Индукционни котлони - убедете ме, че са ми нужни!

  • 132 802
  • 772
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 5 059
Нямам идея,моя не свети,но явно някои го правят Grinning 
Довечера ще сложа да сваря яйца и ,ако не забравя,ще направя скрийншоти на показанията от телефона.
А,и ще снимам самия плот.Иначе изглежда много хубав,има 3 котлона.
Да попитам,ако сложа малък съд на големия котлон,това проблем ли е?


Евентуално ще е проблем, но не фатален Mr. Green Т.е. котлонът няма да тръгне изобщо, ако диаметърът на съда е под минимума. Иначе нищо няма да му стане.

Показанията на телефона не ме интересуват особено. По-скоро евентуално какво показва при включен котлон, и при включена фурна.

Няма как да те убедя, че индукционен котлон не свети, щом ти знаеш Mr. Green Ето обаче една класическа снимка на работещ котлон.



На мен ли говориш?
Аз казвам,че НЕ свети...

# 541
  • Мнения: 40 832
Е, не съм схванала правилно това 'явно някои светят'. Може да се разбира двояко.

# 542
  • Мнения: 17 982
Божеее, не светел, сега пробвах, от 3 години го ползвам, срамота. На керамичния например не можех да пържа картофи, разкашкваха се, на този са супер. Но аз го мразех от първия ден, двойка Горение за протокола

# 543
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Аз пак ще кажа, че няма как да е спри-тръгни. Шумът, щом те дразни, индукцията не е за теб. Охлаждащият вентилаторът включва и изключва на ниски степени, на високи-почти не изключва, а и освен това некачетвени съдове създават доста силен шум.

# 544
  • Мнения: 5 059
Ето го 😊 Сега видях, пише в единия ъгъл, но е бледо -Eurolux е марката.



Даже го намерих в интернет , продава се и сега :
https://www.pazaruvaj.com/plotove-c4172/eurolux/hbei-tc3b-fv-p165559562/

Последна редакция: вт, 24 сеп 2019, 18:19 от Vervam

# 545
  • Мнения: 17 982
На линка си пише керамичен, индукция НЕ

# 546
  • Мнения: 5 059
На линка си пише керамичен, индукция НЕ
Какво четете , не знам ...

# 547
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
За марката ще замълча, да не влизам в излишни спорове, аз при възможност бих я сменила.
Конкретно за модела, естествено няма много техническа информация по същество.

# 548
  • София
  • Мнения: 2 521
На линка си пише керамичен, индукция НЕ
Индукционният котлон също е с керамична плоча, така че изразът "керамичен котлон" не е съвсем ясно какво означава, нали?

Последна редакция: вт, 24 сеп 2019, 22:21 от alpha_beta

# 549
  • София
  • Мнения: 3 156
За марката ще замълча, да не влизам в излишни спорове, аз при възможност бих я сменила.
Конкретно за модела, естествено няма много техническа информация по същество.
Не е чак толкова зле, 5 години ползвах техни уреди - керамични котлони, фурна, миялна. След нас бяха в перфектно състояние, единствено фурната веднъж се развали - някаква клема мисля, дойдоха и я оправиха у нас гаранционно. Като за заварено положение може и по-зле да е.

# 550
  • Мнения: 5 059
То можело да ги направя например 2 обикновени и 2 индукционни.Това май е най-добрия вариант.Ако искам бързо подгряване на нещо-индукцията,а за равномерно,бавно варене-обикновените.
Вчера се опитах да варя яйца и царевица.Трагедия.
На 8-ма и 9-та степен не изключва,но е твърде силно,водата направо изкипява.А на всички по-ниски степени е включи-изключи.И водата ту ври,ту спира.Сега ще кача 2 снимки,правени през 3 секунди.
Много ми се иска да ползвам такъв тип котлони,харесват ми как не се нагряват опасно много и как лесно се чистят,но не знам дали някога ще свикна.


Ей така е през цялото време-завира , спира.И нормално , когато отдолу ту се подава сигнал, ту не.

# 551
  • София
  • Мнения: 2 521
Възможно е марката и съответно и технологията да не са много ОК.
При мен (Сименс) има 18 степени (до 9 с половинки) и такова дразнещо тръгване и спиране не съм забелязала.

# 552
  • Мнения: 40 832
Пак повтарям - това е някаква особеност НА ТВОЯ плот. Моят не спира и готви абсолютно равномерно. Много обичам да готвя супите на бавен огън, така че едва едва да бълбукат и котлонът си поддържа това състояние колкото искам, няма никакво "спри - тръгни".

Сега малко техническо отклонение (инженер по автоматизация съм).  Общо взето за печки, нагреватели, климатици, хладилници и т.н. има два вида управление:
- с най-простия и евтин пропорционален регулатор (П-регулатор).
- с по-сложен и по-скъп пропорционално-интегрален регулатор ( ПИ-регулатор)
- има и други, по-сложни, ама от тях няма нужда.

Първият регулатор никога не може да поддържа абсолютно точно температурата и, най-общо казано, загрява докато температурата с малко надвиши желаната, после изключва и стои изключен докато температурата слезе с малко под желаната, после пак включва.... Разликата между точката на включване и точката на изключване се казва хистерезис и без нея такъв контрол не може да функционира. Най-простият П-регулатор е биметалната пластина - всички ютии са така.
Вторият регулатор следи разликата между желана и реална температура и когато температурата наближи зададената стойност започва лека полека да сваля мощността и когато се достигне тази температура не изключва, а подава само толкова мощност, колкото да се уравновесят топлинните загуби и температурата да е точно желаната.

Моят стар керамичен плот беше с простия П-регулатор и то се вижда с просто око. Вероятно и твоят индукционен плот е с такъв регулатор за по-евтино. Или защото е стар модел. Но по-новите са с модерно управление (което не е и толкова скъпо вече, особено при положение, че все едно имаме електроника) и пускане и спиране няма - водата си ври равномерно. Не ми се снима клип за да покажа, вервай ми Mr. Green

# 553
  • In transit
  • Мнения: 11 791
И аз подкрепям Черна станция, в казаното за "спри-тръгни". При моя плот нямам такава "екстра" и се готви много по - удобно и лесно отколкото на ток или газ. ( Ползвала съм достатъчно дълго и двата вида). Проблемът е в ТВОЯ плот Вервам. Наистина помисли за нов плот, преди да си намразила индукцията, защото всъщност е нещо страшно удобно и икономично.

# 554
  • Мнения: 5 059
Препоръчайте ми някой конкретен модел ако може.
Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт