КИПЪР - лято, фрапе, море и БГ мами дупέ до дупέ ;-) {36}

  • 64 651
  • 752
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 85
Кати, някои са на живот, други бачкат. Темата спи  Joy
Както се казва, пилците се броят на есен!

# 721
  • Мнения: 9
Как сте, мамчета, то през август всичко е толкова замряло тук, че чак ми става страшно, вие също тотално липсвате и няма никакво движение в темичката Rolling Eyes
Поне температурите бавно и славно се снижават newsm44
Аз намерих подходяща детска градина за Ицко, условията и таксата ме устройват, водих го няколко дни за по половин час и той се чувстваше изключително добре сред децата, вече съм по-спокойна за това, но проблемът е, че няма работа. Аз търся усилено, но вече съм на път да повярвам, че е невъзможно да си намеря нещо с подходящо работно време, защото нашия тати работи като готвач на смени и в повечето случаи вечер го няма, та няма как да разчитам на него да гледа малкия ако аз съм вечер на работа. Търся работа в интернет по разни сайтове, следя обяви, пускам си вита, но няма, особено за Ларнака, дайте съвет, каква е практиката, има ли и нещо друго което мога да пробвам като подход за търсене на работа? Thinking
Вече два месеца търся, а летният сезон приключва и май ще се наложи да си се завърнем по родните места, защото само с една заплата май няма да се кара. Ще се окаже, че шестте месеца през които бяхме разделени с мъжа ми, за да се устрои тук и всичко което изживяхме за последната година ще е било напразно Tired
Ако някоя от вас има идея да сподели, всичко би ми било от полза, хайде приятно плажуване на отпускарите и отсъстващите, а на всички останали желая усмивки до безкрай  bouquet Hug

# 722
  • Cyprus, Пловдив
  • Мнения: 771
Брей много ви мъчи тази жега, не че тук не е, но намираме спасение някак  Grinning
CHIMPI , моят опит с работата в Кипър показва, че е много трудно наистина  Sad Имай предвид, че когато работех нямах дете и се съгласявах на всякакво работно време и дори тогава беше трудно, а какво остава сега...съжалявам, че и при теб се развиват така нещата  Hug
Катюш, мина ли ви почивката?Как изкарахте?  Grinning
Мелани, пак ли си затрупана с работа?Ти никога ли не отдъхваш?  Hug

# 723
  • Мнения: 0
Здравеите !И аз съм тук,да си знаете....! "Проверявам" ви от време-на време.... Joy

# 724
  • Мнения: 46
Добро Утро дами,

аз рядко пиша в темата, но вече ще съм по-редовна. Тази тема е от миналата година и искам да я приключим до една две седмици Wink

Чимпи, аз съм в Никозия и не знам как стои въпроса с работата в Ларнака. От всякъде чувам ,че е много трудно, дори и за самите кипърци. Нямате ли някои свободна баба ,която да гледа детето докато ти работиш? В каква сфера търсиш работа? Какви езици знаеш?
 
Велвет като граждани на европейския съюз вече сме с жълт лист, не е задължително ти да работиш за да имаш такъв. Ще бъдеш записана като dependant person на мъжа ти. На детето също ще издадат жълт лист.

Приятни почивни дни на всички   bouquet

# 725
  • Мнения: 9
Лъки Лък, благодаря ти за подкрепата, да много е жалко, защото имахме надежди и преживяхме и изтърпяхме много докато бяхме разделени с мъжа ми, положихме много усилия, за да стигнем до тук и сега сме на крачка от това да се устроим и БУМ..., не мога да си намеря работа[smilie=smile3514.gif]
Кассиере, в Ларнака няма никакво движение и обяви в момента, не вярвам и да се промени нещо тепърва, сезонът свършва. Свободни баби няма на разположение, все се надявам, че ако изникне нещо ще измислим начин да съчетаваме нещата, но просто няма, нямааа. А иначе говоря английски и основно ниво на гръцки, руски съм учила в училище и университета малко и предполагам и с него ще се справя, турски също говоря свободно,  работа търся вече честно казано каквато и да е, по професия съм счетоводител, по образование съм филолог, но не се надявам, че тук ще намеря нещо подобаващо в никакъв случай. Надеждата ни напуска последна, все още тая малко в себе си, че ще имаме късмет да намеря нещо. Ако не успея, ноември мъжа го пускат в отпуск и ще отлитаме към България, там отново ще търсим квартири, работа и старата песен на нов глас, а островът ще ми липсва... cry

# 726
  • Мнения: 46
Чимпи щом си счетоводител ще намериш работа, но може би не в Ларнака. В Лимасол и Никозия винаги се търсят счетоводители, особено с Руски. Според мен трябва да смените града, до колкото разбирам съпруга ти е готвач, той може лесно да намери работа във всеки град. Имам приятелка на която мъжа и е готвач в Холидей Инн Никозия, ако имате нужда ми кажи да я питам дали търсят.
Аз навремето със си търсила работа с тази агенция за подбор на персонал http://www.grsrecruitment.com/default.asp?parid=11&ID=104 имаха доста предложения, но това беше преди 4 години. Свържи се с тях, нищо няма да загубиш, преди не взимаха такса от този който търси работа, а от работодателя.
Успех и ако имаш още въпроси питай Simple Smile

# 727
  • On the sea
  • Мнения: 1 849
Добро Утро дами,

аз рядко пиша в темата, но вече ще съм по-редовна. Тази тема е от миналата година и искам да я приключим до една две седмици Wink

Чимпи, аз съм в Никозия и не знам как стои въпроса с работата в Ларнака. От всякъде чувам ,че е много трудно, дори и за самите кипърци. Нямате ли някои свободна баба ,която да гледа детето докато ти работиш? В каква сфера търсиш работа? Какви езици знаеш?
 
Велвет като граждани на европейския съюз вече сме с жълт лист, не е задължително ти да работиш за да имаш такъв. Ще бъдеш записана като dependant person на мъжа ти. На детето също ще издадат жълт лист.

Приятни почивни дни на всички   bouquet


Аз също имам жълт лист, а този розовият лист не знам как му викат за болницата дето е дали ще мога да си го изкарам? Също така знаеш ли дали ще имам право на борса при положение, че имам соц. осиг. около 2.5години?

# 728
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
 Party eха то надошло народ насам ...............мохабеда върви гледам Peace
Касиере и аз съм съгласна да я изпишем най накрая ама трябва да се включвате по честичко ...... Mr. Green
Чимпи имам въпрос ....добре ли говориш английския в смисъл ако те оставят сама в офиса можеш ли да отговориш на телефона да се разбереш както трябва и съответно ако има посещение да направиш същото ................ Peace......а с правописа по английски как си  newsm78....и на колко си години.......че имам нещо напредвид.....секретарска позиция.......например...а с транспорта как си в смисъл ако трябва да отидеш да кажем 8.30 в офиса или счетоводната къща ще успееш ли ........Heart Eyes
яничко разказвай де къде сте как сте ......да ти кажа ама не се смей откакто откриха в Ларнака ПАПА ДЖОУНС-пицарийката, всеки път като мина оттам и се сещам за вас  Hug
Лъки Люк почивката свърши Rolling Eyes......от утре с пълна сила, започва работа, стрес, покупки за новата учебна година, тичане насам натам с колата, децата на тренировки ужас само като си го помисля и ми се изправя косата Mr. Green

Последна редакция: нд, 26 авг 2012, 10:46 от Katy6

# 729
  • Мнения: 46
Привет,

Кате, темата ще я изпишем до края на другата седмица Simple Smile Стига да има кой да ми отговаря де, да не си пиша сама тука.

Велвет, това розовото за което говориш е здравна карта, може да си извадите, ако мъжа ти работи и се осигурява. За борсата не мога да кажа нищо.

# 730
  • София
  • Мнения: 1 456
Здравейте,

И за съм тук.....голямо движение и пътуване и работа и отпуски...и сега пак се почва. Mr. Green

Ще попрочета какви сте ги вършили и ще пиша по-късно , по-детайлно.. Heart Eyes

Хубав ден за сега и скоро!

# 731
  • Мнения: 9
Е, така ми харесва, разговорът се раздвижи Laughing
Муци, чакаме включване!
Касиере, аз съм насреща и ще отговарям, хихихи, няма да си пишеш сама, щом сте рекли да я приключим темичката Heart Eyes Това за смяната на града съм си го мислила, но ще коства доста разходи и не можем да си го позволим, още не сме заделили нищо, то само с една заплата, благодаря за линка, ще погледна веднага какви оферти имат, дано имам късмет и изникне нещо подходящо Hug
Кати, това което имаш предвид за Ларнака ли е, защото ако е в друг град ще ми е трудно с транспорта, нямаме кола все още, ще ти пиша на лични за подробности  bouquet
Хайде, навестявам темата често, сега съм си поставила за цел да се възползвам максимално от престоя тук и всеки ден след поредното търсене на работа и прибиране вкъщи на ръба на отчаянието, с Ицко сме на плаж, ако не успея да намеря работа то поне детето ми да се кали, солената вода и слънцето му се отразяват добре, вече поставихме личен рекорд, два месеца здрави и без антибиотик, това отмивам цялото разочарование от всичко останало.
До скоро, ще пиша пак при първа възможност,  Two Hearts

# 732
  • Мнения: 36
е, като сте казали - да я изпишем Wink
ние като току завърнали се от БГ се включваме.
CHIMPI, не се тревожи, че 'сезонът си отивал' тук целогодишно има туристи, а и по принцип август си е най-мъртвия месец, понеже всички са в отпуска. хайде от септември да се похвалиш с работа.  Praynig а и Cassiere е права, счетоводителите се харчат като 'топъл хляб' особено пък с руски.
така и така сме заговорили за работа, Cassiere, с какво се занимаваш, ако не е личен въпроса?  Embarassed
аз може да се каже, че също преглеждам обяви от време на време, че малката си расте и идва време и аз да изляза от тази рутинност. ще видим.....

хайде, лека ви и спорна нова седмица Simple Smile

# 733
  • Мнения: 46
Калимера,

Чимпи, свържи се с фирмата по телефона и им изпрати CV, обявите в сайта не са много актуални, те първо се обаждат на кандидатите си и чак тогава ги постват в сайта. Това което Катиш ти предлага е много добро, дано да стане.

Амели пиша ти на лични.

Ох тази жега вече взе да ми писва, добре сте си вие по морето, поне на плажа може да се разхладите  Simple Smile

# 734
  • Мнения: 9
Касиере, наистина актуални обяви няма много, стори ми се странно това, но вече ми стана ясно след като ми разясни как стоят нещата, ще им се обадя непременно, дано се получи, благодаря ви момичетааа, така се бях отчаяла, а вие ми вдъхвате кураж и увереност, че въпреки всичко е възможно да си намеря работа и да останем на острова Hug Heart Eyes Hug
А за жегата, съгласна съм, но лятото си е лято, хубаво е, въпреки, че е толкова горещо, хайде ние ще се приготвяме за плажа, отиваме да печем дупета с Ицко, хубав ден ви желая Hug

Общи условия

Активация на акаунт