Немски език -2 тема

  • 128 409
  • 739
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 17 987
здравейте, сега като се разглеждах в нета намерих този сайт. Вътре има тест по немски, който е доста добър, аз самата се замислих за някой въпроси Simple Smile

Мисля че определя точно нивото Simple Smile аз имам 93 % за А1 и 100 % за А2 за Б1 и Б2 се движа към 95%. Явно трябва повече да се внимава, като се прави  Simple Smile

А къде е сайта  newsm78

# 721
# 722
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не ми помогна особено този тест. На кое ниво трябва да се запиша при такъв резултат: А1-85%, А2-84%, В1-60% и В2-61%? newsm78

# 723
  • София
  • Мнения: 5 484
Не ми помогна особено този тест. На кое ниво трябва да се запиша при такъв резултат: А1-85%, А2-84%, В1-60% и В2-61%? newsm78
Според мен това просто определя кое ниво до колко си усвоил,макар че с тези тестове според мен не е най-добрия начин за проверка,но като за онлайн става.

 Ето и от мен един тест,на който пък по мое мнение са му леко занижени критериите.
http://www.goethe.de/cgi-bin/einstufungstest/einstufungstest.pl

# 724
  • Мнения: 206
Не ми помогна особено този тест. На кое ниво трябва да се запиша при такъв резултат: А1-85%, А2-84%, В1-60% и В2-61%? newsm78


За да издържищ изпитите на Гьоте ти трябват най-малко 60%, това означава обаче ausreichend. От там 70-75 ausreichend, Мисля че 70-79% е gut, а над 90 е sehr gut.

Би трябвало по тази логика да си на Б1, като при всички случаи тези тестове проверяват по-скоро граматическите познания, но във всички езикови центрове ползват по-скоро тях за проверка на нивото, защото е по-бързо Simple Smile

# 725
  • Мнения: 206
Не ми помогна особено този тест. На кое ниво трябва да се запиша при такъв резултат: А1-85%, А2-84%, В1-60% и В2-61%? newsm78
Според мен това просто определя кое ниво до колко си усвоил,макар че с тези тестове според мен не е най-добрия начин за проверка,но като за онлайн става.

 Ето и от мен един тест,на който пък по мое мнение са му леко занижени критериите.
http://www.goethe.de/cgi-bin/einstufungstest/einstufungstest.pl


този е по-лесен, наистина Simple Smile

# 726
  • Мнения: 14 425
Не ми помогна особено този тест. На кое ниво трябва да се запиша при такъв резултат: А1-85%, А2-84%, В1-60% и В2-61%? newsm78


Този въпрос зададох на преподавателка от школа и тя ми дада следния отговор:Над 80% е успешно взет изпит.Прецени сама Hug

# 727
  • Мнения: 3 675
Не се ли използва думата genügend, а не ausreichend?
Аз до този момент съм чувала само първата дума да се използва

# 728
  • София
  • Мнения: 5 484
Не се ли използва думата genügend, а не ausreichend?
Аз до този момент съм чувала само първата дума да се използва
Аusreichend е когато става дума за оценката.А genügend че знанията са ти достатъчни за да запишеш еди кое си ниво.Може и да греша обаче,не съм 100 % сигурна в думите си Simple Smile

# 729
  • Мнения: 3 675
Аз съм се явявала на изпити в университета и ми се е случвало да получа оценка genügend  Embarassed
Думата ausreichend като оценка не съм я срещала.

*Bubble* , според мен е точно обратното
genügend за оценка, а ausreichend -  Meine Sprachkenntnisse sind ausreichend, um ...

# 730
  • Мнения: 206
ausreichend  се използва основно за оценка, докато genügend  има  по-широко значение. Можещ да кажеш Gibt es genügend Kaffee für alle? ausreichend не пасва особено, но ще те разберат Simple Smile

# 731
  • Мнения: 540
ausreichend съм виждала по тестове.
Според мен и двете се използват.
Виж в Австрия може да е наложено повече genügend, не знам  Thinking

Ама не се хващайте така за по 1 дума  Crossing Arms

# 732
  • Мнения: 3 675
ausreichend  се използва основно за оценка, докато genьgend  има  по-широко значение. Можещ да кажеш Gibt es genьgend Kaffee fьr alle? ausreichend не пасва особено, но ще те разберат Simple Smile

Изобщо не биха казала: Gibt es genьgend Kaffee fьr alle?  Naughty
Аз бих казала - Gibt es genug ....

Ама не се хващайте така за по 1 дума  Crossing Arms

Ама ти сърдиш ли се за нещо?  newsm78 Какво значи да не се хващаме така за по една дума?  newsm78
Когато се учи един език, всяка дума е важна и не виждам нищо лошо в това да се провеждат подобни дискусии и да се обръща внимание на думите.

Погледнах в Wikipedia какво пише
В Германия се използва думата ausreichend, а в Австрия и Швейцария се използва genьgend

Последна редакция: сб, 15 дек 2012, 11:42 от B & C

# 733
  • Мнения: 540
изобщо даже  Grinning

По принцип имаш право. Но в случая е ясно, че и 2те думи са верни в такъв контекст.

Ето къде бил ключът от палатката  Laughing

# 734
  • Мнения: 206
Дами, няма немски сертификат, на който да пише genügend

Вижте си дипломите Simple Smile думите са синоними, така излизат във всеки речник, просто genügend не се ползва при оценка в образованието, а иначе и аз ползвам двете, защото са сходни.

Ето го значението според дуден

genügend
in ausreichender Menge, Zahl vorhanden
Beispiel
im Kühlschrank ist genügend Essbares

ausreichend
Beispiele:
    er hat mit [der Note] »ausreichend« bestanden; er hat nur ein [knappes] Ausreichend bekommen

дуден ги дава обаче като синоними, просто едното се използва по-скоро за оценка

Общи условия

Активация на акаунт