Лятото на БЪДЕЩИТЕ ШЕСТОКЛАСНИЦИ наближава......

  • 31 190
  • 752
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 296
Мад, ние досега един-единствен път сме сме ваксинирали цялото семейство с такава ваксина, но в момента не си спомням името й. По-късно ще  пиша като се сетя. Може и да се внушавам, но тогава цяла зима никой не боледува. Обаче дойде ли април - и цялото семейство се тръшна. Обясниха ми, че тогава свършвало въздействието от опазване от зараза и затова организъма ни няма сили да се защити в този случай.
Личната ни лекарка е против тях.
Наш много близък професор от ВМА пък ни препоръчва превантивно да се боцнем.
А върви се чуди какво да правиш newsm78

# 721
  • Майничка
  • Мнения: 12 709
Ние всяка година се ваксинираме целокупно, даже и дребните, след като навършат 1г. Напоследък ползваме Ваксигрип, преди имаше май само една ваксина на пазара. Не е като хич да не боледуваме, но не се случва да се тръшнем чак, да чукна на дърво.
Отделно, есен, зиме и пролет, всеки ден си бъркаме лимонов сок с мед преди закуска.

# 722
  • София
  • Мнения: 62 595
Придържам се към задължителния калентар за ваксините и толкова. Много се чудих и четох навремето за допълнителните ваксини, особено тези срещу грип и подобни, и накрая стигнах до извода, че е 50:50 експертното мнение, в зависимост от това коя доктрина изповядва съответният експерт. Реших към момента да оставя нещата така и да не се затормозявам допълнително за решения по въпрос, по който дори професионалистите не са с преобладаващо мнение, че аз като обикновен човек да поемам риска.

# 723
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Вие ще имунизирате ли децата срещу грип?
Миналата година ние изкарахме грипа много тежко и затова се чуда дали тази година да имунизирам 6-токласника. Досега не съм ползвала ваксини и нищо незнам за различните видове. Има ли някой с опит?
няколко години съм ги ваксинирала с противогрипни ваксини, без последните две години и двете години  имах по едни болен вкъщи Mr. Green Слагах някаква щвейцарска ваксина не се сещам името в момента Embarassed В която и да е аптека да отидеш ще ти кажат с какви ваксини разполагат Peace
 

Последна редакция: пн, 12 сеп 2011, 14:04 от jakinik

# 724
  • Мнения: 1 296
Вече сме снабдени с бележници+лични карти Simple Smile След малко ги изстрелвам с баткото при джипитката за профилактични карти, а после - снимки.

# 725
  • Майничка
  • Мнения: 12 709
Моята я пратих да я ваксинират против тетанус. Останалите трима от класа, с които са при едно джипи, чакали да й гледат сеира. От години са в яростно съревнование кой ще реве най-много. Laughing

# 726
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 305
Благодаря за мненията за ваксините.  bouquet
И аз съм 50:50. Но миналата зима беше много тежка. Иначе винаги съм подкрепяла природния имунитет. Ще помисля още малко.

# 727
  • Мнения: 8 567
Здравейте! Синът ми си взе учебницте, подвързахме ги, закупихме известно количество тетрадки и химикалки, бележник, снима се и е в готовност. За разлика от мен. Прекалено е хубаво времето и ми е едно такова ваканционно все още.
Моят син пие бронховаксон вече няколко години, не смея да не му давам, че много му бяха тежки бронхитите.
Противогрипна аз си бих един път и не бях доволна, караме на пчелен прашец цяла зима.
Успешна учебна година на всички шестокласници и спокойна за майките! Simple Smile

# 728
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Противогрипна не слагаме никога.Като го лепнем си седим на топличко,пием си чайчетата и илачите и го чакаме да си замине. Simple Smile
Днес и аз взех на син ми учебниците и ги подвързах.От вчера го метнах с преговора по математика.По няколко задачки на ден ,да си ги припомни. Wink

# 729
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
И ние днес бяхме на опашка в поликлиниката Mr. Green гопожицата се "уреди"с две ваксини по една във всеки крак Mr. Green но се държа геройски, все пак брат ѝ и беше подкрепление Grinning

# 730
  • Майничка
  • Мнения: 12 709
Защо 2? Те верно че са 3 през тази година май, но пък наведнъж? newsm78
Нашите учебници ще ги дават на 15ти.

# 731
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Ние сложихме 2те ваксини преди месец някъде наведнъж в двете ръце обаче.Беше голяма драма,не е за разправяне направо! ooooh!

# 732
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Защо 2? Те верно че са 3 през тази година май, но пък наведнъж? newsm78
Нашите учебници ще ги дават на 15ти.
едната е за тетанус, а другата за морбили, коклюш и още нещо напоследък съвсем се обърках с ваксините Embarassed
само две са и после чак на 17 години Laughing
 

# 733
  • Мнения: 4 936
Аз мисля да го пращам сам на училище на 15-ти, искаше ми се да поклюкарствам с майките малко, но с този нов апартамент луднах покрай майстори, та явно ще пропусна. Освен ако не им дават учебниците и да ходя да го забирам с тях.

# 734
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Аз ще съм покрай първолака си,големия ще е сам,в същото у-ще де. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт