Петокласници сме ние и от учене не се боиме! тема № 31

  • 46 703
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 418
 Reiny, напълно те подрепям в това, което искаш да направиш  Peace и, че не оставяш нещата просто да се случват. И после да кажеш какво се е случило при разговора ти с класната.
Не помня дали съм споделяла тук (мисля, че разказвах), при нас какво се случи, когато Вики беше трети клас. В едно от междучасията, отишло детето до тоалетна и когато тръгнала да излиза две-три момчета започнали да я дърпат и да я вкарват обратно в тоалетната.Тя ествествено се изплашила и започнала да крещи и плаче. Пуснали я, тя казала на госпожата,тя ествено не реагирала,но веднага ни се обади на нас.Съпругът ми отиде моментално в училището, но веднага при директора.Директора извикал същите момчета и госпожата, та там е имало разправии.Тези въпросни деца са казали тогава, че те просто си играели. И това в училище в центъра на София. Аз мисля, че децата трябва да усещат подкрепата на родителите, нищо, че им повтаряме, че трябва да се справят и сами.

# 706
  • София
  • Мнения: 20 221
Момичета, много благодаря за подкрепата на всички, които разбраха какво ме тормози!  Hug
Говорихме с дъщеря ми веднага след случката, но тя тогава беше страшно засегната и объркана от несправедливото отношение на госпожата и помоли за мъничко време, за да си помисли. Снощи ми каза, че не искала да разговарям с класната. Донякъде я разбирам - досега не е била страна в подобни проблеми и е много притеснена от идеята за разговор с госпожата. Така че ще се съобразя с желанието й, въпреки че изобщо не съм сигурна, че е правилно. И от сърце се надявам утре на мястото на раницата да не е някое дете.

# 707
  • София
  • Мнения: 320
Добро утро!
Знаете ли дали 24.10. е за всички неучебен ден, тъй като чух за други у-ща, но в нашето още нищо не са казали на децата (или поне не в класа на дъщеря ми)?

# 708
  • София
  • Мнения: 17 437
За всички е, да. На сайта на училището ни я има заповедта на министъра - http://www.119sou.com/docs/1318533538.jpg

# 709
  • Мнения: 266
 И защо точно 24.10  newsm78

# 710
  • Пловдив
  • Мнения: 5 042
Заради изборите.... Simple Smile

# 711
  • София
  • Мнения: 9 630
Да, затова повечето училища предвидливо планираха градските и извънградксите си екскурзии по класове именно на 24.10. Peace

# 712
  • Мнения: 8 999
Моите деца ще ходят на екскурзия в петък, на 21ви. Така ще им се получат четири дни почивчица.

# 713
  • София
  • Мнения: 418
Здравейте. Вчера мъжът ми води Вики на зъболекар, защото...Госпожицата я болеше ухото.Тръгнахме ние по доктори "Уши,нос,гърло". Изписаха и един мехлем за мазане,но не и мина.След това антибиотик,след това нещо друго,докторката се видя в чудо, че от нищо не и минава...И в един момент детето решава, че е забравила да ни каже, че я боли зъб, който е от страната на болящото я ухо.Просто побесняхме  Crossing ArmsТа ходиха вчера на зъболекар.Ами направили са и снимка и просто и расте зъб, та затова я боли и ухото.Но утре пак ще ходят, защото Вики няма кариеси и зъбите и са здрави, та затова доктора предложил да синализира шестите зъби.Честно казано, това не ми говореше нищо, но съпруга ми ми обясни, че било като запечатване на зъбите, за да се предпазят от кариеси.

# 714
  • Мнения: 266
Вики няма кариеси и зъбите и са здрави, та затова доктора предложил да синализира шестите зъби.Честно казано, това не ми говореше нищо, но съпруга ми ми обясни, че било като запечатване на зъбите, за да се предпазят от кариеси.

На дъщеря ми тази процедура я направиха през лятото,доколкото разбрах и аз обработват зъбите с някакъв препарат  Whistling

А учебният процес върви с пълна пара, днес контролна по бълг.език, утре - по ЧП и история. Девойката се жалва- две контролни в един ден, Sad пък аз веднага се сещам как едно време влизаш в час и учителят те посреща :" Вадете един лист и пишете !" . А сега много им е трудно  на нашите  Laughing

# 715
  • Мнения: 2 037
Силанизацията се обсъди надълго и широко в първокласната тема, защото в момента има кампания за безплатно силанизиране на зъбите.

# 716
  • Мнения: 30
Да Люлин, но за съжаление само в София.

# 717
  • Мнения: 2 037
Ани, със сигурност има във Варна, не че ти по-близо, но според мен кампанията е национална. Ще проверя в темата за линковете, защото аз не им обърнах много внимание: на големия сложихме силанти отдавна, впрочем трябва да им видим състоянието. А малката още ги няма зъбите за силанизиране.  Grinning

http://www.oralnaprofilaktika.bg/savet.html

Последна редакция: ср, 19 окт 2011, 13:20 от Люлин

# 718
  • София
  • Мнения: 1 942
За съжаление нашите деца не попадат вече във възрастовата категория на безплатната силанизация. Чух по телевизията, че трябвало да са между 6 и 9 години. Което ме ядоса, защото мисля, че сега им е моментът. На големия ми син го направихме точно на тази възраст. Ми то трябва да са им израснали кътниците, бе #Cussing out

Във всеки случай - платено, неплатено аз смятам да го направя и на малкия син, защото много добре предпазва от кариес.

Люлин, благодаря за полезния линк. За съжаление не видях името на нашия личен зъболекар в списъка Sad

Последна редакция: ср, 19 окт 2011, 20:30 от Sash

# 719
  • Sofia
  • Мнения: 26 705
Използват ли вашите ученици помагалата и учебните тетрадки,които ни задължиха да купим,з-то при нас нищо не се ползва,а се носят постоянно...И може ли в тези атласи и контурни карти по география да няма една свястна карта на България,като имаха урока за мащаби няма откъде да си направи домашното...добре,че в някакъв стар тефтер намерих карта та си написа домашното

Общи условия

Активация на акаунт