БОЛКИ В ПЕТАТА

  • 22 272
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 594
Здравейте мили мами. Синът ми е на 10години и започна да се оплаква от болки в дясната пета, дори на моменти почва да куца. Повече го боли когато определено време седи в покои и после стане да ходи. Водих го при личния лекар, накара ни да направим рентгенова снимка и ни изпрати с талон в Горна баня. Отидохме там от болницата ни изпратиха в някаква едноетажна поликлиника. От регистратурата ни изпратиха при един ортопед(не му запомних името), които го прегледа за една минутка , каза ,че нищо му няма да носи само маратонки с по еластична подметка. Накара ми се ,че на здраво дете съм направила рентгенова снимка и ни изпрати по живо по здраво. Детето продължава да го боли петата от време на време. ТА ВЪПРОСА МИ Е ИМА ЛИ И ДРУГИ ДЕЦА С ТАКИВА ПРОБЛЕМИ. КЪДЕ СТЕ ХОДИЛИ  И КАКВО СТЕ ПРАВИЛИ. newsm78

# 1
  • Мнения: 80
моят баща, който е на 51 години има болки в петата, правиха снимка и рекоха, че е шип

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 765
А може и да е от преумора.Зависи каква му е походката. Маратонките с какви подметки са - тънки или дебели? На мен ми се случваше по-често през лятото заради ниската подметка, започнах да си взимам с по-висока и проблемите намаляха. Каква е болката? При мен е остра, като стъпя все едно ми се забива нещо остро в петата. Получава ми се като стоя продължително време права или цял ден съм на крак, подбиване на петата са ми казвали. Щом лекаря не е откил нищо нередно, вариантите са два - или да му повярваш и да вземете нови маратонки или ако проблема продължи или се повтори да потърсите второ мнение.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 856
Може и да са болки от растежа.
Имам приятелка, чийто момче е съученик на дъщеря ми. Болките при него бяха на приливи и отливи. На 10 г са.
Преумора, неудобни обувки, подметка...

# 4
  • Мнения: 594
По принцип имаме няколко маратонки с тънки подметки и няколко с по- високи. Сега сме решили да ходи само с тези , които са с по високи и ортопедични, но няколко дни няма разлика. Болката и аз не знам точно каква е, той ми обяснява, че му изтръпва крака и му тарни. И аз мисля да потърся второ мнение, четох във форума за детски ортопеди, но пишеха повече мами с бебета не знам към кого да се обърна. Бях чела за няколко доктора в Горна баня и като отидохме там ми казаха, че те са само за операции. Сега се чудя за Д-р Николай Драганов или Д-р Венелин Алексиев които имат частни кабинети. Мислех първо  да му купя лични стелки, но тук във форума пък прочетох, че не е хубаво деца да носят стелки. Вече съм много объркана, а искам най-доброто за детето. Вярно по цял ден играе на футбол, но мога ли да го вържа?

# 5
  • София
  • Мнения: 39 856
big_67, когато водих малкия при Драганов, той прегледа и каката. Значи тя тогава е била на 7г и нещо, почти 8.

# 6
  • Мнения: 573
Точно такава болка изпитах и аз скоро.
При мен са оказа от неудобни обувки,когато си обуя маратонките проблема изчезва.
Болката е точно като от натъртване....

# 7
  • Мнения: X
Може и нещо неврологично да е. Не е нужно да е свързано с костите. Щом изтръпва, отидете и при невролог. Успех  Hug

Общи условия

Активация на акаунт