МАШИНА ЗА ХЛЯБ -42 ТЕМА

  • 67 858
  • 745
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 164
Ами като цяло имах по-големи надежди за тази книга.Не ми харесва много,само тея рецепти за Тефал ми изглеждат по-нормални.И е много кофти ,че не пише на коя програма да печеш.Примерно "печете на програма 1".Отделно влизах в интернет да си препиша програмите на тази машинка Тефал .Alys"много хубава питка.Може да се пробвам да я омеся в машината и да я изпека в печката.

Последна редакция: ср, 07 сеп 2011, 17:32 от keisi-f

# 706
  • Мнения: X

Alys"много хубава питка.Може да се пробвам да я омеся в машината и да я изпека в печката.

За тази питка не е нужно дори да можеш да месиш. Само да стане еднородна маса, правиш разрез и печеш. Преди все не ми се получаваха содените питки, а много обичам.
В машината може би трябва да се опита половината от дозата или даже по-малко.  newsm78
На едната машина имам програма за подобен хляб, обаче в рецептите е дадена мая. Пробвах, беше вкусно заради продуктите, но не беше изпечен. После май пробвах с бакпулвер, ама пак нищо не ми се получи.  Cry

П.П. Добавям един линк с филмче как набързо правят хлебчето http://www.europeancuisines.com/Peters-Mums-Soda-Bread-Recipe. И най-много ме изуми втората част на филмчето - в микровълнова ли го изпекоха, че не разбрах? http://www.youtube.com/watch?v=H3WW6bEKm-Y&feature=related

Последна редакция: ср, 07 сеп 2011, 20:15 от Анонимен

# 707
  • Мнения: 3 743

Alys"много хубава питка.Може да се пробвам да я омеся в машината и да я изпека в печката.

За тази питка не е нужно дори да можеш да месиш. Само да стане еднородна маса, правиш разрез и печеш. Преди все не ми се получаваха содените питки, а много обичам.
В машината може би трябва да се опита половината от дозата или даже по-малко.  newsm78
На едната машина имам програма за подобен хляб, обаче в рецептите е дадена мая. Пробвах, беше вкусно заради продуктите, но не беше изпечен. После май пробвах с бакпулвер, ама пак нищо не ми се получи.  Cry

П.П. Добавям един линк с филмче как набързо правят хлебчето http://www.europeancuisines.com/Peters-Mums-Soda-Bread-Recipe.

Още не съм пробвала питката, но аз имам една програма която е за 'без мая' 1ч и 40 мин и гледам, че примерната рецепта дадена в книжката е с 1л. бакпулвер и 1/2л. сода. Май ще я мятам направо във фурната, защото нямам бакпулвер Blush

# 708
  • Мнения: X
Още не съм пробвала питката, но аз имам една програма която е за 'без мая' 1ч и 40 мин и гледам, че примерната рецепта дадена в книжката е с 1л. бакпулвер и 1/2л. сода. Май ще я мятам направо във фурната, защото нямам бакпулвер Blush

Аха, по-добре като начало във фурната, че в машината не се знае какво ще стане и ако нямаш домашен любимец, трябва да върви в кофата.

# 709
  • Мнения: X
Имам ето такава рецепта, време за работа - 1 час.  newsm78 Дали е грешка в книжката (имам предвид картинката, която показва, че се ползва мая)? За тези, които нямат книжката, продуктите са (изброявам последователно, както е на картинката) мляко, брашно, масло, захар, сол, мая. Това е от книжката с рецептите към Мулинекс 5000. Процесите на програмата са: 8 мин. меси, 10 почива и 42 пече. Може би на тази програма трябва да се опита соден хляб, но с около 300-350 г брашно  newsm78 или по-малко.

Последна редакция: ср, 07 сеп 2011, 22:23 от Анонимен

# 710
  • Мнения: 1 111
Някой да се пиохвали със сполучлив хляб на експресна програма Rolling Eyes Аз вече се отчаях, че тази програма /имам 3 Shocked/ на моята машина е неизползваема. Вчерашният ми експеримент след като изобщо не увеличи обема си, се озова в печката като пита да се доопече Tired
Преди 2-3 страници имаше похвали, аз пробвах, ама пак не ми се получи  Rolling Eyes Скоро няма да пробвам , освен ако не ми се наложи "експресно" да направя хляб  Crossing Arms

Да, то и аз пробвах тази рецепта и оттам пак се ентусиазирах, но явно си трябва търпение и чакане Tired Жалко, много е удобно за 1 час да ти е готов хляба Blush

моята машина е Мулинекс и съм пробвала бързата програма с рецепта от книжката към машината, един път стане,друг път - не....незнам защо

# 711
  • София
  • Мнения: 7 879
Имам ето такава рецепта, време за работа - 1 час.  newsm78 Дали е грешка в книжката (имам предвид картинката, която показва, че се ползва мая)? За тези, които нямат книжката, продуктите са (изброявам последователно, както е на картинката) мляко, брашно, масло, захар, сол, мая. Това е от книжката с рецептите към Мулинекс 5000. Процесите на програмата са: 8 мин. меси, 10 почива и 42 пече. Може би на тази програма трябва да се опита соден хляб, но с около 300-350 г брашно  newsm78 или по-малко.


Сега ... дъмпера е австралийски хляб и всичките рецепти, които аз пък съм срещал са без каквито и да са набухватели. То затова го правят и по скоро на питки. Значи аз пък имам рецепта от баба ми, в която има мая и ... няма втасване или поне специално време за него. Това тестено изделие се слага в студена фурна и се разчита тя докато загрее, маята да успее да втаса тестото. Та сигурно тук технолозите от Мулинекс разчитат точно на този момент (като се добавя и времето за почиване).

За бързата рецепта от предходния пост така и не разбрах какъв е проблема или въпроса, затова отговор за него при евентуалното ми следващо посещение в темата.

# 712
  • Мнения: 1 111
а някой пробвал ли е да замеси БГ содена питка в машината,в смисъл нали като е содена не се меси толкова много и какво да й втасва толкова....та така де,понеже ме мързи да меся,пък и аз обичам содени,дали може машината да ми я омеси...програмата ми за месене е 1,20 ч.
Та има ли някой с опит?

аз сега пуснах да се меси козунак,обаче нямам масло и се надявам да се получи и с олио...

# 713
  • Мнения: 276
Козунаците на коя програма ги правите, тази за сладък хляб ли?  newsm78

# 714
  • Кукуландия
  • Мнения: 106
Купихме го този Rohnson от Метро. Тези дни ще я тествам, дано всичко е наред, че да зарадвам майчето за юбилея.

Kimbarly, аз съм правила и на програмата за сладък хляб и на основната програма, като и в двата случая се налагаше да изключа машината по-рано, защото се препича.  Peace

# 715
  • Мнения: 41
Имам ето такава рецепта, време за работа - 1 час.  newsm78 Дали е грешка в книжката (имам предвид картинката, която показва, че се ползва мая)? За тези, които нямат книжката, продуктите са (изброявам последователно, както е на картинката) мляко, брашно, масло, захар, сол, мая. Това е от книжката с рецептите към Мулинекс 5000. Процесите на програмата са: 8 мин. меси, 10 почива и 42 пече. Може би на тази програма трябва да се опита соден хляб, но с около 300-350 г брашно  newsm78 или по-малко.


Мисля че всичко е наред. Майка ми има същата книжка предполагам че и машината ще е същата. Правела е почти всичко от книгата и нямат грешка ако е имало не съм разбрала. Аз лично също съм правила но е бил от този бързият за 1час 30мин

# 716
  • Мнения: 7 779
а някой пробвал ли е да замеси БГ содена питка в машината,в смисъл нали като е содена не се меси толкова много и какво да й втасва толкова....та така де,понеже ме мързи да меся,пък и аз обичам содени,дали може машината да ми я омеси...програмата ми за месене е 1,20 ч.
Та има ли някой с опит?
ама какъв е проблема да не изчакаш края на програмата и да прекъснеш месенето когато си поискаш ? какво те притеснява  newsm78

# 717
  • Мнения: 781
Тази вечер реших да направя доматен хляб по тази рецепта :

Доматен хляб

150 мл. вода
200 мл. доматено пюре/дом. сок, млени домати/
2-3 с.л. олио
450 гр. брашно
1,5 ч.л. суха мая
по 1ч.л. сол и захар
2 ч.л. чубрица

Програма Основна
Големина на хляба - 750-1000гр.

заредих машината и отидох да къпя и приспивам малкия. След час и малко поглеждам да видя какво става, а вътре сместа като за кекс  ooooh! Спрях цикъла и пуснах за месене на тесто като добавях брашно....ами доста пое. Ползвах пресни домати , настъргани, имах чувството , че постоянно си пускат сок и не става хубава топка тестото. Позаглади се накрая , втаса хубаво- изпълни се до горе. Сега пека и се надявам да е станал, че нещо не ми допадна висенето почти час до машината да я наблюдавам и да добавям брашно  Crossing Arms

# 718
  • Мнения: 3 410
Според мен течността е твърде много за 450 гр брашно.
Аз правя доматен хляб както правя обикновения със същите пропорции = 60% течност, 1% мая
Скоро правих  с 200 мл сок, 130 мл вода и 30 мл олио - общо 360 мл течност, 600 гр брашно , 7 гр мая, 4гр солм, 8гр захар, чубрица, и благинки от сорта изостанало парче сиренце, 1-2 поизсъхнали парченца кашкавал, както казаха у нас - хлебна пица. Ама стана сууупер вкусно хлебче.

# 719
  • Мнения: 781
Да, наистина брашното е малко, обаче аз въобще не съобразих в бързината. Малкия беше прегърнал крака ми и си го разнасях така, та хич не се замислих за брашното и течността  Whistling Ще се замислям вече де , след този случай  Peace

Общи условия

Активация на акаунт