Майчинството счетоводно - 41

  • 33 198
  • 736
  •   1
Отговори
# 585
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386

Благодаря,утре ще се опитам да я откря,че дори и тел. не вдига  камо ли да я намеря в кабинета

едва ли се крие-нали има график и обслужва други пациенти
отиваш на място

# 586
  • Мнения: 90
Здравейте, искам да попитам след използване на 40 дни болничен за гледане на болно дете колко дена още мога да ползвам с лекарска комисия? Ако вземам болнични за себе си те включват ли  се в тези за гледане на болно дете? Благодаря Ви предварително

# 587
  • София-Младост
  • Мнения: 23 393
Здравейте, искам да попитам след използване на 40 дни болничен за гледане на болно дете колко дена още мога да ползвам с лекарска комисия? Ако вземам болнични за себе си те включват ли  се в тези за гледане на болно дете? Благодаря Ви предварително
Наредба за медицинска експертиза
Чл. 38. (1) Болничен лист за гледане на болен член от семейството в дома, както и за гледане на болно дете, настанено при близки, роднини или приемно семейство по реда на чл. 26 от Закона за закрила на детето (ЗЗД), се издава:
1. от лекуващия лекар/лекаря по дентална медицина - еднолично до 14 дни непрекъснато за едно или повече заболявания;
2. от ЛКК - до 30 дни наведнъж, но за не повече от 6 месеца, а след 6-ия месец - след решение на ТЕЛК.
(2) Болничните листове по ал. 1 се издават от лечебните заведения, в които се осъществяват лечението и наблюдението на болния.

# 588
  • Мнения: 13
Здравей те! Изчетох доста информация, но никъде не пише колко време трябва да съм на трудов договор за да взема майчинство и въобще има ли такъв период???? И също като  му дойде времето да излезна в майчинство трябва ли и ако да къде , да нося документи и какви за да почна да получавам маичинство??????????
Благодаря предварително! Simple Smile

# 589
  • София-Младост
  • Мнения: 23 393
Здравей те! Изчетох доста информация, но никъде не пише колко време трябва да съм на трудов договор за да взема майчинство и въобще има ли такъв период???? И също като  му дойде времето да излезна в майчинство трябва ли и ако да къде , да нося документи и какви за да почна да получавам маичинство??????????
Благодаря предварително! Simple Smile
Е точно това всичкото го пише на първа страница...

# 590
  • Мнения: 13
12 месеца???

# 591
# 592
  • Мнения: 13
Ужас много са ..... ами ако стане така че нямаш 12 а по малко???? отпада майчинството??
 Embarassed Embarassed Embarassed

# 593
  • Мнения: 111
здравейте!
Много полезна информация намерих в темите,за което благодаря на компетентните момичета.На повечето ми въпроси имаше отговори...Само на един не намерих...въпреки,че може би не е за тук въпроса,но все пак ще го задам.Назначиха ме фиктивно на работа.Тоест,аз ще си плащам осигуровките.От 1.07.до 06.07 се водя ,че си ходя на работа.На 07.07 ще влизам в болница,тоест болничен до края на месеца.По принцип във фирмата ще ме осигуряват на 500 лева.Въпроса ми е за тези 6 дни от 01-06.07 пак ли дължа пълните осигуровки за месеца/те са 201 лева /или се преизчисляват съответно броя на дните.Благодаря предварително и дано съм се изказала разбрано.

# 594
  • Мнения: 1 092
Здравейте!
 Искам да попитам ако изляза болнични как се смята - 6 месеца от доходите ми назад или 1 година?
Майчинството  е 18 месеца назад нали?
И още един въпрос - ако се съкрати длъжността ми по време на болничния или майчинството ми какво става?

Да си задам пак въпросите, че са ми особено важни особено последния т.к има такава вероятност...

# 595
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Ужас много са ..... ами ако стане така че нямаш 12 а по малко???? отпада майчинството??
 Embarassed Embarassed Embarassed

а ще работиш ли в момента на издаване на 45 дневния

здравейте!
Много полезна информация намерих в темите,за което благодаря на компетентните момичета.На повечето ми въпроси имаше отговори...Само на един не намерих...въпреки,че може би не е за тук въпроса,но все пак ще го задам.Назначиха ме фиктивно на работа.Тоест,аз ще си плащам осигуровките.От 1.07.до 06.07 се водя ,че си ходя на работа.На 07.07 ще влизам в болница,тоест болничен до края на месеца.По принцип във фирмата ще ме осигуряват на 500 лева.Въпроса ми е за тези 6 дни от 01-06.07 пак ли дължа пълните осигуровки за месеца/те са 201 лева /или се преизчисляват съответно броя на дните.Благодаря предварително и дано съм се изказала разбрано.

не се дължат социални осиг за целия месец,а пропорционална за отработени дни
за месеците в болничен ще плащаш само здравна-20.16 лв

Последна редакция: вт, 05 юли 2011, 19:27 от Elfita ♥ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ♥

# 596
  • Мнения: 6
ЗДравейте!! Имам следния въпрос - в края на този месец изтича 2-годишния ми период за отглеждане на дете. От месец юли ми остават два дни работни извън този период. При проверка на сметката ми открих, че ми е изплатена пълната сума от 240 лв майчинство за юли месец.
Как трябва да процедирам  в този случай? Предполагам, че трябва да отида до НОИ за да върна надвзетата сума...
Благодаря предварително за помощта!!!

# 597
  • Мнения: 2 200
ЗДравейте!! Имам следния въпрос - в края на този месец изтича 2-годишния ми период за отглеждане на дете. От месец юли ми остават два дни работни извън този период. При проверка на сметката ми открих, че ми е изплатена пълната сума от 240 лв майчинство за юли месец.
Как трябва да процедирам  в този случай? Предполагам, че трябва да отида до НОИ за да върна надвзетата сума...
Благодаря предварително за помощта!!!
Няма защо да се притеснявате. Сега сте получили пари за м. Юни. Няма как да са Ви превели пари за м. Юли. Много е рано.

# 598
  • Русе
  • Мнения: 530
Здравейте!
 Искам да попитам ако изляза болнични как се смята - 6 месеца от доходите ми назад- или 1 година?- 6 месеца стаж трябва да имаш, а се изчислява 12 месеца назад
Майчинството  е 18 месеца назад нали?-да, 12 месеца стаж, а се изчислява 18 месеца назад
И още един въпрос - ако се съкрати длъжността ми по време на болничния или майчинството ми какво става?- Ако те съкратят преди да си излязла в бременност и раждане (45 дни преди термин), нямаш право на майчинство. Ако си излязла вече бременност и раждане и те съкратят, имаш право на обезщетение до 410 дни( годинката на детето).

Да си задам пак въпросите, че са ми особено важни особено последния т.к има такава вероятност...

ЗДравейте!! Имам следния въпрос - в края на този месец изтича 2-годишния ми период за отглеждане на дете. От месец юли ми остават два дни работни извън този период. При проверка на сметката ми открих, че ми е изплатена пълната сума от 240 лв майчинство за юли месец.
Как трябва да процедирам  в този случай? Предполагам, че трябва да отида до НОИ за да върна надвзетата сума...
Благодаря предварително за помощта!!!
Със сигурност не си получила майчинство за юли. Юли не е изтекъл. Майчинството се получава с внасянето на осигуровките за съответния месец. Най-вероятно си получила за май или за юни майчинство.

# 599
  • Мнения: 7
Моля ако някой от вас е имал подобен случай или има информация да ми помогне:
Аз нямам право на майчинство, но бащата иска да се възползва от правото си на отпуск по бащинство. Дали всъщност той има такова право и кога и как може да го получи ако да.Ясно е, че след шестия месец със съгласието на майката се преотстъпва правото за бащинство и майката трябва да постъпи на работа, но при условие, че аз нямам право на обезщетение за майчинство как стои въпросът?
Благодаря ви много!

Общи условия

Активация на акаунт