Отговори
# 690
  • Мнения: 644
mmagi, има една наредба за избора на медицинска помощ или нещо подобно, не се сещам в момента за точното наименование, а не ми се рови. Та, в тази наредба са уредени цените, които съм посочила.
Понеже май останах неразбрана - това е прагът, над който болниците нямат право да искат заплащане за избор на лекар/екип. Не означава автоматично, че във всички болници изборът на лекар/екип ще се увеличи. Всяка болница определя автономно сумата, която да иска за избор на лекар/екип. Някъде увеличението може да е минимално, другаде да е на прага, а на трето място може да няма промяна.

Иначе за раждане не знам дали можеш да избереш само лекар. Доколкото знам, се избира екип, който включва задължително АГ специалист, акушерка и анастезиолог.

А относно това, че 350 лв. е смешна сума, наистина е така. Много малка част от тези пари отиват за доктора, който всъщност взима "лъвския пай", още по - малко взимат акушерката и анастезиолога. ГОлямата част взима болницата.
Все пак изборът на екип е екстра и като такава - следва да се заплаща Peace
Иначе съм съгласна, че парите не са малко, но в крайна сметка може да се ражда и при дежурен екип.

За новата родилна зала в МД - наистина в момента тече ремонт и по думите на моя позната акушерка от МД ще е по последни медицински стандарти. Същото е казал и докторът от МД, при който се следим с една друга мама.

# 691
  • Мнения: 1 056
То и аз да си кажа за Майчин дом.Новата зала се открива другата седмица на 27.07 .Доктора ми , който изражда там каза ,че леглата били с много екстри ,щом струва 2000 това легло за родилка едвали е с пружина  Mr. Green  Понеже ще ходя в петък и специално ще се кача да попитам за цените в Майчин  дом на лекар ,екип и н.т .Ще ви пиша после да знаете ,ако има мами,решили да раждат там Peace

# 692
  • Мнения: 63
Олеле момичета стоя и чета какво пишете и не мога да повярвам  #Crazy - какви са тези пари за болниците, за докторите, да не кажа как ми се струва една болницата - каква мизерия е ужас  newsm78. Явно има много време докато се оправи БГ.
Тука в Торонто поне личната ми докторка ме изпраща при доктора при които ще раждам. Аз мога да кажа при кои искам да съм ако имам предпочитания. От своя страна доктора работи, по точно дава дежурства, към някоя болница, в случая в болницата в която ще раждам. Към 6тия месец те викат да те разхотят из болницата и ти дават да си попълниш документите. Всичко е безплатно с изключение на: ако искаш да сте само двама в стая с общ санитарен възел (за двете) трябва да платиш 250$/ден, сама в стая с собствен санитарен възел е 280$/ден и сама в стая с джакузи + баня и тоалет е 300$/ден. Иначе те слагат в стая с четири легла, но ако всичко е заето може да те сложат и в стая с две легла и пак не плащаш. Другото което е - тука има т.н. бенефити към фирмата в която работиш. И ако имаш този план и зависи какво покрива (за всички фирми е различно) може да си сама в стая и без да плащаш. Стайте са като в хотел - чисто, леглата са супер, имаш си бутон ако ти трябва нещо сестртата идва и не ти се кара че в 3ч посред нощ си я извикала да ти донесе одеало че ти е студено (от опит го знам, нали лежах там за 3 дена). Що се отнася до раждането - ами ако случиш твоя доктор да е там си ОК, ако не раждаш при които е на смяна, но той задължително се обажда на твоя доктор да го информира за всичко.
Охххх стана много дълго, но наистина мислях че в БГ не е чак така мизерия по болниците Embarassed
И докторите не те гледат само в ръцете ама си вършат и работата Simple Smile
Лека вечер момичета  Hug

# 693
  • Мнения: 644
val_to, и тук можеш да родиш, без да плащаш нищо.

Пак повтарям - става въпрос за ИЗБОР на екип, а не за раждане с дежурен такъв.
Не ме разбирайте погрешно, но не смятате ли, че на лекаря, който искате да ви изроди, следва да платите? Или само защото е лекар, е длъжен да стои денонощно край вас? Не мога да си представя, че ще викна лекаря в почивния му ден или през нощта и няма да искам да платя само защото той е лекар и е на заплата в болницата. Защото този лекар, както е на заплата в болницата, така и работи по график там. Ако уцеля да раждам в неговата смяна - ОК, но ако не??

Не че всички лекари са свят, но това са специалисти, които предоставят своите знания и умения срещу заплащане в крайна сметка, както е и при всички други хора. 
Аз лично не бих работила на добра воля, само защото имам нужните познания. А вие??

И пак повтарям - горното се отнася до случаите, в които държим да ни изражда определен лекар, а не по принцип.

С най - добри чувства

# 694
  • Мнения: 3 743
И аз раждах за 'без пари' в България Peace
Като цяло съм доволна, само можеха да ми спестят рутинните процедури от рода на задължителен окситоцин, система и лежане в периода на контракциите и не особено помагащи изказвания за моите 'неефективни напъни'. Но всичко е добре, когато завършва добре.
След 2 месеца и нещо, живот и здраве, ще споделяме при кого как е минало, а финансовата част е най-маловажната, която става дума за нов човешки живот Peace

# 695
  • Мнения: 63
Не ме разбирайте погрешно - да ако си направиш уговорка с доктора ок, но все пак тези пари са много според мен и за стандарта в БГ са си колкото една - две месечни заплати сигурно (нямам идея), но на тези доктори не мислите ли че първо държавата трябва да им плаща (все пак всеки си плащаме здравни осигуровки), а после ние майките да даваме пари и пак казвам и всеки да те гледа в ръцете а не да гледа да ти помогне. Не става въпрос само за раждане ами за всичко е така.
Извинявам се ако съм обидила някого, но според мен за да станеш лекар на първо място трябва да е работата и после парите. Не може човек които спасява животи да взима някаква си минимална заплата, не е редно, както и за учителите и т.н.
Както казват хората като видиш другата страна се променяш - явно съм се променила  Embarassed

И пак се извинявам, това е индивидуални решение за всеки
Лека вечер

# 696
  • Мнения: 21
Аз подкрепям напълно Кокетка: щом искам даден специалист, ще му платя. Ако не искам: тогава е друго: отивам и който ми се падне, каквото стане. Друг е въпросът колко е работеща системата (особено здравната) в България. Защото мен ме осигруяват на максимума, но нямам никакви привилегии от това, а в същото време влача 5 циганки на гърба си, дето един лев не са дали на държавата. За лекарите е все едно: дали ще изражда мен или Айше, за него няма значение. Но когато аз искам внимание и отношение: никой не е длъжен да ми го осигури, защото взима заплата. Пък и да не обсъждаме какви са им заплатите точно, защото според мен не са толкова добре платени, ако бяха, нямаше и да има корупция и т.н. Истината е, че работа и пари имат наистина добрите специалисти (или понякога нарочените за добри). Ето моят лекат изкарва пари, но онзи ден си говорех с него кога спи след нощна, защото все се притеснявам като му звъня да не го събудя, докато си почива (дет се вика не се знае като почна да раждам по кое време ще е, искам да си запазя притеснението за тогава  Grinning) и той ми обясни, че щом е ден и няма дежурство, си е в частния кабинет. Надали работи толкова за собствен кеф.
Ама както и да е: според мен, колкото и гадно да звучи: пазарният принцип определя нещата. Защото на който не му се е налагало да се бори със Здравната каса, не му е ясно какво се случва. Единственото лошо на България е, че дори когато си готов да си платиш за нещо, пак не е сигурно, че ще могат да ти го осигурят.
Хайде хубав ден на всички, аз отивам малко на работа, като за предпоследно Simple Smile

# 697
  • Мнения: 644
val_to, май наистина нямаш представа как действа здравната система и кой - болницата или държавата, плаща заплати на лекарите и колко пари взима един лекар от НЗОК за оказана услуга.

Да, лекарите са станали лекари, за да лекуват хора. Но ознава ли това, че трябва да стоят гладни и жадни, само защото са положили Хипократовата клетва?? Не мисля. Знаеш ли един лекар, при това добър специалист, по колко сън има на денонощие, колко притеснени пациенти му висят на главата и как мисли за всеки един от тях и как всяка една негова грешка от преумора може да е фатална?

Ще ти дам и пример със себе си - адвокат съм и имам договори с моите клиенти, по които договори съм длъжна да им оказвам определен набор от услуги и консултации. Когато даден клиент обаче поиска да свърша работа извън уговореното- например да заведем дело, следва ли да искам допълнително заплащане или не следва? Защото по вашата логика нали ми е клиент, пък и аз съм адвокат - положила съм също клетва да защитавам хората при нарушаване на техните права, не трябва да си искам заплащане на труда  newsm78 А на всичкот отгоре адвокатите са мошеници и са пълни с пари...

А, що се отнася, че цените са високи - за едни са високи, за други не. Изборът на екип и ВИП стая са екстри, и без тях може да се ражда.

Както и да е, спирам да спамя в отчетната тема. Хубав ден, дами   bouquet

# 698
  • Мнения: 3
Добро утро мамчета Simple Smile.
Минавам за малко и много набързо само за да ви почерпя, понеже днес имам рожден ден   party041.


Много усмивки през този ден и се пазете от жегите, че днес са опасни.Целувки на всички  Hug.

# 699
  • В Рая - срещу облаците, вдясно на слънцето
  • Мнения: 25
ЧРД, Мими! Да си жива, здрава, все така лъчезарна и септември да сте две хубавици  Hug

# 700
  • Мнения: 93
malkataa Честит рожден ден  party023Много здраве,положителни емоции и септември да си гушкаш здраво бебче smile3525

# 701
  • Мнения: 2 169
malkataa, честит рожден ден! Всичко най - най - хубаво ти пожелавам  Hug

# 702
  • Мнения: 5
Честит Рожден Ден и от мен! Много здраве, късмет и нека най - хубавият ти подарък дойде с леко раждане! Да си имаш здраво и хубаво бебенце Simple Smile

# 703
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Здравейте мамчета, сега се прибрах от преглед.Моята мома тежи 2450кг. струва ми се дебеланка  Heart Eyesзасега, защото Каката е родих толкова. Общо взето всичко е наред с нас. Peace
Трябва да приемам повече белтъчини, Sad а аз не обичам, но заради бебка ще се жертвам. Peace
ЧРД на malkataa,   bouquet моля те мила, не слагай такива снимки, че ми идва да изям монитора. Embarassed

# 704
  • Мнения: 131
malkataa , Ч.Р.Д !
Да си жива, здрава и само хубави емоции.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт