Предучилищна - набор 2006

  • 50 831
  • 736
  •   1
Отговори
# 75
  • у дома
  • Мнения: 7 152
Да,при нас питаха още края на април има ли желаещи-явно помагалата се заявяват най-късно май месец  Peace

# 76
  • Мнения: 660
Благодаря на всички за съветите .

Вече взех решение за нас , тъй като разбрах , че е нужна само една година предучилищна за записването в първи клас на 6 години , независимо дали е изкарана 3-та или 4-та група . Ще го запиша в училището , поради това , че е близко и ще ни спести пътуване , а и поради по-краткия престой от 8:30 до 12:00 . Следобед ще е свободен да играе и д а прави каквото иска. Така смятам, че по-лесно ще изкараме годината и адаптацията за първи клас вече в училищна среда ще е по-ефективна , отколкото в градинската такава .

# 77
  • Sofia
  • Мнения: 688
Знае ли се вече кои училища ще имат предучилищна група за 2012/2013, защото до колкото разбрах записването става до януари 2012, когато почват класиранията. Така ли е?

# 78
  • София
  • Мнения: 2 265
Благодаря на всички за съветите .

Вече взех решение за нас , тъй като разбрах , че е нужна само една година предучилищна за записването в първи клас на 6 години , независимо дали е изкарана 3-та или 4-та група . Ще го запиша в училището , поради това , че е близко и ще ни спести пътуване , а и поради по-краткия престой от 8:30 до 12:00 . Следобед ще е свободен да играе и д а прави каквото иска. Така смятам, че по-лесно ще изкараме годината и адаптацията за първи клас вече в училищна среда ще е по-ефективна , отколкото в градинската такава .



Ако стигна до АБ и аз ще се отпиша от детската градина. Миналата година за първи път тръгна във 2-ра група. Толкова боледуваше, че едва може да се събере 1 месец присъствени дни.
Тази година бяхме на 16 и 19 - направихме хранителна алегрия. Ходеше после от 27.09 до 30.09 - цялата седмица сме болни и хремата само се влошава, появи се кашлицата. Как няма да се появи, когато дори госпожата ходи болна на работа.

Така че предучилишната в училище може би алтернативен вариант

# 79
  • Мнения: 660


Възможно решение е . Още повече , че класа е от 15 дечица , далеч по-различно от 28-те в градината . Доволен е , заниманията всеки ден са различни и стимулиращи , дори сам направи сравнение и подчерта , че в градината само е рисувал и гледал анимационни филмчета .


Последна редакция: пт, 07 окт 2011, 21:18 от nice

# 80
  • Мнения: 10 638
nice,
на нас пък директорката ни каза, че има значение коя група е завършена 3 или 4, и ако искаме да тръгне на 6 трябва да го преместим от втора директно в 4-та група, защото там учели различни неща, всичко било организирано (вкл. помещението с чинчета и дъска) така че да го подготви за обстановката и реда в училище.
Ние се отказахме да го пускаме на 6г., но все пак  ми е странно как дават различна информация на родителите.

# 81
  • Мнения: 779
Знае ли се вече кои училища ще имат предучилищна група за 2012/2013, защото до колкото разбрах записването става до януари 2012, когато почват класиранията. Така ли е?


..и мен ме интересува , но за Пловдив ..ние 2012 ще станем на 5. Щом е задължително ,значи трябва да ходим ,но идея си нямам къде.

# 82
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Знае ли се вече кои училища ще имат предучилищна група за 2012/2013, защото до колкото разбрах записването става до януари 2012, когато почват класиранията. Така ли е?


..и мен ме интересува , но за Пловдив ..ние 2012 ще станем на 5. Щом е задължително ,значи трябва да ходим ,но идея си нямам къде.

Когато ви интересуват такива неща, като къде ще има предучилищна, се обърнете на РИО в съответния ви град. Там ще ви кажат къде се предвиждат такива паралелки.

# 83
  • София
  • Мнения: 416
Здравейте.Искам да питам, ако някой знае нещо...Синът ми е на 5 години, роден е в началото на януари. И в нашата ДГ, децата ще карат 2 години предучилищна т.е.  Мартин сега е трета група,но е предучилищна. И искам да попитам, ако някой знае, дали могат да ми издадат документ от ДГ следващата година, че е бил в предучилищна и да го запиша в първи клас през 2012 година? Само да кажа, че помагалата за трета и четвърта група имат много малка разлика.

# 84
  • Мнения: 4 967
Вероятно ще се наложи още сега да го прехвърлиш в четвърта група. Така със сигурност ще могат да ти издадат удостоверението. Но бих те посъветвала да не бързаш с първи клас.  Peace

# 85
  • Мнения: 819
Има училища,които приемат деца изкарали само трета група,но това става с лична уговорка при конкретния преподавател,който ще поеме първи клас.Познавам доста родители,които така записаха децата си в първи клас заради прехвалена учителка.Моят син също е роден Януари 2006 и аз съм пред същата дилема ShockedНо по-скоро клоня към това да си го оставя две години предучилищна като вместо четвърта група в детска градина,да посещава предучилищна в училище.

# 86
  • Мнения: 2 865
Аз съм майка на първокласник, а малката е 2006 набор. Понеже не съм особено доволна от детската и градина обмислях дали да не я пратя догодина да кара предучилищната в у-ще, по едно време ми минаваха и мисли дали да не я пусна 6-годишна .... Но от личен опит вече като майка на първокласник и виждайки какво е натоварването от дневния режим (ранно ставане, домашни, извънкласни занимания, тренировки) на първокласника и умората, която забелязвам, вече съм твърдо против, и реших за малката да кара тази година и следващата предучилищна в детската градина.
Другият момент е новата различна среда с която трябва да се справят децата, нуждата от по-голяма самостоятелност, общуване с по-големи деца, агресия понякога. Мисля че за едно по-зряло на години дете е по-лесен този преход.
Образованието няма да им избяга, но детските години няма да се върнат. Sunglasses

# 87
  • Мнения: 660
Здравейте.Искам да питам, ако някой знае нещо...Синът ми е на 5 години, роден е в началото на януари. И в нашата ДГ, децата ще карат 2 години предучилищна т.е.  Мартин сега е трета група,но е предучилищна. И искам да попитам, ако някой знае, дали могат да ми издадат документ от ДГ следващата година, че е бил в предучилищна и да го запиша в първи клас през 2012 година? Само да кажа, че помагалата за трета и четвърта група имат много малка разлика.

За нашия набор се изисква само една година в предучилищна и тя е достатъчна за записване в първи клас , независимо дали е била изкарана в 3-та или 4-та група . Отговорът е от РИО.

Всеки сам решава за детето си дали и кога да го пусне на училище . Ставането не е по-рано , отколкото за детска градина , поне при нас , а личният ми опит сочи , че извънкласните занимания и тренировки , трябва да бъдат ограничени до минимум в първите една- две години в училище , най-много два пъти седмично английски . Именно , за да се намали излишното натоварване . Време за изява и проява на интересите на детето има в по-късен и зрял етап , когато и заниманията са по-осмислени , желани и съответно ползотворни.

# 88
  • Мнения: 2 865
Точно спортните занимания много се харесват на децата, а и са необходими след като в училище стоят седнали с часове и носят тежките раници. По-скоро бих избрала спорта пред допълнително натоварване с чужд език в 1-2 клас.

При нас ставането е 1 час по-рано и като отчетем, че в детската имат следобеден сън 2-3 часа, а в първи клас тези деца, които са на занималня изкарват около 9 часа по чиновете, разликата в режима се вижда.

# 89
  • Мнения: 3 886
Здравейте.Искам да питам, ако някой знае нещо...Синът ми е на 5 години, роден е в началото на януари. И в нашата ДГ, децата ще карат 2 години предучилищна т.е.  Мартин сега е трета група,но е предучилищна. И искам да попитам, ако някой знае, дали могат да ми издадат документ от ДГ следващата година, че е бил в предучилищна и да го запиша в първи клас през 2012 година? Само да кажа, че помагалата за трета и четвърта група имат много малка разлика.

За нашия набор се изисква само една година в предучилищна и тя е достатъчна за записване в първи клас , независимо дали е била изкарана в 3-та или 4-та група . Отговорът е от РИО.

Всеки сам решава за детето си дали и кога да го пусне на училище . Ставането не е по-рано , отколкото за детска градина , поне при нас , а личният ми опит сочи , че извънкласните занимания и тренировки , трябва да бъдат ограничени до минимум в първите една- две години в училище , най-много два пъти седмично английски . Именно , за да се намали излишното натоварване . Време за изява и проява на интересите на детето има в по-късен и зрял етап , когато и заниманията са по-осмислени , желани и съответно ползотворни.

АЗ ПУСНАХ дъщеря си сега  в 4 та група и тя е януари 2006 не съжалявам Peace

Общи условия

Активация на акаунт