приети в НУКК 2011-2012 и преди това

  • 14 360
  • 67
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 153
А някой случайно да знае защо 24.10 и 26.10 са неучебни дни newsm78
24.10- заради изборите, а 26 за нас не е неучебен newsm78 Ние сме в 4-ти клас. Виж 31.10 е неучебен май заради малка предстояща ваканцийка! Peace

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
Нашата г-жа се била объркала, сигурно покрай РС, 26ти си е учебен, а 31ви не.  Simple Smile

# 47
  • Sofiа
  • Мнения: 3 243
Мда, разбрах вече мситерията на странните неучебни дни.
Наистина 24ти е заради изборите а 26ти си е учебен, госпожата се беше объркала и вместо 31ви ни беше написала 26.10 с което ме хвърли в размисли и страсти Mr. Green

# 48
  • Мнения: 66
Зравейте! Имам питане към майки на деца от НУКК.
Моето дете е за първа година в детската градина към Лицея(държавната).
Интересно ми,дали ги подготвят за изпитите за първи клас и какъв процент горе-долу от децата в градината продължават нагоре.Благодаря!

# 49
  • Мнения: 349
Здравейте! Най-напред поздравления за всички дечица, приет в НУКК и техните майки! Ние ще се пробваме тази година. Доста има изписано за училището (и хубаво и лошо), но може ли да Ви задам един конкретен въпрос? Поне аз не успях да разбера от прочетеното какво е времетраенето на изпита. Моля Ви да ми отговорите! Доколкото разбирам, на доста деца не им е стигнало времето? Според Вас така ли е наистина, недостатъчно ли е?
Благодаря предварително!

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
Не помня колко беше, върти ми се из главата 40 мин., но не съм сигурна. Беше колкото да слезем до центъра, да изпием едно кафе и да се върнем в у-ще.  Laughing На приетите деца явно им е стигнало времето дотолкова, че да бъдат приети Wink (на дъщеря ми не е достигнало да довърши 1 от задачите). Не се притеснявай.

Перкото, в нашия клас от градините (частната + държавната) са 24 от 28 деца. Не знам колко деца са в градината и какъв брой влизат в у-щето, но явно ги подготвят. В другите класове били по-малко.

# 51
  • Мнения: 349
О, чудесно! Кафе плюс път до центъра ми звучи съвсем достатъчно! Simple Smile
Дано и за децата да е така1

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
Центъра на Горна баня имам предвид, да не стане грешка.  Laughing Но се полутахме малко, защото в 9.30 нямаше почти нищо отворено.

# 53
  • Мнения: 349
Благодаря, Шунка!
Дано да се справим! Simple Smile

# 54
  • София
  • Мнения: 153
Аз мисля, че изпитът беше 1 час!  newsm78 Ама не съм сигурна, защото го държахме преди 4 години!
Времето не е малко, но..уловката е в друго има четене на въпросите, уточняване на имената и ВСЯКА ЗАДАЧА Е ЗА КОНКРЕТНО ВРЕМЕ-1-2 МИН!!! Това е много важно, защото ако детето не го знае може да се разсейва и да не напише половината, макар и да го знае! Затова -тренирайте ги и за време да решават тестчетата! Издавам ви тайни от кухнята, които разбрах от няколко частни урока накрая! Peace

# 55
  • Sofiа
  • Мнения: 3 243
Аз само да допълня Шунка, тъй като с нея "сме в един клас" Simple Smile Доколкото си спомням от РС в началото, наистина външните деца в класа са 4, но от другите 24 една част са от частната ДГ.
Иначе е моя спомен е, че времетраенето на изпита беше час

# 56
  • Мнения: 349
Много Ви благодаря jenajena и Valery! Наистина е важно да се знаят нещата от кухнята!
Доколкото разбирам всяка задача се дава поотделно със съответно време и чак след решението и (разбира се кой колкото може  Laughing) се минава към следващата. Така ли е?
Щото аз доскоро обяснявах на моята дъщеря как първо трябва да реши онези задачи, за които е сигурна и после да се върне на тези, които я затрудняват. Явно обаче няма такава възможност!

# 57
  • София
  • Мнения: 153
Много Ви благодаря jenajena и Valery! Наистина е важно да се знаят нещата от кухнята!
Доколкото разбирам всяка задача се дава поотделно със съответно време и чак след решението и (разбира се кой колкото може  Laughing) се минава към следващата. Така ли е?
Щото аз доскоро обяснявах на моята дъщеря как първо трябва да реши онези задачи, за които е сигурна и после да се върне на тези, които я затрудняват. Явно обаче няма такава възможност!
Да няма! Peace Ето за това там трудно влизат деца, които не са ходили на уроци ако са външни!
Приема се, че децата не могат да четат и затова учител чете условието и се дава определено време- втори шанс няма!Затова тренирайте писане с химикалка, за да се знае, че няма шанс за поправка на евентуална грешка! Peace

# 58
  • Мнения: 349
Пак много благодаря, jenajena!
Ще ми позволите ли и още един въпрос само: Embarassed на уроците децата от Азбуката ли се подготвяха или и от други методики?

# 59
  • София
  • Мнения: 153
Пак много благодаря, jenajena!
Ще ми позволите ли и още един въпрос само: Embarassed на уроците децата от Азбуката ли се подготвяха или и от други методики?
Само от Азбуката, но и от книжки от предишни години-забелязах, че се падат неща от предишни години- сега, за малкия съм се заредила с книжки от 5 години зазад! Peace

Общи условия

Активация на акаунт