да попитам пак - вие всъщност класирахте ли се за АК?

# 709
  • София
  • Мнения: 4 349
А ако изпитът е разсъждения на детето и негово мнение, как ще бъдат оценявани?  newsm78 newsm78 На един от проверяващите може да му хареса идеята, която е изразил тийна, но на друг - може и да не се хареса. Това все пас е субективно мнение. При такъв вид изпит не могат да се приложат критерии за съдържание. Докато преразказа е ясно - има ги героите, има ги ключовите моменти, последователно е преразказано и т.н. и оценката може да се сформира!
 

# 710
  • София
  • Мнения: 11 778
Моята информация не е от форума.Децата,за които говоря познавам отдавна и информацията е лична.Говоря за деца,които не са на първо място,но са в началните места.
Доколкото форумът е виртуално пространство,човек винаги може да остане с нотка на съмнение по отношение представянето на даден потребител и детето му.

# 711
  • my own world....
  • Мнения: 1 076
А ако изпитът е разсъждения на детето и негово мнение, как ще бъдат оценявани?  newsm78 newsm78 На един от проверяващите може да му хареса идеята, която е изразил тийна, но на друг - може и да не се хареса. Това все пас е субективно мнение. При такъв вид изпит не могат да се приложат критерии за съдържание. Докато преразказа е ясно - има ги героите, има ги ключовите моменти, последователно е преразказано и т.н. и оценката може да се сформира!
 

Exactly.  Sunglasses

# 712
  • София
  • Мнения: 4 349
...... защото и оценки около 4,50 са му достатъчни за местните ЕГ или ПМГ, при условие, че ще има шестици в свидетелството.
Това за София ли се отнася?  newsm78 newsm78 Доколкото знам от минали години балът за ЕГ, особено НЕГ, е доста висок! А за СМГ и НПМГ - също.

# 713
  • Мнения: 822
Здравейте,

за отчет 2 грешки на теста, от преразказа е доволен, но ще разберем на 10:).
Аз също очаквам труден тест по математика, но все пак да не забравяме че това е най малкия набор...
За изпита в АК- абсолютно съм съгласна, че децата от СМГ влизат без подготовка и то на челните места...  Wink ,  но те най вероятно ще се справят и с тези изпити  Grinning.

# 714
  • София
  • Мнения: 4 349
Имам предложение за заглавие на новата тема,която вече чука на вратата. Laughing
"Седмокласнико,пътя вече преполови и към финала устремен си ти" Peace
Супер заглавие!   bouquet А за мъките на мамите нищо не се споменава!  Grinning
Да са живи и здрави и с много лекота да преодолеят и втория изпит!

# 715
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
А ако изпитът е разсъждения на детето и негово мнение, как ще бъдат оценявани?  newsm78 newsm78 На един от проверяващите може да му хареса идеята, която е изразил тийна, но на друг - може и да не се хареса. Това все пас е субективно мнение. При такъв вид изпит не могат да се приложат критерии за съдържание. Докато преразказа е ясно - има ги героите, има ги ключовите моменти, последователно е преразказано и т.н. и оценката може да се сформира!
 
Много точно си го казала  Peace. Именно по този повод подкрепих оставането на преразказа като част от изпита след 7 клас. Има много добри деца по литература , които могат да напишат чудесно разсъждение по дадена тема. Да , но ако мнението на проверителя е различно , то отлично справило се дете ще получи по-ниска оценка само , защото е изразило своето РАЗЛИЧНО мнение!
 Черна , Лени е разбрала правилно! Говорим  за деца , които искат да учат в АК   /не просто да бъдат приети. Нали за това става въпрос: колко пари са необходими, за да влезе детето в желаното училище?!

# 716
  • Мнения: 413
Мъките на мамите ще бъдат представени в по-следващата тема - тази, посветена на чакането на оценките.  Joy

# 717
  • Мнения: 734
Смея да твърдя,че началните места в класацията са заети от деца с подготовка.Наистина е имало и деца,които са отишли без подготовка /така твърдят/.Те са по-назад...

Аз пък, на база информация от хора близки до СМГ, смея да твърдя, че първото момиче и първото момче не са помирисали каквато и да е подготовка за АК. И още поне двадесетина такива неподготвени деца са в първите 50%.

Във всеки випуск има по 10-20 дори 50 супер надарени деца, които просто нямат нужда от допълнителна подготовка.
Според мен изказванията на Алисън, Али и всички писали преди тях по темата за АК визират просто всички останали - а това е целия випуск.
Все пак колкото и да ни се иска не всички сме майки на гении - а фактите са си факти - за АК се изисква подготовка и надали има повече от 5% деца влизащи там без нея.
Черна станция, което ме подсети да попитам пак - вие всъщност класирахте ли се за АК?

Т.е. ако изпитите са във формат "АК", извън 50-те супер надарени деца, и още толкова, да речем, които се подготвят за олимпиади, останалите хиляди дечица ще трябва да се запишат на курсове, уроци, школи и т.н.
В София цените са 3-4 хиляди за курсовете за АК, за уроците нямам информация.  

Форматът е чудесен, няма две мнения, но докато не се промени учебната програма, няма никакъв смисъл да се въвежда.
Министерството би трябвало добре да знае, че ако рискува с подобен формат, ЕГ-тата, та дори МГ-тата, пък какво остава за 5-та Френска, трудно ще се напълнят с осмокласници.

# 718
  • гр.Варна
  • Мнения: 869
Радвам се,че заглавието ви харесва. Hug
А за мъките...те никога не свършват Laughing,така че има още много теми ,в които ще ги споменаваме. Peace

# 719
  • my own world....
  • Мнения: 1 076
темата за оценките май ще звучи нещо като: 7 клас оценки чака, мама иска да взривява  Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт