Великобритания - тема 36 И замириса на море

  • 36 730
  • 749
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 959
И аз имам едно въпросче търся си чанта/раница и съм се спряла на марката Киплинг.Те са малко по спортни и стават за всеки ден.Дайте мнение ако сте ги ползвали  Peace

# 46
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
И аз имам едно въпросче търся си чанта/раница и съм се спряла на марката Киплинг.Те са малко по спортни и стават за всеки ден.Дайте мнение ако сте ги ползвали  Peace

Знам ги,ама не ми допадат. Моя фаворит са Mandarina Duck за този тип чанти. Освен това са италиански бранд,а аз чанти/обувки/портмонета/колани и тн ако не са италиански не купувам...
Също тук са по евтини отколкото в Италия.

# 47
  • Мнения: 1 038

Супер идея, но през ваканцията е доста скъпичко. Confused

# 48
  • Мнения: 6
Благодаря много на всички за отговорите Simple Smile Нямам търпение вече да дойде ваканцията, после ще показвам снимки. А тази сутрин как ме събудиха пак, тъй като живеем точно до т.нар. Lowry Hotel, където постоянно идват разни знаменитости, та тази сутрин се събуждам и гледам целия екип на Х фактор начело със Simon Cowell бяха отпред.. Но няма да забравя какъв ужас беше като дойде Джъстин Бийбър, 3 дни пред нас имаше огромна навалица тийнейджърки, ден и нощ стояха и пяха песните му, в студ и дъжд, само и само да им се покаже Той на прозореца, но не би...  Grinning

# 49
  • Мнения: 1 959
И аз имам едно въпросче търся си чанта/раница и съм се спряла на марката Киплинг.Те са малко по спортни и стават за всеки ден.Дайте мнение ако сте ги ползвали  Peace

Знам ги,ама не ми допадат. Моя фаворит са Mandarina Duck за този тип чанти. Освен това са италиански бранд,а аз чанти/обувки/портмонета/колани и тн ако не са италиански не купувам...
Също тук са по евтини отколкото в Италия.
Супер ще ги погледна и тях.
Аз за излизане имам много чанти но зза всеки ден имах само 1 и да си призная си я купих когато бях в София за годежа си от Лего ланд и преди 2-3 седмици зипът и се развали и реших да си взема нещо ново.Оглеждах и едни нови казват се Хелти багс от типа на старата ми раничка са ама не знам защо не ми допадна особено  Peace

# 50
  • Мнения: 596
Поздрави за новото попълнение на Пумпалка! HugДокато се наканя да поздравя официално в темата,сте изписали старата,затова направо в тази.

Пумпалка много ми помогна с инфо  за Лондон,когато  ходихме за интервюто на дъщеря ми,сега обаче може да ми потрябва някой от Ковънтри,защото е приета там и наесен живот и здраве,ще заминава да учи.
Има ли някоя мама,която живее там? Peace Или наблизо.Само да сподели за града,нищо повече за момента.





# 51
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Уф пак болната тема за всички явно е бенефитите.Нека всеки си прави нещата както знае.Просто явно голяма част от новодошлите идват с ясната цел да поработят малко и после да цокат.И то именно заради такива нещата в тази страна много ще се променят.
Логично тази тема да е щекотлива, защото някои плащат 5 цифрени суми за данъци, докато други се чудят как да излъжат системата, за да не работят. Ами не съм съгласна тези пари да се дават на такива хора. Ако имат здравословен проблем, временно са в затруднение, да, но години на ред да седят и смучат от държавата и общината, не. А още по-малко, да лъжат системата.
Към въпросната "госпожица" само бих казала, питай тези, които го правят, не тези, които до последно бременни са работили и плащали данъци  Peace Да не говоря, че някои от момичетата тук са се върнали на работа, когато бебетата им са били на по няколко месеца и не само, че не са взимали бенефити, ами са плащали сериозни суми, за детските градини. Ако не искаш да питаш познатите ти, които лъжат системата, винаги на първа страница има линк за бенефитите. Като искаш да си изкараш малко пари, дори и по нечестен начин, направи пък малко усилие и прочети кое как е  Peace

# 52
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Ave, честита ти нова работа! Да не е тази, за която се двоумеше или нещо друго?
Свидничка, браво за почивката, само на море ли ще ходиш в България?

# 53
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 096
Хайде да не задълбаваме с лъжите. Колко от селф-еплой българи не лъжат системата. Даже и от форума знам някои. Ама ако питаме мамите тук това е нормално. Не че и англичаните или някои други не го правят. Но пък всеки решил да излъже трябва да е наясно, че поема огромен риск, ако го хванат.
И при вас ли е така студено, даже и парното съм включила? Не се оплаквам, ама човек не може да мръдне никъде в такова време.

# 54
  • Мнения: 2 032

Не знам за другите, но ако някой лъже, мами или краде, на мен не ми става по-мило, ако случайно е българин и не ми напира отвътре да го "подкрепя" в измамамата.

Не е ли смешно обаче, как някой, който е избрал да ражда деца без да може да се грижи за тях и чака на парите на данъкоплатците- нарича другите майки "циганки"?

За студеното време- кино. Кунгфу-панда 2. (Ох.) И плуване. Ние също имаме една торба домашни. (Ох.)

Последна редакция: нд, 12 юни 2011, 20:18 от Tatti

# 55
  • UK
  • Мнения: 727
  Mery почивката съм я разпределила така : 3 дни в Созопол, 2 дни в Ст. Загора и 2 дни в София. За повече нямам време  Mr. Green
  Алиса това с циганките е сигурно заради моето изказване в предишната тема. Най-културно бях попитала с какво въпросната съфорумка се различава от циганките в България. Те така разсъждават - родила съм дете, държавата ми е длъжна.
  Направих си труда да прегледам предишните публикации на въпросната госпожица и какво се оказва? В друга тема се интересува какви помощи й се полагат в БГ при положение, че там не си е плащала осигуровките от 1.5 год, а в трета тема заявява, че е решила да ражда в Англия, а не в БГ, защото тук всичко е безплатно. Така че й давам пълен игнор на тази особа и стискам палци на детето й. Дано след 18 год. да не ни пита то как се взимат бенефити.
  Баста  Naughty
 Аве не съм разбрала, че си почнала нова работа  Embarassed Честито, дано да е това, което си искала  Hug
  Hope аз живея в Бирмингам, на 40 мин. от Ковънтри. Драсни на лични, кога пристига дъщеря ти и с какво мога да помогна  Simple Smile

Последна редакция: нд, 12 юни 2011, 15:01 от svidni4ka

# 56
  • Нотингам/Пловдив
  • Мнения: 35
Аз малко в страни от  Popcorn да питам от къде купувате обувки за децата? Аз се изчерпвам с Clarks, Debenhams, Jhon Lewis, Next и Mothercare. Идей? Искам да взема на дребната сандали и нещо не мога да харесам.
Ние вчера бяхме на вълна обувки  Simple Smile За каката купих от магазин на тази верига http://www.towerboots.com/ ,а за малката съм се спряла на някои модели от тук http://www.hushpuppies.com/UK/en/Kids-Girls
 Хубава неделя на всички ,при нас вали едно такова тихичко и спокойно направо е само за дрямка  Hug
 vills81 мислех да не коментирам излиянията ти във форума, но би ли смекчила тона /Писането с главни букви е равносилно на крещене във форума/ мисля че твоето разбиране на нещата е повече от ясно и не виждам какво повече има да се говори,живей си живота и не ни занимавай повече моля,особено като смяташ че сме такива или онакива ,да не повтарям думите ти  newsm78

Последна редакция: нд, 12 юни 2011, 16:11 от cocko

# 57
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Хайде да не задълбаваме с лъжите. Колко от селф-еплой българи не лъжат системата. Даже и от форума знам някои. Ама ако питаме мамите тук това е нормално. Не че и англичаните или някои други не го правят. Но пък всеки решил да излъже трябва да е наясно, че поема огромен риск, ако го хванат.
И при вас ли е така студено, даже и парното съм включила? Не се оплаквам, ама човек не може да мръдне никъде в такова време.
Както и неодобрението на хората, които съвестно си плащат данъците, не разчитат на бенефити и се надяват парите, които са им удържани, да се използват по-възможно най-добрия начин, а не да вдигат стандарта на живот на лъжци и мързеливци  Rolling Eyes
От сутринта вали, не спира. Имахме план да ходим до Оксфорд.
Ние вчера водихме малката да гледа Кунгфу-панда 2  Laughing Сутринта пък има състезания по гимнастика, големи скици са дребните. А каките ни оставиха без думи, такива съчетания имаха. Днес сме се отдали на почивка в къщи и малко домашни.

# 58
  • Мнения: 175
Дорет и тук е студено и духа и вали  Confused Днес го планувахме за ден на разходки и пазаруване на дрешки ама с този дъжд само  от таксито в магазините и обратно  Tired
Аз да ви попитам ще ходим с едни познати на море но те искат да е в Гърция пък мен май ме влече по нашето черноморие  Simple Smile
Според вас тези който са ходили и  в Гърция къде е по добре  newsm78
За почивката и аз малко като Свидничка от всичко  по малко  Simple Smile
На море 3-4 дни , на това прекрасно местенце дето даде идея Толумбичка  Heart Eyes  - 2-3 дни ,  и  като идея мислим  да посетим и някой други забележителности и то с документацията която ме чака да оправям времето ще свърши бързо.
Мери  Simple Smile в Оксфорд ще ходиш и няма да се обадиш  Laughing ах ти калпазанка  Mr. Green

# 59
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 096
Хайде да не задълбаваме с лъжите. Колко от селф-еплой българи не лъжат системата. Даже и от форума знам някои. Ама ако питаме мамите тук това е нормално. Не че и англичаните или някои други не го правят. Но пък всеки решил да излъже трябва да е наясно, че поема огромен риск, ако го хванат.
И при вас ли е така студено, даже и парното съм включила? Не се оплаквам, ама човек не може да мръдне никъде в такова време.
Както и неодобрението на хората, които съвестно си плащат данъците, не разчитат на бенефити и се надяват парите, които са им удържани, да се използват по-възможно най-добрия начин, а не да вдигат стандарта на живот на лъжци и мързеливци  Rolling Eyes
Цитирала си ме, та не мога да не отговоря.
И на мен не ми харесва как доста хора лъжат системата, но аз не съм тази дето ще ги спре. Но пък реакцията на доста потребителки тук никак не беше адекватна. Толкова обиди и аз не бих понесла. Само преди седмица-две една друга кандидат мама питаше за помощи, но отношението към нея беше коренно различно. А тя нямаше дори и НИН. Но може би, защото по-често пише тук. Хайде нека спрем до тук.
vills81 спри да пишеш, няма смисъл. Гледай си бременноста, все ще се намери изход от положението. Нали не си захвърлила детето на баби и дядовци или на гледачки.
Впрочем има една друга мама, дето е веща в помощите. Ето тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=573082.195
И аз днес съм се отдала на домашни и обучение, но моята не ще хич от мен да възприема нещо, казва ми, ти не си учителка, ти си мама. Grinning
Дано утре грейме слънце, че ще перкулясаме тук.

Общи условия

Активация на акаунт