Лятото на БЪДЕЩИТЕ ШЕСТОКЛАСНИЦИ наближава......

  • 31 189
  • 752
  •   1
Отговори
# 705
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Свекърва ми ни прави зимнината.Аз си правя само сладко от нашите ягоди,а зимата си слагаме кисело зеле. Laughing

# 706
  • 1st floor
  • Мнения: 9 175
И аз съм фенка на киселото зеле, без сърмички зимата не мога...Мъжа ми се занимава с него обаче!!! Laughing Мен ме е страх да бъркам в бидона  Embarassed, мога само да го готвя и консумирам/след като ми го извадят Embarassed/!!!

# 707
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 305
Да се разпиша и аз. Ние почти не бяхме в София. За 5 дни прескочихме до морето , а през другото време - на село.
 tzarina, честито ново жилище. Винаги да ти е пълно с близки за теб хора. Да се чува смях и със здраве да си го ползвате!
НеПоКоРнА, Честит рожден ден на патерица. В най- хубавата възраст си. Желая ти здраве, лично щастие и хубава и късметлийска година!
Тежката чанта и при нас е проблем, защото синът ми е по- дребен, а чантата - оловна. Подвързвам само с найлонови подвързии и то не всички учебници. Изобразително, музика и ИТ не подвързвам. Миналата година и при нас бяха ни дадени дъвкани и изплюти учебници. Сега дано са по- запазени.
 tzarina,отдавна правя туй - онуй за зимнина. Не че се спестява толкова, колкото ми е по мой и на семейството  вкус  и е без консерванти и от истински продукти. Правя доматено пюре за готвене, доматен сок, лютеница, домати и чушки и моркови ,  печени чушки, чушки за пълнене във фризер,сурова туршия, царска ( нея единствена я правя с доктор Йодкер, т. е консерванти), кисели краставици , компоти. Сладка не правя , защото моите не ги ядат.

# 708
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
НеПоКоРнА, Честит рожден ден на патерица и от мен.Пожелавам ти пътека, която всеки ден да те води до прекрасно утро и все така да се чувстваш на 17!   bouquet

 tzarina, правя разни неща за зимнина от дълго време. За по евтино едва ли е  Thinking, но поне правя неща, които харесваме и консумираме с удоволствие, а и съм сигурна какво съдържат. Днес дори правих малко лютеница. Не сме и много фенове, затова колкото да не е без хич Wink

# 709
  • 1st floor
  • Мнения: 9 175
Благодаря!!!  Hug
Ние днес направихме снимките, профилактичните карти /пораснала е с 11 см и 9кг  Shocked/ и купихме още някои нещица за у-ще...Не мога да намеря гуменки за малкия, обиколих целия квартал, няма нищо свястно. А без него не смея да купувам обувки...Направи ми впечатление, че няма особен наплив в магазините...Да не кажа, че бяха празни... ooooh!...

Последна редакция: ср, 07 сеп 2011, 21:23 от НеПоКоРнА

# 710
  • Мнения: 1 030
Рано пиле,рано пеее.....,привет на всички от нашият клас....! Hug

Вълнения разни,преди учебният ден,по хубаво от това няма....
Ние вторият срок сме с пълна крачка в клас...,нямам време за нищо,от много задачи. Embarassed
Радвам се на добро здраве,и послушни деца...


Мамич,моля те да оформиш темата,ако има други желаещи да го направи....! Peace
Лек петъчен ден,от нас трите Птичета...! Laughing

# 711
  • Мнения: 548

Радвам се на добро здраве,и послушни деца...


 
Браво!!!
Все това да се чува!

# 712
  • Мнения: 18 060
Да се похваля- дъщеря ми вчера си получи учебниците- до един са нови, супер  Peace
Повечето ни са на Просвета, само математиката е на Архимед. Сега тръгваме за облекла. 

# 713
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Птичка, Hug,само това да се чува при вас!
Аз вчера звъннах на класната на Мони и тя ми каза тези дни до 15ти да мина да му взема учебниците и че ще започва 2ра смяна.Въобще започва се! Simple Smile

# 714
  • Мнения: 1 296
Преди малко и ние се прибрахме в София. Тази отпуска си я изкарахме в къщата. Спокойно, тихо, лежерно, поспаливо. Е, посвършихме и някоя и друга поизостанала задача, правих зимнина, та ми пукаха ушите Laughing Народа се измъкна от помагане много елегантно, добре, че свекъра се въртя около мен да ми асистира и да ме напътства Grinning
Утре ще се пазарува с нови размери дрехи ooooh!, раници.... Ще се въоръжа с нерви и яко търпение, щото претенции имат и двамата.
За учебниците - на сайта на училището нямаше никакво инфо, но така или иначе, няма да ни избягат.
Момичета, вие ще ходите ли на 15 -ти с децата на откриването или не? Ние сме в голяма чуденка newsm78
От една страна вече не е малък, за да ходя с него, знам ли?

Птиче, дай боже само такива неща да ни пишеш Hug

# 715
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Аз ще ходя на 15.09, защото имам първокласник в същото училище Laughing иначе бих я пуснала сама, достатъчно големи са вече Wink

# 716
  • София
  • Мнения: 62 595
не съм решила още, но децата искат да отида. За мен ще е интересно по-скоро да се видя с други родители.

# 717
  • Майничка
  • Мнения: 12 709
Ние ще наминем да се видим с приятели и съученици, момата ще си ходи отделно. Дала съм й срок до довечера в 10ч. да заяви колко букета иска, та утре да ги поръчам, хич не обичам да търча в последния момент.

# 718
  • Мнения: 1 296
С гордост мога да заявя, че и нервите, и търпението и парите  Laughingни стигнаха днес в пазаруването на екипи, дрехи, бельо и прочие за учебната година. Малкия пак мина сравнително бързо с избора, ама баткото Whistling
За букети не се бях сещала newsm78 Нещо ми е излязло от ума, но около нас е пълно с цветари, така че това ще е в следобедта на 14-ти.
Последно решихме за откриването да си ходи сам. Ми да, и без това вече не е бебе. Училището ни е срещу входа, така че аз ще съм и наблюдател, и слушател от терасата на тържеството Laughing. После ще ходят да се черпят някъде с момчетата от класа, и що ли си мисля, че ще отидат в ,,Макдоналдс,, hahaha

# 719
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 305
Вие ще имунизирате ли децата срещу грип?
Миналата година ние изкарахме грипа много тежко и затова се чуда дали тази година да имунизирам 6-токласника. Досега не съм ползвала ваксини и нищо незнам за различните видове. Има ли някой с опит?

Общи условия

Активация на акаунт