приети в НУКК 2011-2012 и преди това

  • 14 358
  • 67
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 349
И ние решаваме от Азбуката, но от време на време разпечатвам задачки от Крокотак-а и от други сайтове, защото на детето му омръзва. В Азбуката задачите са доста еднотипни.
Намерих в нета някои стари издания, но ми се струват общо взето подобни. Попадали ли сте на нещо коренно различно? Ние най-много се затрудняваме с пространствените задачи, от сорта на "като се движите само направо и на дясно".... и т.н.
Желая успех на малкото момченце! Предполагам, че ще кандидатства догодина?

# 61
  • София
  • Мнения: 153
И ние решаваме от Азбуката, но от време на време разпечатвам задачки от Крокотак-а и от други сайтове, защото на детето му омръзва. В Азбуката задачите са доста еднотипни.
Намерих в нета някои стари издания, но ми се струват общо взето подобни. Попадали ли сте на нещо коренно различно? Ние най-много се затрудняваме с пространствените задачи, от сорта на "като се движите само направо и на дясно".... и т.н.
Желая успех на малкото момченце! Предполагам, че ще кандидатства догодина?
Да за догодина се готвим-2013-та! Peace
 Ами номерът е да свикне е тези еднотипни задачи и да ги прави бързо, почти механично- имайте предвид, че на изпита ги обединяват и стават по-трудни: Напр. вместо да искат само брой звукове или само брой срички, детето трябва да отбележи и 2-те за дадена картинка и то доста бързо! Много е важно и да свикне с конкретните картинки да ги разпознава, защото са нарисувани по същия начин на изпита! Peace

# 62
  • Sofia
  • Мнения: 4 730
Dianichka, аз давах да решава също от Азбуката и от Крокотак, но като цяло много малко се подготвяхме. В ДГ учеха по Моливко, не знам дали това е помогнало с нещо...

# 63
  • Мнения: 349
Ами ще действаме значи! Честно казано няма и кога да се подготвяме от много места. В късния следобед след ДГ детенце е вече поизморено и решаваме по мъничко, та остават ваканциите и уикендите за по-активна подготовка. В нашата ДГ работят по книжките на "Изкуства", но там задачките са доста по-елементарни.
А по отношение на картинките в Азбуката, на някои дори и аз се зачудвам какво е нарисувано! Grinning А това е доста неприятно, когато става дума за определяне на брой звукове или срички. Например имаше един предмет, нещо като паралелепипед, но със заоблени краища и някаква лента по средата. На мен ми заприлича на червило или в най-добрия случай на някаква кутия, но детето каза, че според нея това е куфар!!!! Та ей такива двусмислици са особено дразнещи!!!
Ще довършим Азбуката, пък каквото стане!
Пак благодаря на всички Вас, че ми "отваряте очите" и надявам се силно да се запознаем лично на някоя родителска среща в НУКК!  newsm53

# 64
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен, включвам се по темата за прием в НУКК - 1-ви клас. Молбата ми е ако някой има изпитните тестове за 2009 и 2011 г. , да ми ги изпрати на ddragova@abv.bg. Благодаря предварително. Embarassed Embarassed

# 65
  • София
  • Мнения: 111
Извинявам се за вмъкването в темата на вече приетите, но сме много благодарни за информацията, която давате. И аз искам да питам къде да намерим задачите от минали години (2011 и назад)? Ще съм благодарна за всякакви съвети при подготовката, както и за добър подход към самия изпит!   bouquet

# 66
  • Мнения: 13
Аз също се интересувам от задачите за 2011. Моля споделете тук или на e-mail: a_i_dimitrova@abv.bg. Благодаря предварително!
И един съществен въпрос: С какво се пише на изпита - молив, химикал???

# 67
  • Мнения: 1
Аз също се интересувам от задачите за 2011. Моля споделете тук или на e-mail: a_i_dimitrova@abv.bg. Благодаря предварително!
И един съществен въпрос: С какво се пише на изпита - молив, химикал???


Здравейте!
 Относно изпита разбрахме, че единствено се позволява използването на две химикалчета в син цвят и нищо друго. А задачите от 2011г. не са били показани, както други години. Такова решение били взели от НУКК миналата година.
Това е което имам като информация.

Общи условия

Активация на акаунт