Истинска история или упражнение по писане? Не че има значение.

  • 26 555
  • 681
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: X
Съществува и позиция, която не разбирам- да имаш деца, понеже така е прието-всички имат. Познавам такива хора, само дето тук става дума за мъже. Единият е съпруг на моя приятелка. Той е най-неприятната личност, която съм виждала- прост, елементарен, но арогантен и с огромно самочувствие. Винаги е бил тотален егоист-към всички и всичко около себе си. Двете си деца не ги поглежда, ако се наложи да им каже нещо го прави с огромно отегчение, да не кажа отвращение. Изобщо не разговаря с тях, не се интересува как са в училище, имат ли проблеми. Единствената му функция в това семейство е да дава пари за различни нужди, но съпроводени с голямо мърморене " само разходи с вас, сега и за това ли пари...". Питала съм го в прав текст, защо се е оженил и защо ги е създал тези деца, като му се къса сърцето всеки път, в който трябва да даде пари за нещо и въобще не се интересува от тях. И той искрено ми е отговарял " Как защо, всички се женят и правят деца. Така трябва." Другият ми аргумент ме разби " Ако не бях се оженил, щяха да ми викат пе...аст" Shocked В случая става въпрос за мъж, но предполагам, че има и такива жени....

# 601
  • Мнения: 4 300
Няма да спра да се изумявам какви въпроси се задават Confused
Ами освен че размножаването е инстинкт, то във всяко едно отношение е по лесно ( и по вероятно) мирогледът и житейските ти решения за съвпадат в тези на мнозинството.

# 602
  • Мнения: 12 692
Като те подпитват всички, в началото шеговито, после загрижено, вземеш, че родиш за по-лесно. 

# 603
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Като те подпитват всички, в началото шеговито, после загрижено, вземеш, че родиш за по-лесно. 
Е, има и подпитвания или по-скоро забележки, казани през зъби: "Какво се правиш на момиченце, /т.е. какво се развяваш свободно/, а не вземеш да родиш едно дете. Да ти дойде акъла" Simple Smile

Няма само те да се мъчат, ама-ха. Това по въпроса за трудностите Simple Smile Аз обичам лекотата на битието. Лентяйка съм понеже.

# 604
  • Мнения: X
Да, бе...това " вземи роди едно дете" , винаги ми е звучало като " бе я направи едно кафе " Laughing

# 605
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Да, бе...това " вземи роди едно дете" , винаги ми е звучало като " бе я направи едно кафе " Laughing
И на мен.

# 606
  • Мнения: 1 912
А какво ще кажете за фразата- "Куче ще ми гледа, вместо да вземе да роди едно дете "   Crossing Arms

# 607
  • Варна
  • Мнения: 1 744
А какво ще кажете за фразата- "Куче ще ми гледа, вместо да вземе да роди едно дете "   Crossing Arms
Култова!

# 608
  • Мнения: 10 547
По-важното е, да осъзнаеш, че не искаш дете, да го осмислиш и да си повярваш, а не да поднасяш мнението си непрекъснато на другите.

# 609
  • Мнения: X
Има и по-готино " То кучето ще те гледа на стари години!" Laughing

# 610
  • Мнения: 1 912
Има и по-готино " То кучето ще те гледа на стари години!" Laughing

Да- все едно е израз на изконна майчина обич да причиниш на децата си обгрижването на старата им майка  Rolling Eyes

# 611
  • София
  • Мнения: 12 797
Няма само те да се мъчат, ама-ха. Това по въпроса за трудностите Simple Smile Аз обичам лекотата на битието. Лентяйка съм понеже.
Не ти вярвам. Ако беше така нямаше да поставяш позицията си "не искам да раждам" именно във форум за майки.

Иначе, имането на дете не е мъчение. Поне не за всички. Това по подвод коментара на Рокси.

# 612
  • Мнения: 21 739
 
Има и по-готино " То кучето ще те гледа на стари години!" Laughing

 О, като си много млад, или не толкова, но не се интересуваш от деца, тия направо ги пропускаш през ушите си. Или с малко късмет въобще не общуваш с индивиди, които изричат подобни работи.
  След време, обаче, почва лекинко да те човърка, че може би пък изпускаш нещо,  безгрижието почва да ти се струва някак си несъответно, вместо да се събуждаш доволен от пълната липса на отговорност имаш чувството, че нещо не си направил ...  мда, човек е така устроен, че никога не е доволен... и слава богу, де.

# 613
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Не ти вярвам. Ако беше така нямаше да поставяш позицията си "не искам да раждам" именно във форум за майки.

Е, какво да направя като това е най-големият форум в нет-пространството и всички пътища в гугъл водят към него?  Mr. Green
Пък и аз не си развявам позицията в "Проблемно забременяване", нали? Дори гледам да не я споделям особено.

Нека да говорим за мъже и за очакванията им спрямо жените, майки и немайки Simple Smile

# 614
  • Мнения: X
А, това, че човек никога не е доволен, а абсолютно вярно. Но ако човек ражда с мисълта " Да има кой да ме гледа на стари години", по-добре да не го прави въобще.

Общи условия

Активация на акаунт