БТ и Овулация

  • 7 194
  • 8
  •   1
Отговори
Да ви кажа според моята лекарка, всяка жена която желае да забременее не трябва да пода под 37,00 в противен случай има проблем. Поне така твърди тя, е вярно не е някоя известна лекарка но аз и имам доверие, аз поне зная за 4 момичета които се опитват да забременеят от 2-3 години и благодарение на нейния опит и умения са успери. Така че смея твърдя че е права, обяснява ми че ако температурата е под тази 37,00 не може да се забременее или ако се забременее то няма да е за дълго поради простата причина че няма да има жената нуждана температура за да успее да задържи плода.
   Това го открих в съседния форум.Дали е вярно? Sad

# 1
  • Мнения: 1 187
Според мен не е,но е по-добре да се консултираш и с друг лекар... Confused

# 2
  • Мнения: 2 498
Доколкото имам познания в тази област това въобще НЕ Е ВЯРНО!!!Консултирай се с друг лекар и ще разбереш,че не е права...

# 3
  • Мнения: 4 068
Стефи вземи я зарежи тая лекарка щото явно хич я няма в знанията.
Извинявай ако е прозвучало грубо.Но всяко средно статистическо Джи Пи ще ти каже,че нормалната температура в първата фаза на цикъла е под 37 градуса и то в зависимост от това къде се мери.При наличие на овулация БТ се покачва рязко до около 37 градуса и се задържа висока в продължение на около две седмици тоест през цялата втора фаза на цикъла.Ако е настъпило оплождане БТ се задържа висока през първите 3 месеца от бременността.Това е то.Никак не е сложно и го пише във всяка книга за бременни.Пък и ти като стоматолог/мъж ми също учи стоматология та от там знам/ би трябвало да си го учила това по биология и ембриология още в 1 курс.
Така че моя съвет е да я зарежеш тая шантава докторка дето ти пълни главата с глупости и само те стресира още повече.
Аз от 4 години меря БТ и мога да гарантирам че това което съм писала тук е самата истина от личен опит.Тая тема е разисквана хиляди пъти във форума и мисля,че съвсем спокойно можеш да кажеш на твоята докторка да почете малко тук та белким се светне.
Не се сърди,че пиша ядосано ама аман вече от лекари дето приказват глупости и ни изкарват ангелите за щяло и нещяло.

# 4
Абе и аз си мислех,че ме будалка нещо ,ама нали е АГ? Rolling Eyes .Радвам си ,че го има този форум за да има от къде да се учим една от друга.Че то май........на лекарите не може да се разчита много.

# 5
  • Мнения: 697
Renci - и аз съм съгласна с теб, аман от лекари дето ни объркват живота.  А за темп е точно както си казала. Изобщо не трябва да е над 37 първата фаза, даже не при всички жени е над 37 и втората. Който иска може да разгледа галерията на FF и ще видите колко много жени са забременяли без темп им изобщо да е достигнала 37. Ама на тази лекарка кой и даде диплома????? #2gunfire

# 6
Цитат на: mimitarnovo
Renci - и аз съм съгласна с теб, аман от лекари дето ни объркват живота.  А за темп е точно както си казала. Изобщо не трябва да е над 37 първата фаза, даже не при всички жени е над 37 и втората. Който иска може да разгледа галерията на FF и ще видите колко много жени са забременяли без темп им изобщо да е достигнала 37. Ама на тази лекарка кой и даде диплома????? #2gunfire

Мими,къде е тази галерия?...разгледа галерията на FF ....

# 7
# 8
  • Мнения: 697
Стефи ако си регистрирана в FF отиваш на gallery и там гледаш графики на много жени.

Общи условия

Активация на акаунт