Индукционни котлони - убедете ме, че са ми нужни!

  • 132 828
  • 772
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 9 481

Йенска тенджера как ползвате на такива котлони нали стъкло и керамика не става.

Да, моя грешка..написах го заради формата и се сетих за йенските..

А за скарата - някой който има такава да каже; аз преди (с керамичните котлони когато бях) купих един куп оребрени тигани-тип скара..еми не е същото като истинска скара; попаднах на една в ЛИДЛ от която съм много доволна и разнасям на вилата включително; чакам да ги пуснат пак, за да си взема втора и да не нося тази Simple Smile

# 646
  • Мнения: 17 984
Има грил-тигани за индукция, но аз нещо не мога да боравя явно с такива- мазното пръска навсякъде и дефакто става пържене, не гриловане. Взехме от най- простите скари с кръгли реотани

# 647
  • Мнения: 40 865
Откакто си купих Еърфрайър никаква скара не ми трябва. Всякакви меса, наденички и кюфтета стават много добре без никаква мазнина.

# 648
  • Мнения: 2 452
На мен не ми трябва такава скара просто се чудех правоъгълните зони на индукционните плочи за какво реално се използват. Имат плотове с една огромна зона не е разделено или поне така ми изглежда и не ми става ясна концепцията на такива котлони. Иначе относно скарите аз в момента ползвам една оребрена чугунена плоча върху котлон  и става супер вкуса е като на скара.

Последна редакция: пн, 11 май 2020, 13:08 от Niss

# 649
  • Мнения: 9 481
Еми освен за тави, то и за този тип скара, които ти показа, са въпросните уголемени зони Wink

# 650
  • Мнения: 1 735
Здравейте! Не съм сигурна дали въпросът ми е за точната тема, но тази беше най-активната от списъка при търсене. Харесах индукционен плот за вграждане Bosch PUE611BB2E имате ли мнение за модела?

# 651
  • София
  • Мнения: 8 561
Според мен 4 зони не дават достатъчно опции с размера на съдовете. По тази прична взехме PUJ631BB1E и не съжаляваме изобщо. Зависи, разбира се, и от нуждите на всяко конкретно домакинство - аз съм стигала до ползване на 3 котлона едновременно, четвърти не ми е трябвал.

П.С. Ако тук бях писала, че моят е с 4 зони, беше от недоглеждане и понеже ми е нов (вече не чак толкова, де). С три зони е, извинявам се!

# 652
  • Мнения: 17 984
И аз смятам, че 3-ките са най-удобни

# 653
  • София
  • Мнения: 3 159
Аз препоръчвам този тип, особено ако ползвате правоъгълни тави. Супер удобство ми е да си задуша/запържа каквото трябва и директно да отиде във фурната без да цапам тиган и тава.
https://www.bosch-home.bg/productlist/cooking-baking/hobs/induct … ductionhobs 

# 654
  • Мнения: 1 735
Благодаря за бързите отговори, аз повече от 2 котлона не съм ползвала едновременно при готвене, но пък и двата искам да са големи, затова не ме устройва малък плот(двоен). Нямам претенции дали ще са 3, или 4 котлона.

# 655
  • София
  • Мнения: 71
Пак за прословутите палачинки (и сосове) да питам Grinning

Четох из темите, че при повечето индукционни котлони, като вдигнеш тигана и котлона спира да нагрява в рамките на секунди. Но някои момичета, казват, че техните котлони продължават да нагряват в рамките на минута преди да се изключат. Може ли тези от вас, които имат такива, да се похвалят каква марка и модел са?

Мерси. Simple Smile

# 656
  • София
  • Мнения: 8 561
Моят Бош не очаквам да има проблем с палачинките - съдя по това колко време ми дава, за да върна съда на котлона. Не съм засичала, но поне 10-15 секунди имам (примерно: свалям съда, доливам вода, отварям си някой продукт, слагам го в съда и чак тогава връщам). През това време не нагрява (индукционните не нагряват друго освен съда), но просто не се изключва, ами чака да сложиш пак съда. Бях чела тук, че някои марки имат настройка колко време да чака да върнеш съда, моят не съм го проверявала в книжката му.

# 657
  • Мнения: 40 865
Четох из темите, че при повечето индукционни котлони, като вдигнеш тигана и котлона спира да нагрява в рамките на секунди. Но някои момичета, казват, че техните котлони продължават да нагряват в рамките на минута преди да се изключат. Може ли тези от вас, които имат такива, да се похвалят каква марка и модел са?

Малко уточнение - всички, АБСОЛЮТНО всички индукционни котлони спират да нагряват на мига, в който се вдигне тигана. И няма как да не е така, защото те всъщност не греят, а нагряват директно дъното на съда. И като няма съд какво да греят? Освен това като няма съд полето няма да се концентрира в него, а ще се разсейва в пространството, в теб също. Точно затова на мига, в който съдът се вдигне, котлоните се изключват. Обаче по-старите модели наистина спират, докато по-новите минават в режим на изчакване и като поставиш съда веднага пак се включват. И понеже са бързи, усещането е, че все едно не са изключвали. Моят плот е Уърлпул, но мисля, че всички по-модерни от средна класа и нагоре са така. Времето за изчакване не съм мерила, ама е предостатъчно да обърнеш палачинка. След време обаче спират съвсем.

# 658
  • Мнения: 544
Във всяко упътване си пише колко е времето на изчакване след вдигане на съда. Ние сме с уърпул от 5 години. На 80% съм сигурен че времето за изчакване беше 60 секунди след това плота се изключва.  Ако пък включите плота, и не поставите съд въобще, ще се изключи след 10 секунди.

# 659
  • Мнения: 9 774
Освен икономия на електроенергия от това изключване, то върши работа и като защитен механизъм срещу пожар. С обикновените, традиционни котлони, колко пъти сте се питали "Аз дали изключих котлона?", защото като се прави по навик и не обръщаш внимание. Е, с индукционните нямате такива грижи.
И при изкипяване изключва, пак с цел да не ти изкипи цялото ядене и да остане гола тенджера на котлона.

За палачинките - правила съм палачинки на някакво АЕГ, свободностояща. Не е проблем да вдигна тигана и да метна палачинката. Не ми се е изключвал котлона.

А и това с изключването при индукционните котлони просто означава, че дори да изключи докато мяташ палачинката, като включиш отново, достига практически веднага желаната температура. Не е да изстине, пък след това да нагрява и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт