Нашите"специални" деца с ДЦП-6

  • 101 275
  • 790
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 415
annie13, благодаря! къде мога да прочета за Монтесори терапия за фината моторика?
Аз много си се гордея с моето момче и много го обичам, вие сигурно знаете как е.
Миналата седмица ни беше доста тежка като му направиха разни процедури.
По едно време на ЕЕГ-то май беше, баща му го пита - страх ли те е тати? а той вика: Не, просто съм гладен - от сутринта като го почнаха горкото не беше ял. После май се претовари и почна да спи много неспокойно, даже плачеше на сън и викаше че го болят крачетата. Аз сънувах ужасни кошмари. Сигурно всички сте минали през това. Не знам до колко да вярвам на прогнозите, надявам се на най-доброто, но имам и един страх.

Радвам се че тук има хубави новини!

# 16
  • Мнения: 2 860
Здравейте на всички. Ние имаме ново притесненение. От известно време малката започна да премигва, така бързо по няколко пъти. Тя е с епилепсия, но с овладени гърчове. Иначе си е съвсем контактна докато го прави, не се отнася. Говорих с Литвиненко и той каза да са направи ново ЕЕГ. Някой чувал ли е за такива видове пристъпи?

# 17
  • Варна
  • Мнения: 266
То има такъв вид епилепсия-пристъпи на премигване ,спадат към петит мал.Направете каквото ви е казал доки .Ние точно заради такива премигвания пием конвулекса.Но..според Божинова това е нещо симптоматично и се съмнява да е епилепсия...това е при нас,но за вас незнам,вижте еег какво ще излезе.

# 18
  • Мнения: 98
Здравейте Hug . Виждам че има много хубави новини в темичката.Това е супер Praynig
Искам да питам тези от вас които са минали на ТЕЛК- ние сме с епилепсия и ДЦП, но за ДЦП то нямаме епикриза.Преди повече от месец занесох молбата и днес ми върнаха писмо с насрочена дата за комисия. Мислите ли, че наблюдаващия невролог трябва да ни даде лист с диагнозата. Имам неофициални документи от прегледи при доц.Чавдаров -дали ще свършат някаква работа пред комисията.И ако има още нещо за което да се сетите...
гала- съгласна съм с valito 79 и нашите пристъпи са нещо подобно но има и потрепвания на едната ръчичка  Sad. Пием си конвулекса редовно но не са спрели напълно.На нас все още не са ни поставили точният тип епилепсия която имаме-надявам се и това да стане.Дано ЕЕГ-то да е внорма. Ще стискаме палци. Praynig

# 19
  • варна
  • Мнения: 1 395
 полини, неврологът трябва да ви напише на зелено талонче диагнозите, не е нужно епикриза точно да имате. И документите си носете от Чавдаров, също са достоверни ,макар че не са точно за Телк.
 Саманта, така е, и аз доста често не мога да спя нормално ,само умувам какво да направя ,за да се подобри Боян.
 И на него не му е лесно ,насякъде само се изисква  , гимнастики ,логопеди, всички искат ред и дисциплина, а после не може и да побяга да му олекне както другите деца. 

# 20
  • Мнения: 98
orhid -благадаря за бързия отговор.Надявам се да свършим работа.

# 21
  • Мнения: 2 860
Здравейте, направихме ЕЕГ-то заради премигванията. За съжаление не е добро. Казаха, че липсват промени, такива каквито се наблюдават при пти мал, липсва огнище, но има други изменения, които Литвиненко каза, че са лоши. Сега Литвиненко ни вика при него да види разпечатките и ако трябва да се направи ново ЕЕГ. Много сме разтревожени. Това е първото ЕЕГ, което е лошо.

# 22
  • Мнения: 1 040
Момичета днес бяхме при Бруно,каза че не сме за шини,доволен е имаме подобрение от миналата година това кривене  на крачетата  навътре се дължи на хипотонията ни на плоскостъпието и голямата пластичност нямаме скъсени сухожилия което е добре, но викна Гюров и говореха нещо на английски и се разбраха ще ни прави стелки в София въпросния Гюров имате ли някакви впечатления от него и неговите шини или стелки-доволни ли сте?

# 23
  • Мнения: 154
записвам се да следя темата
само хубави новини да има тук

# 24
  • Мнения: 10
Здравейте момичета,днес се регистрирах и все още съм новак.
Детето ми е с ДЦП квадрипареза . Знае ли някои клиники за рехабилитация в Пловдив освен ВМИ

# 25
  • Мнения: 31
Здравей kisinka,ние също ходим на гимнастика във ВМИ,а освен там ходим и във ИнтермедПрима,която се намира в сградата на болница Медлайн съвсем близо до ВМИ.
Ходим там от септември миналата година и резултата вече видим,но за съжаление почти 8 месеца чакахме да влезем в график-желаещите са много а рехабилитаторките две.
Чувала съм,че и в поликлиниката на понеделник пазара работят с деца,но не съм пробвала да видя как е там.

# 26
  • Мнения: 10
И ние ходихме в Интермед Прима  но ни казаха че няма места бяхме при рехабилитаторките и ни показаха как работят много исках там но  ми казаха да чакам.
 Ще проуча  за поликлиниката на понеделник пазара.Благодаря ви че ми писахте.

# 27
  • Мнения: 98
 Wink да побутна темичката малко.

# 28
  • Germania-Pleven
  • Мнения: 39
Галя,чакаме с нетърпение хубави новини от Литвиненко за малката Андреа. Praynig

# 29
  • Мнения: 1 040
Дано са добри и аз стискам палци всичко да е минало добре при Гала! Praynig

Общи условия

Активация на акаунт