За протокола: плащат ли издръжка ексовете?

  • 2 633
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 327
Каси, допреди 2 седмици и нашият не даваше и лев за 7,5г, но нещо явно се чална (дали защото се ожени newsm78) и изпрати пари за Малчо, дотолкова, че за първи път съм по-спокойна как ще скърпим месеца. Та, човек никога не знае...

като се ожени баща ми за 2ри път жена му ми пращаше издръжката от неговата заплата... та докато бяха заедно получавахме парите редовно.. като се разделиха познай дали ги пращаше......

# 16
  • Мнения: 193
Сори за офф-а!
50 лв. ли е издръжката ?  Shocked

По закон от 30 до 80 лв.

# 17
  • Мнения: X
Aз го сложих осреднено, мисля че започва от към 40 лева минималната до 80, но то зависи от дохода на екса, а всъщност незнам защо все излиза, че повечето ексове работят на договор на минимална заплата, така че иди се разправяй, ако той не пожелае да дава повече, не мож изкрънка повече от 50 лева... За 80 примерно той трябва да е декларирал доход от примерно 1000 лева.. а познай... #Crazy

# 18
Айде и аз да се включа - Каси-ти най-добре знаеш, че моят екс не само, че не плаща 50-те лева, а и лъже на всичкото отгоре! Така или иначе аз с тях няма да забогатея, но ще го гоня до дупка - да му е вътрешно! Какъвто е мизерен и тези 50 лева за него са състояние! Нали и детето не се е засилил да вижда-какво ли вика - ще ми се размине! Та така-за протокола-и аз съм не Thinking

# 19
  • Мнения: 3 634
Плаща... за сега.
Миналия месец закъсня и ме накара да треперя. Колкото и да ми е гадно, до някоя степен сме зависими от парите които праща за двете деца. Не ги ли прати, затъваме.

# 20
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Екс-говедарят Mr. Greenне плаща нищо, осъден е на 40 лева но лев не съм видяла,нито пък той е виждал детето си де Sunglasses
Същата работа - от почти 7години. Не мога да ги взема, защото говедото не работи, адресната регистрация е на някакъв странен адрес, в друг град е и нямам нерви да се разправям.

# 21
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
И кое е обвързано с доходите?нашият като взема над2000 лева да не би в съда някой да се замисли ThinkingИздръжката,която му определиха е 60 лева.Плаща ги редовно,но слава богу аз не завися от тях.А говори за 60 лева като че ли става въпрос за 60 000... hahahaАбе,човек като е без сърце и като купи нещо е за да си изплакне съвестта -по-добре без  Naughty

# 22
  • Мнения: 2 655
Момичета извинявайте че се намесвам, но ... адвокат съм и доста се занимавам с това.



За ВАС:
Вземате си Изпълнителния лист и завеждате изпълнително дело.
Ако бащата няма нищо: не работи, не се осигурява, няма фирми, банкови сметки, коли, и имоти, издръжката се прехвърля да я плаща Общината.
Изплаща я от деня в които Ви е присъдена става за около 4-6 месеца.
Ако има някой от Варна да ми пише, за да му помогна.
А по темата: РЕДКО ПЛАЩАТ, много им тежи на "милите", ама не мислят като ги създават тези деца, а после си броят стотинките и все нямат. Laughing

# 23
  • Мнения: 2 655
:...поисках да ми ги даде накуп
под формата на жилище
БРАВО! Това рядко се случва!
А даде ли жилището.
Как оформихте разбирането?

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518

За ВАС:
Вземате си Изпълнителния лист и завеждате изпълнително дело.
Ако бащата няма нищо: не работи, не се осигурява, няма фирми, банкови сметки, коли, и имоти, издръжката се прехвърля да я плаща Общината.
Изплаща я от деня в които Ви е присъдена става за около 4-6 месеца.

Аз откога го приказвам това, ама не съм адвокат и не можах да обясня в какви случаи я плаща. При нас даже стана за 2 месеца.

# 25
  • Мнения: 2 655
Да защото градът Ви е по малък и СИС не е толкова натоварена.
Тук във Варна е по бавно.

Сетих се още нещо, ако искате да ги изненадате предколедно тези говеда /с извинение/ бившите, подробно:
Пускате ЖАЛБА, до Районна прокуратура по :

Чл. 183. (Изм. - ДВ, бр. 95 от 1975 г., изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г., изм. - ДВ, бр. 103 от 2004 г., в сила от 01.01.2005 г.) Който, като е осъден да издържа свой съпруг, възходящ, низходящ, брат или сестра, съзнателно не изпълни задължението си в размер на две или повече месечни вноски, се наказва с пробация.
(2) Същото наказание се налага и на онзи, който нарочно се постави в невъзможност да дава издръжка, било като прехвърли имуществата си, било като не упражнява правата си или по друг начин.

(3) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г.) Деецът не се наказва, ако преди постановяване на присъдата от първата инстанция изпълни задължението си и не са настъпили други вредни последици за пострадалия. Тази разпоредба не се прилага повторно.

(4) (*) (Изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г.) Ако деянието по ал. 1 и 2 е извършено повторно, наказанието е лишаване от свобода до две години или пробация, както и обществено порицание.
Няма да Ви го тълкувам, но като го викнат в полицията и заплащат доста хора плащат.
Само трябва да има две или повече неплатени вноски.

Ако някой има нужда от ЖАЛБА да ми пише ще му дам такава-образец.

 

 

# 26
Плаща, но все по често му се случва да пропусне. Това за 50-те лева ме изненада. Моят адвокат ме уверяваше, че за 10 годишно дете, 40 лева е максимума, който мога да получа  newsm78.
Представяте ли си - на делото за увеличаване на издръжката трябваше да доказвам с документи, че имаме разходи, които с моята заплата не мога да покрия... а тя е меко казано мизерна. Нашия "хубавец" се изкарва безработен. А е старши механик и пътува основно под чужд флаг.
И този месец ни "пропусна", а аз разчитах на парите заради празниците ....

# 27
  • София
  • Мнения: 980
Здравей Пела,
как мога да се свържа с теб, по е-маил или телефон?
Пратих ти ЛС преди няколко седмици!
Моля пиши ми на ЛС.
Поздрави
Ана

# 28
  • Мнения: 4 458
Я вземи да изпратиш тази анкета на някой в министерството или в съда.

Тия съдии си нямат и на идея какво причиняват с :"бащата е баща независимо какъв е и има права" Никoй обаче не говори за задълженията - те са само на хартия.

По въпроса - не, не ми плаща издръжка и вече съм спряла да броя колко точно има да ми дава. Това говедо не си изпълнява задължениеята по съдебното решение но за сметка на това ме заплашва със съд ако аз не изпълня своите задължения а именно да му давам да вижда децата.
Съответно нашата мила родина би могла да ме лиши от права а на него нищо не мога да му направя за това че не го е еня за децата.
Бясна сам направо на нашата съдебна система и за това спирам да пиша, че само се ядосвам

PS Izvinete za latinitsata no KREDORA ne mi raboti neshto

П.П.С.
Киара, ако ти е неприятно, че съм го преправила на кирилица, извини ме, повече така няма да правя. А като КРЕДОРа не работи, ето едно дето може да се ползва: http://lat2bg.kredor.com/scgi-bin/og.php?op=lat2bg

Последна редакция: пн, 19 дек 2005, 20:28 от Мама от Финландия

# 29
  • Мнения: 2 655
Кiara,
от къде си мила?
Ако си от Варна само ми го дай твоя говедар и ще видиш как действа съдебната система. Такива най ги обичам-нагли до безобразие мъже. А и тях като ги "охапеш" ти става най-хубаво.
Не декларирам, че ще стане утре, но до няколко месеца ще получиш парите си или от него или от Държавата.
А дори и ако си от София мога да се пробвам, да се справя.
Бих искала поне на една от Вас да помогна....

Общи условия

Активация на акаунт