7-ми клас - УСПЕХЪТ НАБЛИЖАВА

  • 26 855
  • 734
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 11 788
Добро утро момичета!

След вчерашното динамично развитие на темата,днес ми се струва,че е преминала в релаксиращо състояние.Какво да се прави събира сили за понеделник...

Желая Ви хубав и слънчев ден!

# 691
  • Мнения: 734

Е, изпитът на АК за мен е най-удачният и най-добрият формат за изпит, но за съжаление не се прилага масово. Предполагам, защото учителите ще загубят влияние и пари, а и хората от министерството ги е страх, че резултатите няма да са добри.

Позволете да не се съглася с първото (за загубата на влияние и пари) - курсовете за Американския колеж, поне в София струват между 2 и 4 пъти повече от тези за обикновените гимназии, учебната програма почти не позволява да се явиш на подобен изпит без никаква подготовка (почти, защото учениците на ПМГ-тата биха могли), ами това е истински Клондайк.
Но съм абсолютно съгласна, че резултатите няма да са добри, не и докато не се реформира радикално учебната програма.

Мелиа, според мен z-та няма да го изтълкуват като знак, не се притеснявайте. Всъщност, чия е идеята за такъв знак изобщо - при нас не се слага. Малко вероятно е някой да докара грознописа на сина ми, за да му дописва преразказа, а и защо му е  newsm78

# 692
  • гр.Варна
  • Мнения: 869
Моята дъщеря е много разочарована от 2 елементарни грешки ,който е допуснала на теста. SadСнощи не можа да заспи до 12 часаи само повтаряше "как можах".Опитах се да я успокоя,но нямаше полза.Преразказа според нея е бил лесен и добре се е справила.Тя има страхотна зрителна памет и е запомнила текста почти дословно. Simple SmileПри положение ,че изцяло сама се подготвяше за двата изпита,поне от този съм много доволна.Математиката ни е по-слабата страна и за там се притеснявам повече,а и тя не е сигурна ,че ще и стигне времето за 1 модул. Sad
Но времето ще покаже.Ще стискам палци и каквото стане. Grinning

# 693
  • Мнения: 633
Тази сутрин моичкият се сети да ми каже, че вчера им пуснали на касетофона преразказа само веднъж, а не два пъти. А защо не са се обадили, не знам.
Сега ми твърди, че седмокласниците ги били освободили от спортния празник днес. Струва ми се, че се опитва да кръшка и май ще взема да звънна на класната да проверя.

За преразказа - на една родителска среща класната ни /тя преподава БЕЛ/ ни каза, че никъде по-нататък няма да им трябва преразказа, а ще пишат основно съчинения-разсъждения. Няма как да "зареже" съчиненията в 7 клас, за да ги готви само за преразказ, защото ще им направи лоша услуга за догодина. От какъв зор тогава държат на изпита точно преразказ? За мен по-доброто е да им дадат обща тема без лит. произведение, върху която да напишат 20-30 реда. Например приятелството, лъжата, децата и родителите, нещо такова, близко до тях. От тия 30 реда ще стане ясно как разсъждават, грамотно ли пишат и как се изразяват.

# 694
  • Мнения: 41 678

Е, изпитът на АК за мен е най-удачният и най-добрият формат за изпит, но за съжаление не се прилага масово. Предполагам, защото учителите ще загубят влияние и пари, а и хората от министерството ги е страх, че резултатите няма да са добри.

Позволете да не се съглася с първото (за загубата на влияние и пари) - курсовете за Американския колеж, поне в София струват между 2 и 4 пъти повече от тези за обикновените гимназии, учебната програма почти не позволява да се явиш на подобен изпит без никаква подготовка (почти, защото учениците на ПМГ-тата биха могли), ами това е истински Клондайк.


Хм, според споделеното във форума за АК, децата от СМГ не само "биха могли", а направо са си се явили масово без никаква подготовка и са обрали първите места. Поне за есето принципно не е нужна кой знае каква подготовка, за четенето с разбиране също. Остават задачите. Ама това си е все пак ниво - който се готви по принцип за състезания и олимпиади няма проблем. Ако някое дете има нужда от вдигане на нивото обаче, уроци винаги ще има.

# 695
  • навсякъде
  • Мнения: 348
Добро утро
аз само малко да си похленча...
Вчера след като излезе от изпита моята щерка се обади и каза, че бил лесен и се справила. Така аз цял ден спокойна си работя, чета си ви, НО.. Към 10,30 вечерта блудната щерка се прибира в къщи, сверявам долу горе какво е направила, броя точките... 49 САМО! Има няколко грешни отговора, сега се моля дано на преразказа да е по-добре, за да повиши оценката. Езиковата в която мисли да ходи се влиза с доста висок бал. Тя го приема много спокойно, за разлика от мен. Щяла да има шестици за срока, по математика се била подготвила... Спокойна птичка. Ако можех и аз така.
Поздравявам всички справили се. Съжелявам за дългия пост, ама ми се искаше да си похленча на някого
Колко е максимума точки на преразказа

# 696
  • Пловдив
  • Мнения: 3 363
Тази сутрин моичкият се сети да ми каже, че вчера им пуснали на касетофона преразказа само веднъж, а не два пъти. А защо не са се обадили, не знам.
Сега ми твърди, че седмокласниците ги били освободили от спортния празник днес. Струва ми се, че се опитва да кръшка и май ще взема да звънна на класната да проверя.



На касетофона се пуска само веднъж - мисля, че видях някъде указания в този смисъл, а после текстът им се дава за 15 минути, за да го прочетат за себе си и от тях зависи колко пъти ще го прочетат през това време

# 697
  • гр.Варна
  • Мнения: 869
Да,диска се пуска само веднъж и после текста се чете самостоятелно 15 мин.Дъщеря ми е успяла да го прочете 5 пъти и както казах да го запомни почти дословно. Laughing

# 698
  • Мнения: 413

Колко е максимума точки на преразказа

35  Peace

Добро утро и от мен. И нашите седмокласници са освободени от спортния празник - не подозирайте децата  Laughing

# 699
  • гр.Варна
  • Мнения: 869
Имам предложение за заглавие на новата тема,която вече чука на вратата. Laughing
"Седмокласнико,пътя вече преполови и към финала устремен си ти" Peace

# 700
  • Мнения: 1 525
Понеже днес тази тема е много активна искам да задам въпрос - има ли деца, които ще кандидатстват в ТУЕС и ще се явяват на изпит на 12.06??  newsm78

Може би моят син, но към 12-ти ще са излезли резултатите от настоящите изпити и ще реши в последния момент. 

Да, има :-

# 701
  • Мнения: 17
Добро утро и от мен. Поотърсихме се малко от вчерашните драми с преразказа и сега почваме математиката. Та да ви питам да знаете някъде тестове но одоврени от МОН. Пуснах една търсачка и най-новото което видях беше това...

http://goo.gl/E4Qr9

# 702
  • Мнения: 552
Добро утро,

Моят син уж нищо нямаше да прави до изпита, пък взел че се обадил на господина си по математика и си организирал да отива на последен урок. Явно го затресе и него треската.

# 703
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
 Добро утро и от мен  Laughing.
 Вече сме по-спокойни / поне аз/. Детето е супер ядосано за тъпите грешки , които е направил. Отиде на спортен празник, да дискутират изпита.
 За изпита по математика - не се притеснявайте! Моето  мнение : лесен първи модул / да няма много слаби оценки/. От вторият модул първите 3 задачи ще бъдат решени от почти всички деца , които са се подготвяли сериозно / дотук - 80 т./. Проблемни ще са последните 2 задачи , които ще могат да решат малко деца , и именно те ще отсеят желаещите за МГ-тата. Според мен, прилична оценка над 5 ще бъде постигната от всички , искащи да учат в ЕГ! Това е лично мнение  Peace!
 Хубав ден   bouquet!

# 704
  • София
  • Мнения: 11 788

Е, изпитът на АК за мен е най-удачният и най-добрият формат за изпит, но за съжаление не се прилага масово. Предполагам, защото учителите ще загубят влияние и пари, а и хората от министерството ги е страх, че резултатите няма да са добри.

Позволете да не се съглася с първото (за загубата на влияние и пари) - курсовете за Американския колеж, поне в София струват между 2 и 4 пъти повече от тези за обикновените гимназии, учебната програма почти не позволява да се явиш на подобен изпит без никаква подготовка (почти, защото учениците на ПМГ-тата биха могли), ами това е истински Клондайк.


Хм, според споделеното във форума за АК, децата от СМГ не само "биха могли", а направо са си се явили масово без никаква подготовка и са обрали първите места. Поне за есето принципно не е нужна кой знае каква подготовка, за четенето с разбиране също. Остават задачите. Ама това си е все пак ниво - който се готви по принцип за състезания и олимпиади няма проблем. Ако някое дете има нужда от вдигане на нивото обаче, уроци винаги ще има.

Смея да твърдя,че началните места в класацията са заети от деца с подготовка.Наистина е имало и деца,които са отишли без подготовка /така твърдят/.Те са по-назад...

Общи условия

Активация на акаунт