Отговори
# 45
  • Мнения: 7 118
Момичета, ето това са резултатите ми от хормоните, при изследване на щитовидната жлеза.
Не ми е ясно защо обаче ми е пуснат само МАТ, а ТАТ не е. Причината да правя тези изследвания са 2 спонтанни аборта във втори месец. Лекарката, при която ходих е Деведжиева от Варна. На мен ми изглеждам добри тези резултати. Какво е вашето мнение?

Име на теста(изследване)         Резултат       Единици    Референтна стойност    Метод
TSH                                                    1.98                mlU/ml                    0.38-4.31    
anti TPO                                           <0.05                  IU/ml                        0-10.9    
fT4                                                                          pmol/L                        10.6-21

Последното го чакам утре. Има ли връзка тук между отделните хормони, както е при тези на хипофизата?

# 46
  • София
  • Мнения: 6 010
И на мен ми изглеждат ок  Peace
Пиши утре и за ФТ4.

# 47
  • Мнения: 7 118
И на мен ми изглеждат ок  Peace
Пиши утре и за ФТ4.

ОК. Благодаря ти много за мнението!   bouquet  bouquet  bouquet

# 48
  • Мнения: 284

Име на теста(изследване)         Резултат       Единици    Референтна стойност    Метод
TSH                                                    1.98                mlU/ml                    0.38-4.31    
anti TPO                                           <0.05                  IU/ml                        0-10.9    
fT4                                                                          pmol/L                        10.6-21

Последното го чакам утре. Има ли връзка тук между отделните хормони, както е при тези на хипофизата?
Връзка м/у хормоните има, все пак са на една жлеза Simple Smile. TSH ти е добре, за забременяване а и по време на бременност трябва да се подържа под 2, така че  успех  Peace.

# 49
  • Мнения: 7 118

Име на теста(изследване)         Резултат       Единици    Референтна стойност    Метод
TSH                                                    1.98                mlU/ml                    0.38-4.31    
anti TPO                                           <0.05                  IU/ml                        0-10.9    
fT4                                                                          pmol/L                        10.6-21

Последното го чакам утре. Има ли връзка тук между отделните хормони, както е при тези на хипофизата?
Връзка м/у хормоните има, все пак са на една жлеза Simple Smile. TSH ти е добре, за забременяване а и по време на бременност трябва да се подържа под 2, така че  успех  Peace.

При мен забременяването става  бързо, но и двата пъти беше за кратко.

Благодаря за пожеланието!

# 50
  • София
  • Мнения: 6 010
Аз сега се сетих, че ФТ4 има значение при бременност, не знам при сегашните обстоятелства каква информация ще даде.

# 51
  • Мнения: 7 118
Аз сега се сетих, че ФТ4 има значение при бременност, не знам при сегашните обстоятелства каква информация ще даде.

Ами ще видим следобед. Надявам се всичко да е наред!

# 52
  • Мнения: 759
И моите изследвания от трети ден излязоха. Бяха ми пуснати само ЛХ и ФСХ, не знам защо:
ЛХ  5.55 - до 12,6 фоликуларна фаза, до 95 овариална
ФСХ 1,26 - до 12, 5 фоликуларна фаза, до 21 овариална

От предния път (двадесети и някой ден) имам и:
 прогест. 5.31 при 0.6 - 4.7 фоликуларна, 2.4 - 9.4 овариална , 5.3 - 86 лутеална
 тесто 2.77 при 0.200 - 1.65
Много са "разбутани" както се вижда... Изписаха ми Диане за 6 месеца Sad Много ми беше криво от тези резултати, но явно още поне година трябва да си избия някои планове от главата... Дано вие сте в по-бодро настроение от мен!

# 53
  • Мнения: 786
момичета може ли едни въпрос и тук
значи аз в понеделник ще получа резултати от изследването на ТАТ И МАТ...моля ви да стиснете едни палчета ...та въпроса ми е...-Ако стойностите са добри това само хашимото ли изключва?защото се срещнах с приятелка която е зле с щит жлеза но заболяването е открито със ехограф докато изследванията и за ТСН ТАТ И МАТ са били много добри!!!!!Тя пие едни витамини +едни хапчета за жлезата които започваха с пропо....
 п.с аз ТСН съм пускала април месец и стойноста беше много добре

# 54
  • Мнения: 770
Здравейте!
Имам притеснение, днес излязоха на майка ми резултатите, ТСН и е 70,44, при норма 5. Притеснява ме този показател, мноооого над нормата е. Имал ли е друг с толкова висок показател?

# 55
  • София
  • Мнения: 6 010
jujka^, не е добър резултата, но с подходящата доза лекарство ще си дойде на мястото. Още в понеделник я заведи на ендокринолог, на първа страница има няколко препоръчани.  Peace

# 56
  • София
  • Мнения: 35 817
И моите изследвания от трети ден излязоха. Бяха ми пуснати само ЛХ и ФСХ, не знам защо:
ЛХ  5.55 - до 12,6 фоликуларна фаза, до 95 овариална
ФСХ 1,26 - до 12, 5 фоликуларна фаза, до 21 овариална

От предния път (двадесети и някой ден) имам и:
 прогест. 5.31 при 0.6 - 4.7 фоликуларна, 2.4 - 9.4 овариална , 5.3 - 86 лутеална
 тесто 2.77 при 0.200 - 1.65
Много са "разбутани" както се вижда... Изписаха ми Диане за 6 месеца Sad Много ми беше криво от тези резултати, но явно още поне година трябва да си избия някои планове от главата... Дано вие сте в по-бодро настроение от мен!


ФСХ е нисък
Прогестерона показва, че не е имало О.
Тестостерона е висок - може той да е причината за липсата на О.

Диането е добро решение.
Дано бързо да се нормализират хормоните Simple Smile

# 57
  • София
  • Мнения: 35 817
БЛИЗНАЧЕ 
Ако ТАТ И МАТ са завишени - говорят за Хашимото.
Дано да са в норма Simple Smile

# 58
  • София
  • Мнения: 35 817
Здравейте!
Имам притеснение, днес излязоха на майка ми резултатите, ТСН и е 70,44, при норма 5. Притеснява ме този показател, мноооого над нормата е. Имал ли е друг с толкова висок показател?
По принцип има доста момичета с хипофункция на ЩЖ и с подобни първоначални стойности.
Добре е да се повтори изследването -  да не е лабор. грешка.

Не се притеснявай - при жените в премено- и менопауза Хипофункцията на ЩЖ е 'нормално' явление. Добре е да се види жлезата на УЗ от добър Ендокринолог.
Може да е и нещо инцидентно, не бързай да се притесняваш.

# 59
  • Мнения: 770
Здравейте!
Имам притеснение, днес излязоха на майка ми резултатите, ТСН и е 70,44, при норма 5. Притеснява ме този показател, мноооого над нормата е. Имал ли е друг с толкова висок показател?
По принцип има доста момичета с хипофункция на ЩЖ и с подобни първоначални стойности.
Добре е да се повтори изследването -  да не е лабор. грешка.

Не се притеснявай - при жените в премено- и менопауза Хипофункцията на ЩЖ е 'нормално' явление. Добре е да се види жлезата на УЗ от добър Ендокринолог.
Може да е и нещо инцидентно, не бързай да се притесняваш.

Благодаря за отговора!  Hug За съжаление няма да е инцидентно, защото от много време имаме съмнения, но майка ми отказваше да ходи на лекар. В понеделник ще повтори изследването, заедно с другите неща и има час за лекар. Притеснява ме и лекаря, все пак сме от Бургас.

Общи условия

Активация на акаунт