приети в НУКК 2011-2012 и преди това

  • 14 359
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 40
Хубави, детски престилки с и без ръкави има в Слънчогледите http://www.slanchogled.com/sunflower/contacts.aspx Цените са 7-11лв и има десени и за двата пола

# 16
  • Мнения: 47
E-e-e-e po,здравейте, пак изпускам....Относоно престилките - хубаво е децата да имат ,защото се цапат, НО - тези без ръкави са им лесни за обличане, но не защитават ръкавите на ризите и блузките. ние имаме няколко намацани ризи и когато имат изкуство го пращам с тях. В Комсет има найлонови с ръкави, НО - първо са за по-дребни дечица, второ ще умрат от жега с тях, в у-щето е много топло, имайте го предвид. Иначе за всички изисквания би следвало да ви кажат на РС или след това.
Относно първия учебен ден - наистина всичко е организирано много добре и няма НИКАКВА опасност да не си откриете класната и класа. Първи клас винаги са най-отпред, високи огради за катерене няма.
Занималнята е както писа г-жата по-горе. Ние лично в първи клас всеки ден ходехме на допълнително извънкласно занимание и си го взимахме след него, но ние не ползваме транспорт, тъй като живеем близко. С всеки изминат клас нагоре, обаче допълнителните ходения намаляват, а вие си преценявате кое ви е приоритет и кое не. Както съм писала и преди у-щето си има и слаби страни и това, че предлага много дейности не означава, че всички преподаватели са супер. Ние например догодина ще се откажем от пианото (или поне при тази г-жа), защото не струва. Сори.
Така, че.....ох, ще гледам да влизам по-често, че наведнъж ми е сложно.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
Имам едно въпросче - кога ходихте/ ще ходите на проби за дрехите?
Аз си мисля, че септември ще се юрнат всички, от друга страна сега все още е рано, дъщеря ми лятото расте с по 5 см  Crazy, до есента всичко ще й е малко...

# 18
  • Мнения: 544
Аз поръчах униформата още юли месец, като ги помолих да му я направят с един номер по-голяма, така че на всичко беше ОК за първия учебен ден

# 19
  • Мнения: 47
Лятото е по-спокойно, септември наистина става лудница. Можете да имате предвид израстването на детето предимно в дължината, но и там си имат опит и също ще ви посъветват. С момичетата е по-лесно, защото са с поли или сукмани и 3-4 пръста в дължината не са толкова фатални. Но като цяло по-рано ще видите какво предлага фирмата, за да можете ако не вземете нещо от там да си го набавите сами, напр. блузите и ризите.

# 20
  • Sofiа
  • Мнения: 3 243
Аз съм планирала утре да се обадя във фирмата за да проверя как стоят нещата и евентуално ако успея в петък да заведа малчугана за проба, че от събота заминава на много дълго море, а след това ще е командирован при баба и дядо и не знам кога ще си го приберем.
Ако науча нещо интересно ще пиша.
На нашата родителска среща майките коментираха, че качеството на панталоните било ужасно. Някой има ли впечатления?
Бих помолила и да ме посъветвате по колко бройки от елемент на униформата добре да се поръчат като оптимален вариант, изключа ризите, защото за тях ми е ясно?
Благодаря предварително  bouquet

# 21
  • София
  • Мнения: 153
Здравейте майчета! Laughing
Честито на всички новоприети!  bouquet
Аз съм майка на ученик за 4 клас в НУКК!
Извинете, ако се намесвам неуместно, но искам да споделя следното:
Много съм доволна от училището, от качеството на обучение и от отношението към децата и персонално към палавия ми син! За 3 години направиха друг човек от него! Peace
За униформите: Ние правим нова на 2 години, но не растем много, останалите мами шият всяка година!Моите  са от кадифе- много качествени и издържливи! PeaceПо-дебели са, но учебното време е повече зимно и вършат идеална работа!
 Шием по едно сако и 2 панталона,както и 1 елече. Платът е такъв, че могат дори и в пералня да се перат! Ризи не взимам от там, че не са качествени- купувам му от други магазини ,както и бели блузки с якички.
Размерът винаги е малко по- голям, дори от начало подгънах на ръка панталоните, но до края на годината ги отпуснах.Хубаво е да шиете дрехите края на август или септември, за да уцелите размера! Peace
За престилките: така и не му купих, използвахме по-широка тениска, която обличаше върху дрехите.
За родителските срещи: Ние избрахме касиер и почти на всяка среща ни уведомяват за финансовите нужди! Деца не присъстват!!! В началото ни раздадоха списъци с имена и телефони на съученици и родители и така винаги можем да се свързваме по между си ако има проблем.
Това е за сега от мен. Ако имате въпроси- с радост ще ви бъда полезна ако мога!

# 22
  • Sofiа
  • Мнения: 3 243
За униформите: Ние правим нова на 2 години, но не растем много, останалите мами шият всяка година!Моите  са от кадифе- много качествени и издържливи! PeaceПо-дебели са, но учебното време е повече зимно и вършат идеална работа!
Как така са ви от кадифе? Къде ги шиете?
Аз днес звънях във фирма Хев, която ни даде класната и ми предоставиха избор между в вида плат за сакото и панталона: полиестер и вълна.  newsm78
Иначе и аз реших едно сако, един елек и 2 панталона да поръчам.
Ще съм благодарна и за информация от къде купувате ризи, за да си спестя обикалянето в търсене на избор за ризи  bouquet

# 23
  • София
  • Мнения: 153
Как така са ви от кадифе? Къде ги шиете?
Аз днес звънях във фирма Хев, която ни даде класната и ми предоставиха избор между в вида плат за сакото и панталона: полиестер и вълна.  newsm78
newsm78 Това явно е нещо ново и за мен!!!Ние имаме униформи от тъмно синьо ситно кадифе и са прекрасни, ако са спрели да ги правят от този плат- много ще ме е яд!
За ризите- на ги взимам от специялно място, но гледам да се гладят лесно ( за разлика от тези, предлагани от Хев) и да изглеждат добре.А блузките са с дълъг ръкав тип Лакоста- тях ги взимах от Сити Центъра,но сега този магазин вече го няма! Май не мога да бъда много полезна- съжалявам!

# 24
  • Sofiа
  • Мнения: 3 243
След днешното ми посещение до фирмата мога да внеса малко повече яснота по въпроса с материите на униформите: предлаганият избор всъщност е между 4 вида плат - полиестер, вълна, памук и кадифе Grinning Явно господина, който ми даде информацията по телефона си е спестил част от възможностите.
jenajena, ризите, които ми предложиха наистина са кофти, така че сега ще трябва да търся алтернативи

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
А цените как са?

# 26
  • Sofiа
  • Мнения: 3 243
цените са както следва:
сако - 42 лв полиестер/ 65 лв - другите 3 материи
панталон- 22лв / 35 лв
елек - 28 лв,
риза 25лв,
емблема върху сакото - 6 лв
Срок на изработка: около 1 седмица.
Едва след като написах горния ценоразпис се сетих, че ти имаш девойка за обличане. Аз не питах за цените на "дамските" части от униформата. Confused

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
Мерси!  Hug И тези ми вършат работа ориентировъчно. То е ясно, че не те интересуват момичешките.  Laughing
Бива си ги тези цени обаче.  Tired

# 28
  • Sofiа
  • Мнения: 3 243
Бива си ги тези цени обаче.  Tired
Че малко соленичко излиза си права. Моят тотал беше 190 лв Rolling Eyes
Но винаги може и по-зле: имам колежка, която за униформата на дъщеря си брои 400 лв Shocked, като униформите на училището им са от кадифе.
Погледнато от тази перспектива, нашите са доста поносими Mr. Green

# 29
  • София
  • Мнения: 153
Момичета, цената си заслужава! Peace
Аз съм много " за " униформите- удобни са, а и цяла година не мислиш какво друго да му обличаш ( без уикедите). Замислете се колко пари биха стували дрехите на детето ви за целия първи клас и ще излезе, че капиталовложението си заслужава! Hug Peace
Аз често ще преглеждам темата и ако мога с нещо да бъда полезна- с радост ще се отзова! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт