Предучилищна - набор 2006

  • 50 807
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 10 604
моето момиче е януари2006 и сега ще е 4 та група тоест др година ще е 1 клас
Здравей,
как така детето ти ще е 4 група? Моето е родено в началото на февруари 2006 и ще е в 3-та група през септември.
И още един въпрос имам, че нещо не мога да разбера колкото и да чета:
Мога ли да го запиша на училище след като завърши 3-та група и е на 6години 7 месеца, без да е бил 2 години в предучилищна?
  bouquet

# 61
  • Мнения: 4 967
Вероятно детето й върви с предишния набор от по-рано или от самото начало.
В твоя случай, вероятно може, но мисля, че трябва да помолиш още от тази година детето да бъде прехвърлено в четвърта група. Бъдещите ученици имат по-специална предучилищна програма. Доколкото разбирам искаш догодина (2012) да бъде първи клас, а не предучилищна в училище, нали?
Моето дете ще бъде на 6г9мес когато тръгне на училище през 2013, но тя е родена декември. Peace

# 62
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
моето момиче е януари2006 и сега ще е 4 та група тоест др година ще е 1 клас
И още един въпрос имам, че нещо не мога да разбера колкото и да чета:
Мога ли да го запиша на училище след като завърши 3-та група и е на 6години 7 месеца, без да е бил 2 години в предучилищна?
  bouquet

Може сега да го прехвърлиш в 4 група и догодина да го запишеш в първи клас. От училище искат свидетелство за завършена предучилищна група.  Peace

# 63
# 64
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Нас между другото ни питаха още юни месец дали искаме детето да тръгне по-рано на училище и да бъде 4-та,а не 3-та група.Мисля,че е заради безплатните помага,защото те се поръчват по-рано и се дава точна бройка.

# 65
  • Мнения: 660
Записвам се при вас , да чета и следя .

Моето дребно е родено през май 2006 , сега трябва да сме 3-та група , но имам много въпросителни . Градината ни е прекрасна , с добър персонал , но малкото не понася заниманията там и най-вече ... спането . Разбрах , че имало нов закон , според който , за да има предучилищни групи в училище е необходимо да имат осигурени места за почивка т.е. спане . Още не съм проверила как стои въпроса в близкото до нас училище , но определено ми се иска да го измъкна от "градинската" среда .

Щом изискват една година предучилищно обучение , има ли значение дали то ще е 3- та или 4-та група , т.е . ако изкараме 3-та група , може ли догодина да сме в първи клас ?

И още един - има ли дечица , които ще ходят на Алианс успоредно с предучилищната ?

# 66
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Предучилищната е вече две години-нашите деца са първия випуск за който влиза в сила това...

# 67
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Учебните комплекти за предучилищна 4 група са безплатни. Безплатни ли ще са и за предучилищна 3 група?

# 68
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Учебните комплекти за предучилищна 4 група са безплатни. Безплатни ли ще са и за предучилищна 3 група?
Да.Ние сме в провинцията и сме един от петте града в които програмата стартира пробно още миналата година...В нашата ДГ бяха събрали на трета група пари за помагала и след това им ги връщаха.

# 69
  • Мнения: 4 967
Nice, според мен всичко е възможно. Но не те съветвам да даваш детето по-рано на училище. Казвам го като майка, постъпила точно обратното. Голямото ми дете тръгна на 6 и половина в първи клас. Справи се отлично, нямам такива проблеми, но просто го виждам колко по-зрял беше във втори клас, готов за ученик. Сега ще бъде трети, а материалът не е толкова лек. Няма да казвам, че им отнемаме от детството, защото не го чувствам така. И все пак - няма смисъл да се бърза. Освен това можете да останете тази година в градината, а догодина в училище предучилищна, където не се спи със сигурност. Децата са до обяд. Поне досега беше така. Peace

# 70
  • София
  • Мнения: 2 265
Nice, аз мисля следното:
Прицени сама дали ти е готово детето.

Дъщеря ми завърши 7 клас. Тръгна на училище на 6 и половина. Четеше, пишеше, работеше на компютър - освен игри, пишеше, рисуваше, запомняше файлове и т.н. Смятах, че е напълно готова. Нито й беше трудно, нито се изморяваше повече от другите деца, плуваше и ходеше на английски освен всичко. Завърши училище с една петица - останалото 6.

Като гледам синът ми - едва ще е готов и на 7. Сега е на пет. Все още не говори правилно. Знае букви, динозаври, животни, дори и аз не познавам някои, но... смятам, че абсолютно все още не е готов.

Ти си майка и най-добре знаеш как се развива детето ти, а за детството - глупости - детството е винаги детство. Сега и в предучилищна почват да ги карат да пишат в тетрадките. Не си представям как ще накарат моят юнак  Mr. Green

# 71
  • Мнения: 36
Привет!
От темата за предучилищната на набор 2005 ме пренасочиха тук за съвет.
Аз имам малко по- малко дете,което тепърва му предстои предучилищната ,но се заинтересувах за избора на училище,защото не е ходила на ДГ досега. На 4 години и 4 месеца е .
При нас е усложнено,защото и град ще местим  след 9-10 месеца ( в София се местим,но квартала още не сме сигурни кой ще е )и на ДГ не е записвана и така.

# 72
  • Мнения: 2
Здравейте!

И моето момиченце тази година ще бъде в предучилищна група.
Записвам се да ви следя.
Обича да рисува, оцветява и познава цифрите. Засега е това.

# 73
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Привет!
  ( в София се местим,но квартала още не сме сигурни кой ще е )и на ДГ не е записвана и така.

Като разбереш квартала пак питай, защото най-добре детето да бъде в добро училище и което е близко.

# 74
  • София
  • Мнения: 416
Моят син също ще е 3 група. Но в началото на лятото реших да попитам учителката им, ако случайно реша сега да е предучилищна, а следващата година първи клас, какво трябва да направя. И тя ми отговори, че вече безплатните помагала били поръчани и ако реша, трябва да си купя всичко (помагалата) и те да го включат в предучилищната група. Но, честно казано, като го гледам как му се играе, чак ми е жал да го вкарам в училище догодина. Отказах се от идеята да тръгва по-рано на училище и ще си върви с набора.

Общи условия

Активация на акаунт