Великобритания - тема 36 И замириса на море

  • 36 735
  • 749
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3
Ева,аз не съм го решила ,просто исках да знам плюсовете и минусите от това ,а тук ме нападнаха като прокажена .... НО всеки си живее живота както намери за добре ,аз не нападам хората без причина и се държа мило с всеки ,искам всички да ми бъдат приятели ,но е невъзможно .... просто човешката злоба е безкрайна ,което е много жалко Sad

# 31
  • Мнения: 175
Колкото до чистачките....ами това не е срамна работа
Аз съм работила преди време като чистачка и не се срамувам  Peace Ама въобще.. Wink
И по-кротко го давай...нервираш бебчето така.. Simple Smile

# 32
  • Мнения: 1 959

Да се пишеш самотна майка, когато не си такава,
да го правиш с ясно съзнание, само за да взимаш помощи,
е грозно, неморално и незаконно.

Двама здрави, работоспособни възрастни, които очакват дете,
вместо да се хванат да работят, не да се "пишат", а наистина да работят,
не се срамуват да чакат помощи от държавата и да лъжат, за да получат повече.

И тези хора, трябва да ги разбера и подкрепя?!
Ами нито ги разбирам, нито ги подкрепям.
Желая им да са живи и здрави. Толкова.
За повече, явно ще се чака на държавата.









# 33
  • Мнения: 1 959
Sonnia,

Виж дали тук ти допада  Wink


# 34
  • Мнения: 3
Аз незнам защо изобщо се занимавам с вас ,но "писах се" за да мога да взема НИ ,през това време по 14 часа работех като ау пеър,но за НИ това не ми вършеше работа ,не съм седяла и за момент ,винаги съм търсела работа и съм вършела какви ли не неща ,защото не ме мързи и съм млада и здрава и е нормално да работя  и никога не съм чакала на никого ,пак казвам просто другите го правят и ми препоръчаха да го направя и аз ,приятеля ми не се е интересувал от тези неща,затова той не е никак на ясно ,повтарям е като казвам исках да знам плюсовете и минусите.... преди време един мой шеф,казваше няма глупави и грешни въпроси ,има въпроси ,които се задават от незнание и не трябва да съдим хората ,че не знаят .. много ще се радвам ако повече не се занимавате с мен ,за да не ми нарушавате спокойствието .... просто съм в "положение" и тези неща не ми влияят добре

# 35
  • Мнения: 6
Tzvetak, точно за Доспат/Батак си мисля за първите няколко дни, тъй като "някои хора" искат водни спортове. Четох, че имало каяк, сърф, водни ски..? Ако сте отсядали някъде в района, моля да споделиш  Hug А за следващите няколко дни ще се ориентираме към Източните Родопи, tulumba, това местенце е просто страхотно, аланглето* като го видя каза "тук ще е" Simple Smile много благодаря!  coolcool

# 36
  • Мнения: 39
На нас тази година, за голяма мъка на децата, няма да ни мирише на море! С всички вълнения, които ни очакват по голямата миграция  Mr. Green няма да останат средства!
Мерси за новата тема  Peace

# 37
  • Лондон
  • Мнения: 56
Шу, благодаря ти много!!! Ще предам.

Благодарности и за новата морска тема! Тук обаче днес времето е 'английско'  Wink

# 38
  • UK
  • Мнения: 727
Свидничка честито за отпуската. На нас май няма да ни замирише на море тази година, но поне дано ни замирише на соев сос.

 Защо така? Не ви ли върнаха парите от Япония? Аз мислех, че тях сте ги пренасочили към някое слънчево местенце  Laughing   bouquet
 Мис Файн  аз питах за Бургас, да. Мерси предварително за инфото. Мен най-вече ме интересува дали има определено място за лицензирани таксита, както е на софийското летище. Не ми се иска в бързината да се кача при някой с тарифа 60лв/км  Joy

# 39
  • Мнения: 175
Толумбичке благодаря и аз за сайта   bouquet мястото е много красиво  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes задължително ще се посети  Heart Eyes

# 40
  • Мнения: 645
Здравейте Simple Smile

Ave забравих да благодаря за темата. Благодаря  bouquet  

Eya щях да напиша пак да заповядаш, но предпочитам за такива работи информация на никой да не му трябва.

Свидничка, нищо не щат да върнат пустите му италианци. Сега се опитваме да сменим датата, като се надяваме да уважат документите от болницата, че новата ни дата за операция е 27 Юни а трябваше да летим на 9.07. Но само за билетите за нас, тези на децата си ги губим Crossing Arms

Момичета има нужда от малко помощ, има една глоба, която ни сложиха в лондон по време на операцията на малката. Мъж ми си плати, но понеже се диктува номера, са записали FB вместо FP.  Странното е че нямаше залепено листче с глобата, и чак доста по-късно получихме писмо че това е второто писмо и че сумата се е увеличила с 50%. Изпратихме всички доказателства че сме платили (банково извлечение, СМС-с и разпечатка от сметката за телефона), но те пак си ги искат. Пуснахме оплакване (то нали и има форма) и след дълго отлагане дойде писмо, но нищо не мога да разбера. На едната страница пише, че трябва да си платим, а на другата че не трябва и сме объркани.
Ето го:
 Mr...... appealed against liability for the payment of the Penalty Charges in respect of:.........

                      Adjudicator's Decision
The Adjudicator has refused the appeal.
The reasons for the Adjudicator's decision are attached.
No further sum is payable if the charge has already been paid to........


If the penalty has not been paid the  Enforcement Authority can issue a charge certificate increasing the full penalty charge by a further 50%.

И сега втора страница:
  Adjudicator's reasons.

Mr.... made payment to park but the payment was registered against FB56YAV and not FP56YAV. A text to that effect was send. I find that contravention of parking without payment for the vehicle that was parked occurred and that the Penalty Charge Notice was correctly issued. I considered that there were genuine mitigating circumstances in this case. The Appellant was taking a small child to hospital for an operation and had made payment. The Local Authority wished to uphold the Penalty Charge Notice but has agreed that no charge is payable.

Моля помагайте, че ако трябва да се плаща да не вземе да се увеличи докато разберем Whistling

Принципно това ни е сефтето, но няколко месеца по късно забравихме да си платим таксата за центъра doh но на секундата след като получихме писмото си я платихме. Явно много ни изпиват мозъка тези прегледи и операции, но се стараем да сме си коректни.
Лека вечер.

Последна редакция: нд, 12 юни 2011, 01:59 от Шу

# 41
  • Мнения: 1 038
Шу, много яки снимки браво. Simple Smile

Уф пак болната тема за всички явно е бенефитите.Нека всеки си прави нещата както знае.Просто явно голяма част от новодошлите идват с ясната цел да поработят малко и после да цокат.И то именно заради такива нещата в тази страна много ще се променят.
vills81 лека бременност и дано нещата се наредят.Не се обиждай от коментарите, хубаво е преди да питаш да се информираш преди това.В Бг хелп има ужасно много инфо по твоя въпрос, в тази тема на първа страница също има инфо за бременност и раждане.Питате пък после се обиждате от мненията на потребителите, без дори да сте си направили труда да се информирате предварително.
Хубава неделя на всички желая.  bouquet
Ние и тази година естествено ще се разминем с морето, ще си стоим тук, а какво ще правим не знам.Някакви идеи?

# 42
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Добро утро!
Шу- наистина объркана работа, може би е най- добре да им се обадиш и да ги попиташ или им пиши емайл. За сроковете не се се притеснявай, след като веднъж си обжалвала ти важи по малката сума.
Magimon - ето ти една идея http://www.centerparcs.co.uk/index.jsp?tc=02KW0116&sissr=1

Аз малко в страни от  Popcorn да питам от къде купувате обувки за децата? Аз се изчерпвам с Clarks, Debenhams, Jhon Lewis, Next и Mothercare. Идей? Искам да взема на дребната сандали и нещо не мога да харесам.

# 43
  • Мнения: 233
Здравейте и от мен в новата тема! Аз да попитам, докато е време, някой да е почивал в къща за гости в Родопите наскоро? Ние след 5 седмици летим и се каним да отидем и на планина, и на море. Сега се мъча да организирам нещата оттук, само че в Родопите никога не съм била и нямам представа как е..
Sonnia, за мен Родопите са прекрасна планина, супер мистична, много зареждаща и дива..има доста което  може да се види, известни и неизвестни тракийски светилища, пещери, скални феномени, разни селца с по няколко къщи и колоритни бабки  с потури учудени от втората кола минаваща този месец..няма да забравя как на едно пътуване из източни Родопи спряхме до една нива и се юрнахме из нивата да търсим полускъпоценни камъни скрити в на външен вид обикновени камъчета или такива разбити от плуговете...можете да си изберете къща за гости с всякакви екстри ( на вид битова и ретро, но пък със скрити плазмени тв, интернет...), има и по-скромни такива..., можете да се наслаждавате на домашно приготвени от стопаните баница и мекички за закуска с домашно сладко...,но много зависи по какъв тип почивка си падате и с колко дни разполагате.. били сме в района, селото е много спокойно наблизо има тракийско светлище "Белинташ" и още няколко забележителности, ако си падате по пешеходен туризъм на няколко часа път  "Караджов камък" и "Ин кая", на път за там можете да разгледате Асеновата крепост и Света гора..
Ковачевица и Лещен ги разглеждахме, докато бяхме отсенали в  с. Огняново, тук пък има много малки хотелчета с топли минерални басейни отвън и дори и да е лошо времето, и дъжд се плицикаш в топлата вода насред гората Simple Smile...
Триград и района също е много хубаво...Пожелавам ви хубаво изкарване каквото и да изберете Simple Smile..
Извинете ме за дългия пост, но се вдъхнових при споменаването на Родопите  Embarassed

Последна редакция: нд, 12 юни 2011, 10:59 от Zò

# 44
  • Лондон
  • Мнения: 449
Ell, аз само от този сайт пазарувам www.kidsshoesdirect.co.uk, имат Richter, моето дете само такива носи, за зимни ботуши чакам намаленията в Timberland ... Много са коректни, доставките идват за 1 ден, можеш да сменяш, ако не стават...

Sonnia, аз не съм запазила координати на хотелите, със сигурност в Лещен други къщи за гости нямаше, това беше един комплекс от стари постройки, имаше воденица, мелница, тепавица, всяка различна, и се предлагаха за преспиване. На близо Ковачевица е по-модерна, но ние също си падаме по по-дивото.

Шу, и аз бих те посъветвала да се обадиш и да говориш с някой, сигурно ще трябва да докажеш регистрацията на вашата кола, евентуално да изпратиш снимка, но това няма как да го разбереш, ако не се обадиш... Много са досадни тези истории, дано да се разберете по-бързо... И аз да кажа, че снимките ти са много хубави Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт