Още чакаме последното МАЙ-ско човече и в "родени" ще се местим вече! - Тема 27

  • 26 899
  • 666
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 331
и не знам защо вие давате все тези сухи млека на вашите бебета.
някои нямаме кърма, така че нямаме избор.

# 61
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 364
.... и не знам защо вие давате все тези сухи млека на вашите бебета.
Абе всеки си прави сам избора  Twisted Evil Пък ако искаш може да дойдеш у нас да ми храниш и моето с кърма Tired
Ха добро утро bowuu
Хоупче сори, че те пропуснах при класацията на майките - кокошки и неспящите бебета Heart Eyes Не е нарочно Mr. Green
Боримечков снощи пак не спа от 1ч. до 4,30ч.....аз след 19 часа неспане вече не издържах и спях права до кошарата а той ревал /даже и не помня/ и дойде мъж ми на помощ...иначе ей така щеше да се дере чавето...ама то душата ми спи Tired Заспа Борис и в 5,30ч. пак стана...да яде Twisted Evil
Елфииии последен шанс днес душа  Mr. Green
Времето при на се разаля...за мой и на Люси ужасТ Twisted Evil

# 62
  • Мнения: 498
здр на всички дуфалак е много хубаво за запечено бебе да не ги мъчите с тия термометри на мен ми казаха че повече от 2 пъти в месеца не трябвало да се прибягва до термометъра.на моето бебе и го давам и до 6 часа се изаква иначе какво да се мъчи само на карма и не знам защо вие давате все тези сухи млека на вашите бебета.
а вие като сте на кърма, защо е запечено бебето  Whistling и по-полека с изказванията, кой както иска ще си храни детето  ooooh!. Намоя колкото и да му дадеш все не стига, все е гладен, на диета, ли да го държа  Naughty.
Сори, ма не се сдържах!!! Twisted Evil

Добро утро!
Пратих мъжа ми, да купи Колиеф, то не се издържа  Crazy.

# 63
  • Мнения: 23
Добро утро, майчета  Hug
Чакам моя син да се събуди за сутрешния тоалет, смяна на памперс, смяна на тампочетата с реванол и ядене... но той си спинка, а минаха 3 часа от последното ядене, ама като ми заспа в 7 как да се събуди сега в 8.. иначе го виждам как взима да премляска на сън.

Зайче за жълтеницата аз давах вода със захар - твърдо бях против, но доки каза че било по добре от глюкозата и по - лесно щяло детето да я пие. По - лесно е наистина, щото я бърка с ядене... Аз все още не го възприемам това вода със захар и давах точно една седмица... сега сме само на вода и Едито постоянно и се цупи. Давах на 100 мл вряща вода 2 ч.л. захар... много ми се струваше, но нали казвам 1 седмица давах... Ти може да дадеш 100 мл с 1 ч.л. захар, док ми каза втората седмица по толкова, да ама аз изобщо я спрях.

Вики, дано Колиефа да помогне!  Peace
Дуфалак наистина е добре за запечени бебенца. Пише че става за кърмачки и кърмачета! Аз в болницата пих от него, че ме беше страх да не се запеча нещо, че как ще си свърша работата с тези шевове  Tired

По отношение на кърма или сухо мляко: Аз давам и двете. Вчера обаче с мъж ми имахме сериозен разговор, след който ревах като луда заедно с детенце... ММ ми обяснява как все е гладно детето и затова е неспокойно и търси постоянно да яде, кърмата ми не била достатъчна, защо основно съм давала кърма.. Той иска да действам по следния начин: Да кърмя, но не основно, а да чакам през едно, две хранения да се напълнели гърдите и да му давам тогава, през останалото време да му давам аптамил  Cry Тооо ако нямах кърма - ясно е, ще му давам сухо мляко, ама то тека братчеее на всяко хранене все съм мокра, ааа тооо ... офф спирам че пак ми се насълзяват очите!

# 64
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Добро утро и от нас  Hug
Благодаря на jenny_b за идеята за пояса. Родих се, вече мога и седнала  Laughing
Елфи, хайде, днес е ГОЛЕМИЯ ДЕН!
Теди, не ми изглежда фалшива тревога.  Peace
Гери, прави ли си опит, да изцедиш кърма, колкот му е наобходима на Еди и да му я дадеш с шише.   Grinning Така хем ще знаеш дали имаш достатъчно, дали изпива всичко и дали му стига. Аз днес ще го правя това, само не знам как ще се храним с шише  ooooh!
За очичките - имаме на едното оченце гурелчета, педи каза, че сигурно е конюнктивит и ни изписа капки (3х1 една капка на ден) Ама не ни каза калко време  newsm78 Някой от вас имал ли е такъв праблем и колко време слагахте капките?


Аз имам въпроси, не знам към ЛЛЛ ли са или не  Crazy
1. Вчера педиатърката ни изписа глюкоза за жълтеницата, но малката не иска да пие   Crossing Arms Може ли аз да я пия и тя чрез кърмата да си я набавя  Thinking Нали е безвредно?
2. Между яденията се случва доста да поспи. По 4-5 часа понякога. Нали е по-добре да я будя, да я нахраня и пак да с заспи? Или да я оставя сама да се събуди?  newsm78

Последна редакция: вт, 31 май 2011, 08:49 от nelka_bg

# 65
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 364

Пратих мъжа ми, да купи Колиеф, то не се издържа  Crazy.
Добро да е...дет се вика Mr. Green Да ти кажа на нас Колийфа не помогна...то май нищо не помага. Tired като си има колики по-силни има и това е Crossing Arms Tired
Нелка кърмата е достатъчно сладка...според мен няма никаква нужда да и даваш глюкоза...а ти ако я пиеш най-много да качиш кила...друго надали ще стане Crazy
Аз съм с отр.резус фактур а сержа е положителен...в резултата и двете ми деца бяха с по-тежка жълтеничка...не съм давала нито на едното...нито на другото глюкоза или вода със захар. Кърмата си е достатъчно сладка  Hug
АБе Ценка Шопова къде изчезна...тез деца и взеха акъла явно и на нея Mr. Green
Връщам се да допиша, че се сетих - и Боримечков има по-твъди гърдички..бях се панирала яко...ама педи ме успокои, че ще се оправи...от хормоните било...абе аман от тез моите хормони Crazy Twisted Evil

# 66
  • Мнения: 137
Добро утро:)

Мислех си , че тази нощ ще родя , но уви размина ми се:)

Не се стърпях по повод изказването на съпруга на Гери С. : Моя син така се отби точно за 10 дни, плачеше като недохранен, но наддаваше по кг на месец, след разреждане на кърменията и заместване със сухо мляко, отказа да суче и приключихме бързо. Тъпо е да имате спорове, но ако искаш да кърмиш трябва да си твърда.

Отивам на тонове, ще пиша по-късно.

# 67
  • Мнения: 0
Здравейте! Вече и ние си имаме бебе в къщи Joy Роди се на 24.05.2011г. Казва се Камелия, 4.400кг, 53см, секцио по спешност, термин - 16.05.2011. От София сме и ни е първа рожба.
Честито на всички мами и успех на всички, които чакат!

# 68
  • Мнения: 5 591
Добро утро и от нас  Hug

Елфи, хайде, днес е ГОЛЕМИЯ ДЕН!
Теди, не ми изглежда фалшива тревога.  Peace
За очичките - имаме на едното оченце гурелчета, педи каза, че сигурно е конюнктивит и ни изписа капки (3х1 една капка на ден) Ама не ни каза калко време  newsm78 Някой от вас имал ли е такъв проблем и колко време слагахте капките?


Ние имаме същия проблем .Когато ми го донесоха на втория ден след секциото забелязах гурелчета на едното око.Изписаха ни на 13.05 и още същия ден педиатърката дойде да види бебето.Изписа ни капки Офталмосептонекс 3x1,а няколко дни след това 3 x2 капки.На нас ни каза,че може да е стеснен слъзен канал.Преди да му сложа капките му почиствам окото с памук напоен с преварена вода от външния към вътрешния ъгъл на окото.
Конюнктивита е заразен и е много важно да се измиват ръцете след процедурата и да се ползва отделна кърпа.
На нас ни казаха,че проблема ще изчезне до 1 годинка на детето,като до тогава периодично ще изчезва и ще се появява.

Какъв е секрета от окото :бистър или жълт?Ако е жълт може да се е възпалило окото.

Аз още му слагам капки.Като спре да секретира  окото ще ги спра.

Хубав ден от нас.  bouquet

# 69
  • Мнения: 1
Честито бебче Камелия на мама rufinka 2,голяма мома Simple SmileДа е жива и здрава!
И при мен кърмата не стига,а толкова исках да кърмя,за това и дохранвам:(А тя малката Андреа като не и стигне, реве като магаре,реве че се къса и то за 10-15 мл мляко,все едно не съм я хранила два дена.
Аз питах дали някой знае как да разтворя АМ Селия,но явно само аз давам такова мляко.Интересува ме и дали тези капки Биогая могат да се дават с АМ,което е с пробиотици?Може ли нещо да навреди,до колкото разбрах и в Биогаята има точно това което представляват пробиотиците?
Ако някой може да ми отговори ще съм благодарна. newsm17
Щях да забравя,аз питах веднъж,но май никой не ми отговори,давате ли капки против рахит(Вигантол или там ако има други,не съм наясно)?Моята педиатърка не ми каза да давам.

# 70
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Ми знам ли и аз какво е, поне са малко гурелчетата за сега. Иначе на болното оченце слагаме 3х1, а на здравото 1х1, профилактично, да не се пренесе  Grinning

# 71
  • Мнения: 5
Здравейте на всички, аз отдавна не съм писала,а и не мога много да ви чета че малкия е със много силни колики и постоянно реве, всички възможни капки съм давала и давам, от еспумизана съм долу горе доволна не го запичат, но пък го запичат саб симплекса, от инфакола също съм доволна, купих колийф ама не ни действат както очаквах и сега давам ентерокинд понякога в комбинация с еспумизан, незнам дали от тях, но от както ги давам малкия се успокои, но акото стана по рядко.
Колкото до сухото мляко и моя малкия е така все е гладен и аз така си мислех че кърмата ми не е хранителна да ама не, като му дам Аптамил пак е същото, сега му давам да яде само кърма колкото иска и когато си поиска, понякога изяжда 120 а понякога 80 сега от топлото взе да я де по малко ама се буди и по често, а последните 3 хранения яде по 120 и спа по 4 часа и аз съм много доволна! Бях почнала да му давам чай и дали от него или от Аптамила страшни колики, и сега спрях  и двете и малкия си е супер! Вода пие рядко ако му дам, защото много се дави с нея! За гурелчета от както са ни изписали сме гурлясали и слагам капки, ама не много редовно, и сега чак поотминават иначе направо му залепваха очите от гурли!
Ох ние пак имаме проблем и вече наистина ми идва да се гръмна, не ми стигаше всичко което ни се случи в болница, цялото мъчение ами сега му се поду точно над  пишока, някаква ингвинална хернийка му се образувало  и сигурно ще трябва да се оперира (ако някой е чувал нещо за тези хернийки да сподели) ,а само при мисълта и ми прималява, пъпчето ни също изхвръкна сега е с лепенка, оххххххххх и така, аз съм с хемороиди, до преди 2-3 дни не можех да стоя седнала защото раната от епизотомията ме болеше ужасно и кървеше също, което не е нормално разбира се, оказа се че възелче от конеца се е сраснало направило си гнойна торбичка и стоеше подуто и боли, ама вече го няма и всичко е ок, уж падащи конци а възелчето останало като се има предвид че доктора ми махна именно тези външните на  5 ден, за вътрешните си падат  те ама нещо много яко ми опъва от вътре и незнам какво е, ох много дълго стана, имам още какво да кажа но айде по късно, успех на Елфи и Мист Simple Smile лек ден!!!!

# 72
  • София
  • Мнения: 146
Цитат
на mamaqni [/b] здравей  аз тая вечер изпробвах мнооого стар метод за справяне със коликите- сложих топла хавлия над дрешките й и така блажено заспа мъничкото ми, че чак се изненадах- отпусна се, коремчето вече не я болеше... А за храненето- как ядем... и аз не знам точно- уж имаме някакъв "режим"- стараем се на около 3,5 часа да се храним, ама тя като заспи... понякога я събуждам, че иначе минават 4-5 часа... и после всичко се обърква... Ох, докато се регулираме... На менми се налага като сме навън да замествам едното хранене изцяло с АМ- няма изобщо къде и как да я кърмя навън- напоследък бягането по институции изцежда цялото ми време ... и сили... Засега се справяме, но докога... Не знам... А иначе ти с какво се храниш? Нещо по- специално? Чай, нещо такова за кърмачки?

Аз пия чай за кърмачки,ама май толкова ще ми е кърмата,ще се дохранваме и това е.И първото ми дете беше на АМ.
За режима-ако спи не го будя,спи 4-5 часа ако е нахранен добре,през ноща става по 1 път-към 3.00ч.
За коликите-и аз снощи пробвах един бабешки метод защото доста го болеше коремчето.Първо му дадох капки Инфакол,но никакъв резултат нямаше,след това навлажних едно кърпичка и я насапунисах и я сложих в/у бодито-малко се поуспокои.Този метод действаше мигновенно при дъщеря ми.

# 73
  • Мнения: 5 591
silvia1111 ,какъв чай за кърмачки пиеш?Аз забелязах,че като го пия топъл върши работа.Първо пиех на ХИП на гранули,а сега друг.Пий повече вода,дано кърмиш още дълго време. Hug

Хера,аз също не давам вода със захар,но Лазар е на 22 дни вече,а още му жълтеят оченцата и се замислям дали да не му дам. newsm78 Мисля си,че много дълго време продължава тази жълтеница.Лазар е само на кърма,друго не съм му давала.

# 74
  • Сливен
  • Мнения: 4
здр на всички дуфалак е много хубаво за запечено бебе да не ги мъчите с тия термометри на мен ми казаха че повече от 2 пъти в месеца не трябвало да се прибягва до термометъра.на моето бебе и го давам и до 6 часа се изаква иначе какво да се мъчи само на карма и не знам защо вие давате все тези сухи млека на вашите бебета.
а вие като сте на кърма, защо е запечено бебето  Whistling и по-полека с изказванията, кой както иска ще си храни детето  ooooh!. Намоя колкото и да му дадеш все не стига, все е гладен, на диета, ли да го държа  Naughty.
Сори, ма не се сдържах!!! Twisted Evil

Добро утро!
Пратих мъжа ми, да купи Колиеф, то не се издържа  Crazy.

Добро утро и от мен МАЙчета...
 Относно въпроса с кърменето... Елис и Хера са прави... Вики не е толкова лесно... Ти имаш и даваш, но тези като нас, които нямат достатъчно, а и бебчетата са лакомички... няма как да ги държим гладни... При мен особено се наложи и кърма да хвърлям, заради температурата, която имах и какво правим в такива случаи... Естествено, че ще се храним с АМ... Аз бях започнала с НАН Сенситив, но нещо май не и харесваше много... А и ходеше едва веднъж на ден... Взех Фризолак, защото в болницата ги хранеха с това и тя си хапва добре... Сега когато и аз съм добре и давам първо да сукне от гърдите, а после и Фризолак, защото е гладна определено... И между другото, ние за сега нямаме запек... почти във всеки памперс има ако... Така, че не мисля че от АМ е проблема... Аз лично ми омръзнаха съветите от страни и коментарите, даже вече не им обръщам внимание... Детето си е мое, ще си го гледам както намеря аз за добре... За мен е важно, че малката е нахранена и спинка сладко... Другото е без значение Simple Smile

Elfi4ka хайде стискаме ти палци... Време е вече... Tedy също...  Пожелавам ви успех и дано скоро да е Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт