КИПЪР - лято, фрапе, море и БГ мами дупέ до дупέ ;-) {36}

  • 64 652
  • 752
  •   1
Отговори
# 705
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
Люки Люк Гостааааааа Mr. Green...си го прибраха в 10...... Shocked Shocked....говорим за дете на 13 години, които родители дори не ме познават ........ #Cussing out.....
isihia за работата освен да ти дам кураж друго не мога да помогна ...... Hug....дано скоро падне нещо .....избягвай магазините по възможност че рабоят и в съботите и по празниците Mr. Green.....що не напишеш обявка половината на английски ....другата на кипърски и да я лепнеш на изхода на някой от супермаркетите ......тук в Ларнака специално в МЕТРО си има табло за тази работа  Peace
Да ви кажа честно опитвам се да се поставя на вашето място в смисъл ако нямам собствена работа какво бих работила ... newsm78..и ако не мога да намеря секретарска - която работя цял живот ... Sunglasses..... се позатруднявам да си избера Joy....ама като огладнея може и да чистя например къщи ......обожавам чистенето в кръвта ми е bowuu...Без тоалетните и баните де ....бъррррррр...или в някоя автомивка малеееееее обичам много да мия коли ама наистина Hug.........

# 706
  • София
  • Мнения: 204
Люки Люк Гостааааааа Mr. Green...си го прибраха в 10...... Shocked Shocked....говорим за дете на 13 години, които родители дори не ме познават ........ #Cussing out.....
Егати гостуването, до забрава! #2gunfire

Дани, едва ли ще подведеш някого защото като цяло градините наистина не са много добри. При вас в Пафос дори имаше случай учителките да бият децата. четох за това в "Българският вестник".

хайде, изчезвам аз, че ще подавам молба за работа в...Зара.  Confused

Точно така, случая е от Пафос, но не познавам лично потърпевшите.
За съжаление наблюденията ми са само от тук.

Успех в намирането на работа!
newsm10

# 707
  • Мнения: 262
здравейте..
Катиш, ние си купихме нова кола преди седмица. и сега мъжа ми казва, че той ще е мие  Laughing, но идея няма как де. И аз не проявявам желание  Mr. Green
Но така е като е нова, иска да си я пази Simple Smile. Да те викна за помощ  Laughing Grinning, щом обичаш.
Аз няма да се включа, не съм мила кола никога.
 
Относно ясла/градина.
Бях започнала още преди втората годинка на дъщеря ми да питам (зима беше), как ще махаме пампесра и помолих за съдействие.
Учителката ми каза: Като се стопли.
Имаше логика и изчаквах. Но това не ми пречеше да я слагам на гърне съботите-неделите.
Въпреки отрицателните резултата, изчаквах и пак опитвах след малко време.
Като един понеделник я прибирам (това става март месец) и тя сама прояви желание за тоалетна чиния на мама тати  Shocked. И о' чудо...
Следобеда тичам за детска приставка и това беше и края на памперсите!
Оставих я на следващия ден да съм убедена, че наистина си казва и в сряда да йм сервирам в яслата Новината!  Grinning
И те ухилени, доволни. И до ден днечшен нямаме аварии, нито там, нито вкъщи!
И нощния и дневния са вече в миналото. И давта от раз. Ако някой ми беше разказал подобна случка, нямаше да повярвам, че става за ден всичко!
 Така че, понякога си завсии от детето!
Ние помагаме, съдействаме, но то като реши , ЧЕ няма да е точно сега, когато е пожелала мама. Няма как да стане!
От 1.6 правя опити. Мислех,ч е ще се научи след опикаване по сто пъти, пране на килими, смяна на гащи през час и т.н.
Нищо общо. толкова бързо и лесно..
Сякаш за един ден "порасна"  Simple Smile.
А тя беше най-малката в групата.
Ние също оказваме влиание. Децата ни, ни имат за пример, имат нашето уважение, любов и ние сме първите, които трябва да ги учим за каквото и да било.
Това е мое мнение , разбира се  Heart Eyes

Последна редакция: пт, 06 юли 2012, 09:50 от KRISTI4

# 708
  • Мнения: 9
Здравейте, момичета, благодаря на всички, че споделихте мнение относно детските градини тук, случая с биенето на детенце ме потресе #Crazy, моето синче още не говори baby_neutral и ужасно се притеснявам, че ако отношението им към него е лошо той няма да може да сподели с мен, за да мога да го предпазя и защитя и ще свикне да бъде третиран, защото още е малък и ще привикне бързо към всяко ново нещо, особено ако му е интересно сред другите дечица, много се притеснявам Praynig, в сряда смятаме да обиколим и да добием впечатления, дано малко се разсеят страховете ми, защото едва ли ще можем да си позволим да го гледам докато проговори и започне да споделя какво му се случва.
Дани, с мнението си не ангажираш никого,  Stopне се притеснявай, напротив хубаво е избора ни да бъде максимално информиран Naughty
Кати6, мъжа работи в Алденте, ресторантът е нов, от година, дори и кипърците не го знаели много, а квартирата ни е на десет минути от него, препоръчай градинка за малчо в района, ако имаш вече изградена представа къде се намираме точно, благодаря ти предварително Hug
Исихия, желая ти искрено успех с търсенето на работа, доста впечатляваща ще да е автобиографията ти, с тези дипломи и двата езика, сигурна съм, че ще си намериш, дано усилията и търпението да са си стрували и да попаднеш на работа, която ще те удовлетворява Hug
Дундонка, пристигнахте ли вече, как беше пътуването?
Кристич, това за приучаването към гърне при вас ми звучи като приказка, ако знаеш как бленувам и аз да ми се случи подобно нещо, Ицко тук не понася памперсите, заради горещините, целия се изприщва, а същевременно не казва като му се доходи до тоалетна и става едно голямо мазало, въпреки непрестанните обяснения, опявания, демонстрирания и какво ли още не, опикава цялата къща и само обикалям и прибърсвам след него и пера оакани гащи до безкрай Sick, е не знам вече как да се боря с това, надявам се и при нас да се случи подобно чудо и то скоро ooooh! Crazy
Хайде, мамчета, до скоро писане от мен Hug

# 709
  • Мнения: 262
Къде сте всички в тези жеги?
Ние утре имаме тържество в градината. Не, че наш'те ще имат програма, като най -  малки ще са публика по-скоро , но.. Ще отидем Simple Smile.

# 710
  • Мнения: 9
Хей, ама наистина всички се загубихте newsm78, как сте, момичета Peace, как ви се отразяват нечовешките жеги? smile3517

# 711
  • Мнения: 3 219
Работим, работим #Crazy

# 712
  • Мнения: 85
Аз се убих от работа, вечер тренираме, нощем пак работя.
На жегата съм екстра. И въобще всичко ми е на 6  Laughing
За културни събития не съм съгласна с изложеното до този момент. Непрекъснато има организирани събития от всякакво естество.
На този сайт можете да ги следите, или да се абонирате директно да получавате на имейла информация за вашия град. За Никозия не мога да се оплача, както и има доста организирани от други институции, с които общувам.

За бебешките теми, съм в почивка в момента hahaha, планували сме 3-то и 4-то близнаци. Та ако вселената разреши, както казва синът ми, пак ще съм в бизнеса  Joy Само мога да кажа, че най-удачното време за махане на памперса е лятото. И двете ми деца махнаха памперсите на година и половина, понеже и двамата са родени през зимата.

Извинявам се за телеграфния стил, но надявам се, че тази седмица ще съм по-свободна и ще се включа пак. Усмихнат ден! lovekiss lovekiss lovekiss

Последна редакция: вт, 17 юли 2012, 10:11 от Melany

# 713
  • Мнения: 7
Здравейте, мили мамчета!
От десетина дни сме на кипърска земя.
Цитат
Дундонка, пристигнахте ли вече, как беше пътуването?
Пътуването беше горе долу  Laughing Пристигнахме на летището в София на време, обаче се оказа, че полетът има закъснение от 1ч. и 40мин., а ние пристигнахме 2часа преди обявения час на излитане. Сами можете да сметнете колко време сме киснали там, но карай. Като пристигнахме малката вдигна температура и два дни беше така, В тези жеги сигурно много се е изтормозила, но вече е добре  Party
Вече ходихме и на плаж - беше страхотно. Вики беше много щастлива - като жабка във водата  Mr. Green
Хайде за сега толкова от мен, че ще прегрея  Laughing

# 714
  • Мнения: 85
Гледате ли Олимпиадата? Аз много обичам да гледам състезания, както и да участвам  Laughing, още повече че имам 16-годишен професионален опит в спорта.
В понеделник най-вероятно ще завърша един голям проект, по който работя, и ще се отдам на по-творчески дейности. Сега и температурите са направо хладни  Laughing Направо рай. Докато не настъпи август, хаха ...
Аз по принцип все се глася да почивам, но все работа идва и винаги нови идеи в главата ми. Вече даже чакам септември Simple Smile с нетърпение, за да се развихря.

Весело лято на всички желая, където и да сте и с който и да сте  Hug

# 715
  • Мнения: 12
Приятно изкарване на летните дни по плажовете на всички. Кипър е просто страхотно място.

# 716
# 717
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
 newsm44 ПООООООООООООЧИВКААААААААААААААААА .......най накрая ще отдъхна за седмичка или 10 дена ще решим в последствие .......оооо определено имах нужда ..............Разходихме се по планините днес ....току се връщаме и влизам и какво да видя май и вас не само ваканцията ама и липсата ви е хванала Joy Joy.....казвайте кой къде се е покрил или ще се покрива ............... Heart Eyes
Смятаме другата седмица да забегнем до Протарас или Агиа напа ще решим .....миналата година бяхме наели една вила с басейн и си изкрахме супер та ще видим ако успеем да намерим някоя празна със сигурност ще се покрием натам bowuu
чакам пресни новини от вас момичета Hug да обсъдим клюкинките  Hug

# 718
  • On the sea
  • Мнения: 1 849
Здравейте кипърски мами. Ние другият месец се завръщаме обратно към островът на Афродита с малката. Ще живеем в Лимасол, че нашият татко вече ни чака с нетърпение. Искам да ви попитам за да си изкарам пинк слиип трябва ли да работя някъде задължително за да си го изкарам. За йелоу слиип на детето аз трябва ли да работя задължително за да можем да изкараме на малката?

# 719
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
Здравей Велвет....приятно пътуване и пристигане при тати Heart Eyes
Пинк Слип или розова виза се издава само на хора които не са членки на Европа .....например Филипинци, за нас Като Българи, Румънци и т.н. от Европейската общност се издава жълтата виза- иелоу слип .......за да я извадиш трябва ДА да работиш някъде и да ти се плащат социалните осигуровки ............ако мъжът ти вече е извадил не е нужно да вадиш и ти или детето ...........при положение ...или ако .....нямате сключен брак незнам ......по добре да се попита в емигрейшъна ..... Peace

Момичетааааааа  юхуууууууууууу де сте бря ......... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт