Отговори
# 60
  • Мнения: 65
Леле, какви шишове?? Simple Smile Хахаха, ужас! Секциото ще е на 18.07 - другия понеделник. Сега не мога да измисля упойката каква да бъде - спинална или обща. При вас как практикуват там? Чувала съм, че масово слагат спинална, но нямам идея какви са плюсовете и минусите на двете, щеше да е много по-лесно, ако просто кажат трябва да е еди-каква-си и край, защо аз трябва да избирам?? При теб как стояха нещата с упойката и с излизането после от нея при спешното секцио?

Значи другия понеделник почвам от сутринта да стискам палци Hug
На мен ми сложиха епидурална, която доколкото знам е различна от спиналната, но не знам с какво. И двете се бият отзад в гръбнака и въобще не боли, просто усещаш че човъркат там нещо. Преди това бият малка локална анестезия, която ще усетиш, но не е нищо повече от обикновена инжекция. Hug Казаха ми, че ще почнем като за начало с епидурална и ако не ме хване както трябва, ще слагат спинална. Така че поне това ми се размина. При епидуралната си напълно будна и обездвижена от кръста надолу. Доки така здраво ме дрогира, че от гърдите на долу нищичко не усещах. Гадното е, че усещаш всяко дърпане и бърникане в теб, но болка няма никаква. Упойката ме хвана без проблем и ме държа много дълго, излязох от нея също така без проблем и никакви странични ефекти. Казаха ми, че пълна ще ми сложат само в случай че животът на един от двама ни е застрашен и трябва да ме "потопят" веднага, защото другите упойки изисквали повече време да хванат. Но доколкото знам, пълната упойка тук я употребяват много рядко и само в критични случаи. Една позната роди в бг с пълна и няма особено хубави спомени - трудно е излязла от упойката, боляло я е глава и много и се е кашляло от тръбата в гърлото - а с прясно секцио, повярвай ми, кашлянето си е направо невъзможно:) Бих те посъветвала да избереш спинална, но си проучи и двата варинта и виж кое ще ти се стори най-удачно. Стискам палци всичко да е наред!!!!

# 61
  • UK
  • Мнения: 4 311
Благодаря ти! И благодаря за подробния отговор, и аз така чувам май за упойките, но тук в България все още на много масово прилагат обща анестезия. Въпросът е, че сега като избера спиналната, трябва и да си платя и да си избера анестезиолог. Имам още малко време Simple Smile  Ще пиша по-нататък как са нещата, всичко най-хубаво на вас с Максим и никакви колики!  Hug

# 62
  • Мнения: 2 988
Цитат
само заобясняваха нещо за някакви околоплодни мембрани и че матката не била достатъчно тънка, тъй като родилния процес не е започнал естествено и затова боляло

Оооох, те са ти отлепяли мембраните, не са пукали само мехура. Да, това може да боли зверски, ако нямаш разкритие вече. Горкото. Шишовете не са страшни, dejie, просто са дълги, за да стигнат докъдето трябва. Болка не причиняват - бъркането с ръце е проблемът, само със шиша изобщо нищо не усещаш.

Лана, бързо възстановяване!

# 63
  • в един топъл дом
  • Мнения: 136
Честита рожба, Лана!  Hug
Да е жив и здрав Максим, да расте смело и добро момче и винаги да се гордеете с него.
Съжалявам, че си изтърпяла такива болки и ужасии. Аз с моите два пъти секцио ми настръхна косата, докато четях. Бързо възстановяване и много успехи във всичко.
dejie, и на теб ще стискаме палци раждането да мине без проблеми. Бъди спокойна и мисли позитивно.

# 64
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 161
Извинявам се,че се намесвам в темичката,но искам да дам съветче на dejie,понеже виждам,че й предстои секцио.  Simple Smile
Аз родих на 02.Юни с планирано секцио.Избрах спинална+епидурална анестезия и изобщо не съжелявам!Няма никаква болка и възстановяването е в пъти по-леко от пълната упойка.
И хич не се притеснявай,и аз бях панирана до смърт,но искам да ти кажа,че седмица и нещо след това,все едно не бях оперирана и търчах яко по задачи из града!  Peace  Hug
Лана,честита рожба!Много ми хареса историята ви и я следях с удоволствие   bouquet

# 65
  • Мнения: 65
Оооох, те са ти отлепяли мембраните, не са пукали само мехура. Да, това може да боли зверски, ако нямаш разкритие вече. Горкото. Шишовете не са страшни, dejie, просто са дълги, за да стигнат докъдето трябва. Болка не причиняват - бъркането с ръце е проблемът, само със шиша изобщо нищо не усещаш.

Лана, бързо възстановяване!
[/quote]

Ще им дам аз едни мембрани #Cussing out #Cussing out #2gunfire Ако не ме бяха овързали с тия проклети системи и не ме държаха двама човека, някоя щеше да изяде поне един шут... Знам, че не са ми виновни хората, ама само като се сетя и на агресия ме избива...

derjie, дръж се - не остана Hug Убедена съм, че когато нещата са планирани, ще минат с минимален стрес, а може би и без никакви изненади.

Подкрепям Pupitka, пълната анестезия въобще не е за препоръчване по ред причини.
Много ми е странно това с плащането на упойката и избора на анестезиолог newsm78 Явно съм забравила какво е:) Аз смених 4 смени акушерки, сестри, доктори и анестезиолози, докато решат , че са ме мъчили достатъчно Joy
Просто от любопитство - колко струва една епидурална или пълна анестезия? И въобще плащаш ли нещо друго?

# 66
  • UK
  • Мнения: 4 311
Благодаря за съветите, момичета. И аз се ориентирам към спиналната анестезия, явно това е по-добрия вариант. За плащането мога да кажа само за болницата, в която аз ще раждам - секциото по желание не се практикува, а по други болници и частни клиники си плащаш просто на частно  - цените започват от 1000 лв. нагоре.
Аз ще раждам секцио по медицински причини и ще мина през касата - няма да заплащам нищо. Ако желая определен лекар и екип да извърши операцията - мисля, че се заплаща тавана, който наскоро определиха - около 800 лв. Това с избора на екип е доста често срещана практика в БГ, а по някои болници направо чисто се злоупотребява - хората са едва ли не принудени да избират, за да са спокойни за услугата и отношението, което ще получат.
Аз ще раждам във Втора градска в София, болницата е общинска, няма  да плащам екип, няма да плащам за престой - вип стаи и т.н., анестезията също не се заплаща, но общата и ми я поставя, който се падне на смяна. Обясниха ми, че ако желая спинална - тогава да избера анестезиолога, който да ми я постави и да платя 200 лв. За епидуралната не съм наясно, знам, че има момичета раждали с епидурална + спинална - не знам каква е разликата.  Анестезиологът естествено си запазва правото да сложи и пълна упойка, ако  обстоятелствата го налагат и прецени, че трябва.
В някои болници знам, че въобще не те питат каква искаш, там не знам как стои въпросът с плащането.

# 67
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 161
Аз родих в частна клиника тук в Пловдив(Селена) и раждането с всичко включено-престой,анестезии и т.н. ми струваше точно 1160 лв.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт