Когато природата не иска плода

  • 4 689
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 386
Като всяка опростена теория, в която резултатът има само една причина и тази не е особено точна. Браво на Людмил, че не спира да мисли по темите за зачеването и да ни поднася заключенията си. Най-малкото е забавно. Simple Smile Само че моят опит показва и друго:

Познавам съвсем здрави и хубави деца, родени след едва закрепени бременности. Знам и за деца, които "майката Природа" по никакъв начин не е правила опити да изхвърли от организма на майките им, и които все пак са родени с несъвместими с живота мутации и до месец-два си отиват.

Има деца, увредени от тератогенни причини (околна среда), лошо хранене на родителите, насилие и какво ли не.

Майката Природа честно казано хич не й пука за отделния индивид и чувствата му. В индивидуалните случаи не винаги е точна и ефективна, тя борави с милиони, та вече и милиарди.

Не мисля, че може да се направи генерално обобщение, защо на жените им се случват спонтанни аборти, както и защо се раждат деца с увреждания. Знам само, че и едните, и другите имат повече нужда от разбиране и грижа.





абсолютно съм съгласна
и
като всяка опростена теория, тя е твърде атакуема и неразбираема за средните хора като мен. както не мога да разбера нежеланието на свидетелите на йехова да им се прелива кръв при спешен случай.
човешкото развитие е развитие и в оцеляването в играта срещу природата.

ще припомня на людмил, че броя починали деца скоро след раждането (при домашни и болнични раждания) рязко намалели едва след като след много скандали в медицинската общност се въвело правилото лекарите и акушерките да мият ръцете си. преди това хиляди години хората не смятали това за важно. хиляди години.
култът към миналото понякога е доста ирационален...

# 16
  • Мнения: 14 654
По съвсем същата логика би трябвало да не лекуваме децата си като се разболеят.
Например детето ти е болно от пневмония - примиряваш се, че природата не го иска или тичаш в болницата?
Прости ако съм се заблудила, но имам спомен, че точно ти си споделял в някоя тема как Самуил е бил в болница с пневмония. Запомнила съм го, защото често демонстрираш превъзходство и обявяваш нашите деца за боклуци, бъдещи убийци и социопати, некачествени, понеже не са се родили достатъчно силни че да оцелеят без агресивната намеса на медицината, а всъщност сам си завел детето си в болница като е било слабо и си видял, че няма как да му помогнеш само с кълнове и поници.

# 17
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
....в близкия град има голямо общежитие и училище за деца без родители или деца изоставени от родителите си.

Изоставени!

Това те е впечатлило, нали?
Питай защо са изоставени и защо са в подобна институция, а не защо са родени и ще разбереш, че темата ти няма толкова общо с естествения подбор, колкото с обществената извратеност в страната ни.

Такова чудо като дете без родители или близки, освен в изключителни обстоятелства, реално няма.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 2 305


Изоставени!

Това те е впечатлило, нали?

Ето кой чете внимателно!   bouquet Това съм го пропуснала. Людмиле, децата се увреждат и от това, че живеят без родители, някои се самонараняват и самонаказват за това, че са изоставени. Без любов трудно се пораства.

А когато има любов, дори и с увреждане човек може да е щастлив и да допринася за другите.

Ницше, свръхчовекът, по-добър от другите, съвършеният човек, по-добър във всичко... Струва ми се, че няма такова нещо. Страданието често ни е морален коректив и то ни прави по-добри, не съвършенството. Надявам се, че не товариш детето си с родителски очаквания да е по- добро от останалите само поради начина ви на живот? Не е хубаво за психиката му.

# 19
  • Мнения: X
Lilibon, Reza,

  202uu


надявам се да спре тази порочна практика с изоставянето под благословията на някои "лекари"



но е видно от написаното от Людмил, че обществото ни не е готово да приеме тези деца
а те са част от живота и природата


голямо впечатление ми прави тук как се грижи обществото за тях
само в БГ ги крием, да не ни развалят деня

# 20
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Според теорията за прераждането и уроците, съвсем нормално е да се раждат деца с увреждания. Нали така човек си плаща за грешките в миналите животи и душата му си учи урока.
Не мога да разбера Людмил, които е привърженик на тази тема, защо се възмущава от родените с дефекти деца или от изоставените....
По тази теория, ин-витрото, задържането на плода с лекарства и т.н. уж непрородни методи са съвсем нормлани.
Това, че някой е имал проблеми в зачеването си и ги е преодолял с диети, медитиране, процедури, прочистване, не е повод да се хвали с метода си и едва ли не да го обявява за най-добрия.

# 21
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 255
Маймуната се храни с каквото има и целта й е дали оцелее днес, да опази поколението си днес и да не я хване тигърът днес.

За човека силният момент е настоящият момент. Човекът също е толкова  уязвим, колкото една маймуна. Ние също сме животински вид.

# 22
  • Мнения: 4 770
Маймуната се храни с каквото има и целта й е дали оцелее днес, да опази поколението си днес и да не я хване тигърът днес.

За човека силният момент е настоящият момент. Човекът също е толкова  уязвим, колкото една маймуна. Ние също сме животински вид.



Това казвам и аз. Изразът "здравословна храна" е сравнително отскоро. Характерен е времена и места, където храната е в изобилие (даже по-скоро бих използвала думата "пресищане").

За една маймуна всяка храна е здравословна - защото утре някой може да го е изял или да е избягало, или някой да е изял нея.

Та в този смисъл - сравнен с останалите си близки роднини, човекът има склонността да се държи "неестествено" - дори понякога да го прави с идеята да бъде максимално естествен.

Както казах по-горе, раждането с делфини например едва ли бих хрумнало на някой друг сухоземен бозайник.

# 23
  • Мнения: 2 176
В настоящето основните проблеми с начина на живот идват от индустриализацията, която датира съвсем не толкова отдавна. Преди това ключови са били войните и природните бедствия.

Последна редакция: сб, 25 юни 2011, 23:11 от multimodal

# 24
  • Мнения: 4 770
В настоящето основните проблеми с начина на живот идват от индустриализацията...

Както и основните предимства в начина ни на живот, между другото.

# 25
  • Мнения: 2 176
В настоящето основните проблеми с начина на живот идват от индустриализацията...

Както и основните предимства в начина ни на живот, между другото.

Мдам, човечеството еволюира и инволюира едновременно.  Simple Smile
Но предимствата не водят задължително всички недостатъци след себе си. Поне в някои по-развити общества е така - значи е възможно. Wink

# 26
  • Мнения: 4 770
Но предимствата не водят задължително всички недостатъци след себе си. Поне в някои по-развити общества е така - значи е възможно. Wink

Няма безплатен обяд. Кои развити общества имаш предвид?

# 27
  • Мнения: 1 161
Lilibon, Reza,

  202uu


надявам се да спре тази порочна практика с изоставянето под благословията на някои "лекари"

но е видно от написаното от Людмил, че обществото ни не е готово да приеме тези деца
а те са част от живота и природата

голямо впечатление ми прави тук как се грижи обществото за тях
само в БГ ги крием, да не ни развалят деня
Eдин западен автор беше нарекъл домовете за сираци в България "dumping sites" и бил удивен, че тези домове са пълни с деца, които всъщност имат родители.
Аз имам позната, която роди "ненормално" дете и всички, още от родилното са я убеждавали да го остави в такъв дом...

# 28
  • Мнения: 741
Какво значи "ненормално"?
За да си позволят да се намесват в тази ситуация, значи са видели колебание в самата нея. Никой родител не може да бъде убеден да изостави детето си, ако той самият не го е решил. Този театър с убеждаването е за успокоение и на собствената съвест, и като оправдание пред обществото...

# 29
  • Мнения: 4 770
Този театър с убеждаването е за успокоение и на собствената съвест, и като оправдание пред обществото...

 Peace

Не знам за какво "ненормално" дете става дума, но аз лично не се чувствам комфортно да осъждам просто така генерално родителите на деца със здравословни проблеми, които ги оставят в домове.

Смятам, че ако не си бил изправен пред такова решение, няма как да знаеш какви мисли ще ти минат през главата и дали ще си готов да се нагърбиш с подобна грижа. Така че предлагам темата да не се обръща на съд.

А не знам защо и как Людмил е решил, че "ненормалните" деца се раждат от проблемни бременности.

Общи условия

Активация на акаунт