Отговори
# 645
  • Мнения: 2
Привет и от мен сладки мамита Hug
И ние сме готови за бебчо поне от страна на дрешки и принадлежности.Имаме си вече всичко и количка и кошче и ваничка,абе всичко май което е необходимо.Остава да купя само козметиката за бебо,която така и не мога да реша още каква да бъде newsm78
Дрешките- първо като бях започнала едни зимни покупки лелее сеедно ще раждам декември месец..или живея в северния полюс:D Joy после се позамислих че все пак септември не е чак толкова студено,пък и вероятността да е дори в края на август не е никак малка-и хайдеее набавяй се пък с по тънички неща,и въпреки това лятно нямам нищо..........имам тънки гащеризончета,блузки и панталонки и бодита с къс ръкав...все мисля че май бебо ще е малък да го разхвърлям по къси гащета и потници  и така и не купих нищо лятно....тааааа или ще се окажем доста неподготвени...или ще съм от майките които все мислят че на бебето му е студено...горкото ми то... какво ли го чака милото с такава мама като мен-толкова неориентирана и недодялана:whistle:
Но при всички случай ще се окажем с много неизносени и непокътнати дрешки  май:thinking:
Обмислям тези дни и аз да се захващам с подготвянето на чантата за родилното-но тъй като и хал хабер си нямам и на идея тук в Италия какво точно искат и какво не в болницата,сега на следващата консултация ще си поразпитам едно хубаво и да се залавам с чантата да е готова-но дано си стои непокътната поне до края на август.

# 646
  • Мнения: 3 743
Здравейте мамчета и от мен :0
Аз съм много доволна вчера си взехме кошара Simple Smile днес ще я згобяваме. Като чета какво сте си купили ужас хваща ме паника. Аз още не съм си приготвила чантата за болницата..... Майка ми ще идва на 17.08 и ми каза да не купивам дрехи че те са накупили много от БГ, но .... ако бебо реши да излиза по рано (още повече че на 03.08 влизам в деветия) незнам какво ще правя. Татко му ще бяга за дрехи сигурно  Laughing Милия казах му че ще му покажа какво трябва да вземе. Време е май и аз да си подготвя чантата за болницата поне  ooooh!

Лек ден на всички Simple Smile


Вал, не се притеснявай, ако при вас е като при нас, ще ти се наложи да си носиш само дрешки за теб и бебчо и тоалетни принадлежности като за почивка Wink Дамски превръзки тип за родилки дават от болницата, оттам дават и памперси и хавлийка да забърсваш бебчо. Но ако искаш с мокри кърпички да му миеш дупето, трябва да си вземеш.
Помпа за кърма, ако спешно ти дотрябва също дават под наем от болницата. А пък ако ти трябват спешно дрешки, си има и магазин за бебешки дрешки в самата болница.
Подкрепям напълно Валери, че най-необходимото може да се напазари и за 1 час Peace Разбира се моят мъж в такъв случай трябва да има най-стриктни указания и инструкции кое откъде и как трябва да вземе hahaha

Аз пък за мъжете, не съм съгласна Naughty.
Признавам си, че след първото раждане, бях изпаднала около седмица две в средродилна депресия. Еми тогава таткото трябваше мен да глези, а не обратното иначе сигурно щях да откача. Нещата си дойдоха на местата, когато той тръгна пак на работа, а аз и бебка по разходки. Надявам се това състояние да ме подмине този път, но никой не е застрахован Blush

# 647
  • Мнения: 21
Здравейте Simple Smile

Ооо, Стелс, ти се появи, затъжих ти се вече Simple Smile Хайде да си идваш и да се организираме да се видим някъде най-накрая, че то ще дойде време да раждаме, докато се наканим Simple Smile

Аз за бебето май почти всичко съм приготвила вече, само другата седмица почвам с прането и гладенето. Моите неща не съм ги мислила още, освен чаршафи и нощници, друго нямам, но ще го оправя бързо надявам се.

Днес на обяд бях в поликлиниката на женска консултация, където лекарката ми вдигна адреналина до небето. Излизала нашата отпуска (държа да уточня, че тъкмо се върна от триседмична такава) и с две думи ми каза аз да се оправям. Викам й: ама как така ами болничният ми, ами направление за раждане??? Като си дойдела. И аз като й дръпнах едно скандалче и ужким се разбрахме в четвъртък да ида и да ми оправи всички неща... Та сега ще се притеснявам до тогава...

След това си отидох при моя доктор и той ме успокои, че не му трябват никакви бумаги,  да гледам да си оправя болничния, другото не било фатално. Малко по-трудно било без направление за раждане, но не и невъзможно, имало варианти... Иначе нашето момиче върви големичко, 2 610, според него всичко изглеждало чудесно. Посмяхме се, помайтапихме се, казах му, че таткото иска да присъства, той ми обясни, че няма проблем, даже ни се зарадва на ентусиазма. И ми каза че така като гледал предстартовата треска трябва да ми почне не по-рано от 22 август, преди това да съм спокойна, всичко се развивало по график. Добре че е този лекар, та да си изкарам спокойно и сигурно бременността, че ако бях при някой друг, направо не знам...

А по повод мъжете, не знам на нас как ще ни се отрази тази промяна, но като цяло сме доста балансирана двойка, никога не сме страдали за внимание, имаме си някакъв емоционален ритъм, който не мисля, че ще се промени от детето. В крайна сметка са доста различни нещата. А и аз може да съм по-странна в това отношение, но мъжът ми си ми е на първо място, в крайна сметка, ако не беше той и бебе нямаше да има Simple Smile Не че няма да я обичам, гледам и глезя малката, но в никакъв случай не бих допуснала да е за сметка на нашите отношения.

# 648
  • Мнения: 0
Здравейте пупинки  love001
Днес бях на ЖК и вече сме 2,100кг и всичко ни е наред Grinning
Като чета аз май съм единствената,която нищо не е купила за своето съкровище,но сега ще ремонтираме малко туй онуй.Другата седмица ще поръчам  креватчето-това ще ни е първата покупка.
Чао за сега

# 649
  • Мнения: 2
Обмислям тези дни и аз да се захващам с подготвянето на чантата за родилното-но тъй като и хал хабер си нямам и на идея тук в Италия какво точно искат и какво не в болницата,сега на следващата консултация ще си поразпитам едно хубаво и да се залавам с чантата да е готова-но дано си стои непокътната поне до края на август.

и аз точно това питах преди 2 седмици - че нали много се дискутира това из форума, та реших да питам как е тук, в Копенхаген; и не можеш да си представиш колко се учудих от отговора на акушерката - аз я питам какво и как да приготвя за болницата - за мен и бебето и т.н.; и тя започна да ми обяснява, как да си взема ай-пода, за да си слушам музичка, любимата жилетка, ако ми стане студено, любимата възглавница, за да се чувствам като у дома си и всякакви подобни неща, определени като 'любими'; те били имали всичко за майката и бебето, въобще да не съм се притеснявала за това, но за бащата /който тук присъствал винаги/ - това той трябвало да си подготви, ако нещо му трябва;
и думичка не се спомена купете си това или онова или някакви специфични неща; едва ли не, все едно на почивка отивам, а не в болница Simple Smile

дано и накрая да се окаже всичко така розово, както го описват!
  bouquet

# 650
  • В Рая - срещу облаците, вдясно на слънцето
  • Мнения: 25
Дами, минавам да ви почерпя виртуално - днес с мъжа ми правим една година семеен живот  Two Hearts

# 651
  • Асеновград
  • Мнения: 1 553
Syn4o -да сте живи , здрави и много щастливи. Peace
Момичета ние напредваме с ремонта , но и доста се уморявам.
Чантата за болницата ми е готова вече, рано е, но така ми е по спокойно.
Доста неща за беба съм накупила дрешки , кошарка , но и от каката имам много неща.Само количка не мога да си избера още.


# 652
  • Мнения: 2 169
Syn4o, честита годишнина, да се обичате още дълги години!
Ох аз нямам нищо купено за бебчето още. Нали сме и ние в ремонт, всичко е с краката нагоре...Става ужасно бавно, защото мъжът ми сам прави всичко, а и аз не мога да му помагам сега. Най - накрая сигурно ще стане както беше писала някоя мама по - горе - купуваме всичко наведнъж за един час, и готово  Simple Smile
И малко да ви се оплача - изследванията на урината ми нещо не са добри, и утре ще давам пак урина.  Иначе кръвта ми е ок, но в урината имам албумин и разни други нещица, дето не трябва да са там. Така че, стиснете по един палец за мен, моля ви  Hug

# 653
  • Мнения: 93
Сънчо честото щастлив семеен живот и още повече да се обичате  bouquet Аз да ви се пооплача малко,че да ми поолекне-изведнъж ама така започнах да се подувам,че не е истина.Краката ми са ОГРОМНИИИ Sick И започнах да се притеснявам дали границите на албумина са ми нормални,не знам струвам ми се че не е нормално чак толкова да отичам Rolling Eyes И много хора взеха да ме травмират-доки каза когато бях в 5-ти месец,че е категорична,че момиченце чакаме,а много хора само ми говорят,че корема ми бил на момче Rolling EyesСвекървата и баба само това ми говорят момче ще е ,момче ще е..А аз съм купила вече розовички неща и си мисля не като за бебето а като за бебека.Говоря си му в женски род..И като си помисля,че от 5-ти месец насам доки все неможе да види бебето и ми вика,"абе щом съм казала тогава момиче,значи е така..",ама знам ли..Вие вярвате ли на тия бабешки поверия или не..Защото като само ми говорят и бебето се крие,започвам да се притеснявам,че ако е момче ще трябва да е в розово newsm78 И на всичкото отгоре бебето не иска да се обърне с главата на долу и се притеснявам и дали ще се обърне,твърдо МНОГО искам да родя нормално..Абе изобщо колкото по-малко остава,толкова повече притеснения.. Sad Е пооплаках ви се,малко ми поолекна...

# 654
  • Мнения: 93
vio стискам палци,дано всичко ти е наред.Аз точно си мисля,че и на мене същото ще ми открият ама да видим.На 26-ти съм на ЖК и ще видим

# 655
  • Мнения: 3 743
РоСи, за подуването не знам, но за формата на корема, изобщо не е определяща Peace. И на мен така ми казваха с Диди и сега пак така ми казват де, "момче ще е" Laughing. Просто явно аз така си бременея като за момче Joy, може и при теб да е така. Но на горкият тати така му бяха промили мозъка с това постоянно повтаряне, че сигурно докторите нещо са объркали, че до последно не искаше да купуваме нищо в розово Wink И чак се изненада като му се представихме с Диди и вика "момиче ли е", и аз му отговорих "да, ти какво очакваше" hahaha

Вио, палчета и от мен Praynig

Сънчо, много търпение и любов пожелавам на прохождащото ви семейство Heart Eyes

# 656
  • Мнения: 1
РОСИ и аз като теб съм много раздвоена, всеки които ме види казва, че корема и вида ми показват, че ще е момче, а докторката ми е не 100%, а 200% сигурна, че е момиче-даже на 4Д прегледа, които се точи в 3 прегледа вече, че все се върти ми направи запис на срамните устни  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Чувам от познати, че през първите шест месеца не дават вода на децата си, само мляко - вие как мислите, подкрепяте ли тази теория???

# 657
  • Мнения: 3 743
Julen, аз съм точно от тези майки, дето за ужас на бабите, държеше бебето си жадно цели 7 месеца Laughing

# 658
  • Мнения: 5 940
Сънчо, да вървите заедно, да се обичате много Hug
Смятам, че формата на корема зависи от структурата и мускулатурата на корема на майката, а не от пола на детето.
Галче, много сте хубави с дъщеря ти.
Аз предлагах от време на време вода на сина ми, защото се роди в 40 градусова жега, той нито веднъж обаче не пожела да пие. Пропи към десетия месец. Така, че общо взето сам спази препоръките на новите педиатрични школи.

# 659
  • София
  • Мнения: 1 794
Моето синче пък беше жаба, въпреки че го кърмех пиеше доста вода  Peace

Офф, аз съм най-изостанала явно, нито за болница съм се стегнала...нито имам нещо готово за бебето. Освен това предстои ремонт на спалнята ни, но се очаква да е в средата на август..аз тогава ще съм в средата на 9-тия, но съм оптимист че ще устискам до края  bowuu Може утре да хвана да пусна сакчето за болницата в пералнята...поне от някъде да се почне  Mr. Green Да турна после вътре джапанки, превръзки, сапун, кърпа и Бивацин  Mr. Green Пък в края на август ще пера, гладя и подреждам. Обзел ме е някъв зверски мързел. Толко ми е топло че не ми се прави абсолютно нищо. Днес след градина с детето се разхождахме по площадките до 20.00 и имах чувството че съм пробягала някъв ужасно дълъг маратон, въпреки че уж не съм качила много. 5-6-7 кг до момента, но пък топлят като за 20  Mr. Green

Момичета вчера съм сигурна че моето бебе се завъртя...на някъде  Thinking Изведнъж усетих тооолоко силно въртене в корема ми, от едната част до другата...че направо ми спря въздуха и трябваше да се подпра на стената за секунди. Може да се е обърнала с главата на долу  newsm78 Другата седмица съм на ЖК и тогава ще разбера чак, обаче чувството беше.....странно.

Да питам шофьорките...продължавате ли да шофирате? Аз се усещам че не съм съвсем в час, освен това като се застоя по дълго зад волана тая фръцла почва яко да ме рита и бута и чак ме боли....даже имам чувството че синки ще ми излязат по корема.  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт