Отговори
  • Мнения: 65
Здравейте мами,
Бебо вече е така повече от месец и имам чувството, че и хич няма намерение да се мести... Главата му е от дясно на пъпа ми, а крачетата от ляво. Говорихме с доктора миналата седмица да се подготвям за евентуално секцио, но това ще се потвърди другата седмица... Самата операция не ме плаши особено много - ужасявам се от следоперативния период и дългото възстановяване. През живота си не съм прекарвала и ден в болница нито пък знам какво е шеф...
Има ли мами с "напречни бебета", които са решили да се обърнат? Или мога ли да направя аз нещо за да го обърна? Знам, че има такива стари теми из форума, ама ми се иска "прясна" информация...
Само моля ви не ме плашете, че и без това съм си глътнала граматиката от ужас...

# 1
  • София
  • Мнения: 1 609
Моето бебе беше напречно до миналата седмица, но се обърна с главата надолу. Имаш още време, може пък и да се обърне - стискам палци да се случи.   bouquet

# 2
  • Мнения: 27 524
На моя колежка дъщеря й го носеше напречно до 36-та седмица и точно търсеха варианти за секцио и бебето се обърна. Имаш време, стискам палци  Hug Дори да се наложи секцио (дано не се налага), няма да е толкова страшно, я колко майки го избират доброволно  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 134
И аз не искам секцио. Моето бебе е седалищно все още. Никога не са ме оперирали и
като че ли ме  е страх.
Дано се обърнат бебоците.
Някъде четох, че ако майката седи на ден около 15 мин.
на лакти и колене имало голяма възможност бебето да се завърти.

# 4
  • Мнения: 2 988
По принцип, лекарят също може външно да направи обръщане - чела съм, че не е особено приятно и има резултат само в около 50% от случаите (защото бебето понякога пак се завърта неправилно). Но трябва да е опитен в тази техника, не всички лекари я долюбват особено.

Ето малко инфо с упражнения за обръщане на инатливи бебета:

http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=1262

http://www.estestveno.com/childbirth/pregnancy%20and%20childbirt … 20and%20exercises

Секциото не е толкова ужасно, а и повечето майки, на които се налага, никога не са се подлагали на операция преди това. Преживява се. Simple Smile

# 5
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 268
Моят син беше напречно, обърна се после, ама седалищно. Mr. Green
Та не се разминах със секциото.
Има време при теб да се обърне както трябва, но те съветвам все пак да се опиташ да приемеш и мисълта за секцио, защото нагласата е много важна. Колкото си по-позитивна, толкова по-бързо ще се възстановиш.
Успех ти желая!

# 6
  • Мнения: 2 988
но те съветвам все пак да се опиташ да приемеш и мисълта за секцио, защото нагласата е много важна. Колкото си по-позитивна, толкова по-бързо ще се възстановиш.

В тази връзка, една от акушерките в клиниката ми, като разбра колко ме е страх от секцио, ме предупреди, че колкото по-готова е майката за всякакъв възможен развой, толкова по-вероятно било раждането да стане така, както тя си го иска. Иначе страхът те стяга и прави проблеми там, където ги няма. Подкрепям - почети за секциото така, както си чела и за нормално раждане, за да няма изненади и шок и да си подготвена за всеки случай. Пък ако се обърне бебето - още по-добре!

# 7
  • Мнения: 15 379
Стискам палци бебето да се обърне!
А ако се наложи секцио - не се плаши от следоперативния период. Не е страшно. Изобщо.
Единственото и много важно условие е да станеш сама, възможно най-скоро след операцията.
Аз станах на 6-тият час. Сама.

# 8
  • Мнения: 2 926
Моето бебе се обърна последните дни преди раждането и то няколко пъти.
Не губи надежда.

# 9
  • Мнения: 6 164
нито пък знам какво е шеф
(...)
Само моля ви не ме плашете, че и без това съм си глътнала граматиката от ужас...

Наистина си я глътнала  Joy Поздравления: най-хубаво е сам да си си шеф!  Mr. Green ...

А сега сериозно: буквално може да се обърне и час преди раждането, като започнат контракциите, така, че имаш време бол - няма от какво да се притесняваш, природата си знае работата. Пожелавам ти бързо и леко естествено раждане. Peace

# 10
  • Мнения: 27 524
Единственото и много важно условие е да станеш сама, възможно най-скоро след операцията.

Това и аз съм го чувала и в болницата до мен беше със сескицо жената и я караха да става, но знаеш ли защо?  newsm78

# 11
  • Мнения: 65
Моето бебе беше напречно до миналата седмица, но се обърна с главата надолу. Имаш още време, може пък и да се обърне - стискам палци да се случи.   bouquet

Rakkaus, в коя седмица си?

# 12
  • Мнения: 27 524
Rakkaus, в коя седмица си?

В 35-та е и 1 ден от 36-та  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 19
Lana здравей ,аз бях в твоето положение или нещо подобно -седалищно бебе. Моята бебка не се обърна до  края и 7-8 дена преди термин се наложи секцио .Аз съжалявам само ,че не изчаках  да тръгне естествено раждане и да дам шанс на бебо да се обърне в последния момент.Така ,че ако можеш да обсъдиш този вариант с гинеколога си ,помисли си .Няма как да не се страхуваш от неизвестното и мен ме беше страх (въпреки ,че имам операции на ръката и знам какво е) минава и заминава ,важно е след това да се чувстваш добре .Въпреки ,че аз не съм във форма и си мисля ,че ако бях родила нормално нямаше да е така ....късмет ти пожелавам дано бебо се обърне

# 14
  • Мнения: 15 379
Блонди, препоръките са за ставане най-късно до 8-мият - 10-тият час от операцията.
Целта е по-бързото физическо възстановяване. Но се обръща особено внимание на раната на корема. Поне до махането на конците на 7-мият ден, той трябва да се щади максимално.
Много е неприятно при кихане, смях. Отшумява бързо.

Общи условия

Активация на акаунт