Отговори
# 30
  • Мнения: 15 379
Лана, най-важното е, че бебето се е обърнало Peace.
Желая ти леко раждане и здраво бебе!

# 31
  • София
  • Мнения: 39 884
Lana_, аз родих малко преди 34та г.с. Малко, но здраво бебе.
Разбира се е хубаво да се роди най-близо до термина.
Късмет.

# 32
  • Мнения: 65
Ей, доста си преживяла тия дни, а? Simple Smile Браво на бебо, щом докторите казват, че няма проблеми да дойде малко по-рано, ние стискаме палци всичко да е наред. Аз на твое място бих се наплашила жестоко, даже не знам как си имала смелост да се прибереш после вкъщи, героиня ! Simple Smile
При мен няма промяна, в понеделник трябва да ходя в болницата и може би ще ме приемат за изследвания и ще определят дата за секцио - не знам още каква е процедурата. Все се надявам, че дотогава ще се обърнем. Но сега важната си ти, стискаме палци!!!

Героиня?!?! Shocked Няма такова нещо, dejie, трябваше да ме видиш като ми казаха веднага щом ме приеха, че ще се ражда едва ли не сега... първата ми мисъл беше, аааа, не, тея нещо бъркат, аз си тръгвам:) Така се стресирах, че кръв не могат да ми вземат, вените ми се дръпнаха, бодаха ме 4 пъти и нищо - а обикновено няма такива проблеми, вените са ми като въжета:) взема ми кръв от опакото на дланта:)
Явно молитвите ми да се обърне бебо са проработили, така че почвай да се молиш, пък ще пригласям:) Понеделник да пишеш как са минали изследванията и дали няма нещо ново. А пък аз ще докладвам веднага щом отново успея да се докопам до лаптопа си Mr. Green

Благодаря на всички за милите думи!!!! Сега като че посвикнах, че бебо идва 4 седмици по-рано... мъжът ми не си признава, ама се е гипсирал:) взе си отпуска и сега като се е разчистил, пере, бърше, нарежда, готви:) не че се оплаквам:) 

# 33
  • Мнения: 21
Lana Hugстискам палци и ти пожелавам всичко да е наред до края и да ни се похвалиш с добри новини..С теб сме!

# 34
  • София
  • Мнения: 39 884
Lana_, всичко ще е наред.
Ако знаеш аз само колко рев изревах, но в момента всичко е зад гърба ни.

Наскоро поствах снимка в друг подфорум


Тази "кукла" в момента е един палав 3годишен палавник Simple Smile

Успех. Пиши как се развиват нещата.

# 35
  • Мнения: 27 524
Лана, много се радвам, че бебето се е обърнало  Hug Изтичането по малко на водите се случва, моя приятелка тук беше така, но също изтичаше по малко и докторите я оставиха една седмица, вкъщи си беше. Ти ще имаш 36 седмици, което е съвсем, съвсем близо до 37, когато бебето е приключило развитието си, няма да се притесняваш, всичко ще е наред  Hug

# 36
  • Мнения: 15 379
Мари, прекрасни деца имаш!
Да са ти живи и здрави.

Извинявам се, но не се сдържах Embarassed.

# 37
  • София
  • Мнения: 39 884
Sourcherry само да не са ти у дома Simple Smile Комшиите отново протестираха, защото и двамата тичаха като коне в хола.

# 38
  • Мнения: 15 379
Давай ги насам. Аз ги искам Simple Smile.

Лана, пак да ти кажа - здраво и прекрасно бебенце ти желая  bouquet.

# 39
  • Мнения: 27
Лана, ти си смела жена, ще се справиш и със следващото предизвикателство в живота ти! Желая ти успех и скоро да си гушнеш малкото човече!

# 40
  • Мнения: 65
Момичета, прегледа мина чудесно, всичко е наред, бебо още не е съвсем на сухо Wink Утре сутрин в 8 отивам да раждам Simple Smile Сега се опитвам да запазя рационалните мисли в главата си и да не се поддам на паниката и за сега се справям. Благодаря на всички за подкрепата и добрите думи!!!! Непременно ще пиша как са се развили събитията веднага щом мога.
Някой да е минал през предизвикано раждане? Споделете какво да очаквам:)
Още акълът не ми го побира, че утре може би най-накрая ще гушна това човече, дето ме побърка от притеснения Joy Joy

# 41
  • София
  • Мнения: 39 884
Lana_, колко кг е бебето?
35та г.с. не е толкова зле. Моя в 34та се роди 2,4кг.
Тук ще получиш доста ценни съвети и успокоение - Недоносени

# 42
  • Мнения: 2 990
Лана, раждане се предизвиква по два начина - или с хапче простагландин, което се слага във влагалището, или направо с питоцин, който се включва венозно чрез абокат. В зависимост от практиката на лекаря ти, може първо да ти сложат хапче и ако не подейства достатъчно бързо - тогава да ти пуснат и система с питоцин. Във всеки случай, по всяка вероятност още от самото начало, когато отидеш в болницата, ще ти сложат абокат и ще включат система с физиологичен разтвор, за да не се обезводниш по време на раждането. Ако предизвикването е с таблетка, може да включат абоката по-късно, когато раждането започне, а не в самото начало. Също така ще те включат вероятно към апарат (един колан през корема), който да следи тоновете на бебето, твоето кръвно и пулса ти. Може да не си постоянно включена, а от време на време да идва някой да проверява кръвното ти и сърдечния ритъм на бебето - същата работа.

Да те предупредя - за разлика от естествено започналото раждане, при което контракциите започват леки и постепенно се засилват (тоест имаш време да свикнеш с болката), при предизвиканото те могат да започнат директно с интензивност типична за напреднало раждане и съответно интензитетът да те шокира. Не ти го казвам, за да те плаша, а за да се подготвиш психически, че е възможно (не е задължително, при моето предизвикано раждане болката беше абсолютно поносима). Просто изненадата понякога прави положението да изглежда по-трудно, отколкото всъщност е.  Grinning Ако имаш някакви упражнения за дишане, успокояване и релаксация - подготви се да ги използваш. Ако изобщо те питат по тези въпроси - бих препоръчала да си поискаш системата да е с бавна капка (количеството питоцин тръгва от минимално и постепенно се увеличава, така контракциите повече приличат на естествените), както и епидурална упойка веднага, щом стане възможно. Още нещо, за което е хубаво да си подготвена - ако раждането не тръгне достатъчно бързо, вероятността да се наложи секцио е голяма. Нищо страшно, просто е хубаво да си подготвена, че и това може да се случи.

На практика, както с всяко раждане, предизвиканото може да е чудесно преживяване. Във всеки случай броени часове след него ще помниш само хубавите моменти и най-вече бебето.  Heart Eyes Мисли само за това, че много скоро ще се го гушнеш - и всичко ще бъде наред. Леко раждане ти пожелавам и само хубави мисли!

Последна редакция: сб, 02 юли 2011, 18:38 от ianajar

# 43
  • Мнения: 65
Lana_, колко кг е бебето?
35та г.с. не е толкова зле. Моя в 34та се роди 2,4кг.
Тук ще получиш доста ценни съвети и успокоение - Недоносени

Докторите казват, че вече е 3 кг, дано са прави... много благодаря за линка!!!! След малко си събирам партакешите и с бодра стъпка към родилното Shocked по-късно ще докладвам колко кг наистина се е родил Laughing  Laughing

ianajar, благодаря ти за изчерпателния отговор Laughing Повярвай, и да искаш, не можеше да ме наплашиш повече от колкото съм "гипсирана" в момента Laughing
 Laughing
Вчера ми беше много странно цял ден - за последно си огледах хубаво тумбакът, за последно се въртях в безуспешен опит да намеря удобно поза с огромния корем и хем нямам търпение отново да се почувствам нормален човек (да мога да спя по корем и да мога да си изрежа ноктите на краката без да се превивам в невъзможни пози:), хем мисълта, че днес (дай боже да е днес, а не в понеделник...) по някое време тумбакът ми е ще е празен, ме изпълва с ужас.
Сега си хапвам хубавичкоооооо, като за последно и се надявам скоро да ви ъпдейтна с хубави новини:) Днес най-накрая ще видим синът си Joy Joy

Последна редакция: нд, 03 юли 2011, 16:31 от Boten Mary

# 44
  • Мнения: 2 447
Стискам палци вече да си родила и да гушкаш бебока и съвсем скоро да се включиш да ни кажеш как е минало.  Hug Praynig

Общи условия

Активация на акаунт