Навън е вече лято, а в коремчето ми - НОЕМВРИйско злато

  • 28 572
  • 743
  •   2
Отговори
# 690
  • на Дъждовен остров
  • Мнения: 148
Честит рожден ден, snezhito! Бъди много здрава и с късмет!

Чета ви с интерес за стволовите клетки.

# 691
  • Мнения: 398
gergova_n ,много ти благодаря за изчерпателните отговори

# 692
  • Мнения: 500
Здравейте,
аз пиша повече при октомврийките, но ви наглеждам и вас. Видях, че сте започнали интересна дискусия за стволовите клетки и реших да се включа с малко въпроси към gergova_n.
1. Кои банки работят във Варна?
2. Според теб по-добре е съхранение в България или в чужбина?
3. Има ли смисъл от съхранение на тези тъканни клетки, че видях, че има банки, които предлагат тази услуга дори и за майката?

# 693
  • Варна
  • Мнения: 8
здравейте, запрятам ръкави и отговарям  Simple Smile

Gergova_n, а как стои въпроса примерно при вас, ако при разсрочено плащане се случи година, в която собственикът на клетките не може да си плати задължението /което е напълно възможна ситуация/?. А също какво се случва като изтече този 20 или 21 годишен период, за който реално е сключен договорът за съхранение и в него не се е наложило използването на клетките?

Иначе тази банка за клетки, за която аз четох е в София и предлага както еднократно плащане, така и разсрочено плащане /като е възможно да се съхраняват 2 вида стволови клетки, съответно оттам варират сумите/. Еднократното плащане на мен ми идва определено много, а ме притеснява, че винаги съществува възможността да има сериозни парични проблеми през годините и да не може да се плаща разсроченото задължение.... Много се двоумя  Thinking

При нас може да се заплати еднократно, а може и втората по-голяма сума да се разсрочи в рамките на година (примерно) има и опция в рамките на 5 години, но там вече има и лихва. Но това не са годишни вноски, а просто разсрочено плащане за улеснение на родителите (ежемесечно).
След тези 20 години, собственика на клетките (т.е. детето - клетките са негови), вече е пълнолетно и само решава какво да се случи. Има опции - да ги дари, унищожи или продължи да ги съхранява, ако иска. Като последното предполага и годишни вноски от порядъка на 80 евро.

1. Кои банки работят във Варна?
Аз лично наблюдавам в момента БУМ на банките за стволови клетки в Бг - цифрата е 7, 8  ... Мисля, че повечето, които работят в България (и български и чужди) имат представители във Варна в лицето на акушер-гинеколог. Има и такива, които имат офиси във Варна.

2. Според теб по-добре е съхранение в България или в чужбина?
Ха, Simple Smile добър въпрос - смятам, че зависи от нагласата на родителите. Чуждестранните имат по-дълъг опит. Принципно, ако всичко се съблюдава и спазва като стандарт, начина на съхранение е еднакъв. В българия сме с нагласата, че някой непрекъснато иска да ни излъже и т.н. Аз лично съм "ЗА" съхранението в чужбина, по простата причина, че аз също живея в България и съм се нагледала на нашата си реалност... Сигурна съм, че в Европа контрола в тази област в много по-стриктен, от колкото тук.   


 3. Има ли смисъл от съхранение на тези тъканни клетки, че видях, че има банки, които предлагат тази услуга дори и за майката?
Смятам, че ако родителите имат финансова възможност е добре да се направи, не защото работя на такова място....
Просто, чета по темата и виждам, как се развиват нещата. Медицината е бързоразвиваща се (поне "на запад" от нас). Непрекъснато се правят проучвания, лабораторни изследвания, списъка на болестите лекувани със стволови клетки се увеличава - те се спрягат, като бъдещето на регенеративната медицина. Чисто статистически е доказано, че едно на всеки 200 деца ще има нужда от стволови клетки за лечение (като тази цифра намалява - т.е. преди 10 години е било 1 на 500).

# 694
  • Мнения: 72
да ви се оплача-трети ден съм с ужасни болки в кръста и едва ставам от леглото.само лежа и охкам като някоя бабичка.вчера цял ден ядох само вафли щото кухнята ми се виждаше на светлинни години пт спалнята.днес вече се размърдах,щото трябва да правя буркани ooooh!
да ви питам и нещо друго-цистита по време на бременност опасен ли е за бебето?не знам що се сетих за това-не че имам да пази господ ама питам профилактично baby_neutral

# 695
  • на Дъждовен остров
  • Мнения: 148
desislava_iv аз съм подобни болки още от самото забременяване.  Болки в кръста и си влача краката като бабичка.  Обаче не мога да си позволя лукса на този етап да спра работа или да лежа за това се мажа с Deep Relief
в БГ ще му има заместителя.  Успокоява болката до известна степен.

# 696
  • София
  • Мнения: 48
не мога да повярвам, че последният пост е от вчера следобяд?!?! Rolling Eyes
къде изчезхате, момичета?

при мен нищо ново с изключение на нисък хемоглобин (на минималната допустима граница). въпреки това докторът избра никакво хапче да не ми изписва, а само препоръка за балансирана храна.

това, което ме изненада, е че иска да ме види чак в 28 седмица. но, тъй като няма да издържа толкова време, ще се видим по-скоро ... и така, явно е време да се настроим напълно на вълна очакване с най-хубави мисли и настроение!

Честит празник днес на всички Магита!


Много усмивки за всички!

# 697
  • Добрич
  • Мнения: 795
И аз почвам да пия магнезий,днес ми предписа доктора. Той като видя как си натискам корема да проверя дали е твърд,ми се скара,ама откъде да знам колко силно може  Confused  а от известно време ме боли пъпа,но каза,че е нормално.
От няколко дни сънувам кошмари за бебето,и само за това мисля.Дано всичко е наред!

# 698
  • Мнения: 2
Здравейте , бъдещи мамчета Simple Smile
Днес ми е много тъпо и искам вече да свършва тая седмица че да си почина събота и неделя...
sneakers: Как си натискаш корема? той моя корем м/у другото си е по принцип не много мек, ама ме стяга рядко...Само като се ядосам (като вчера например) или ако се пренатоваря....Аз другата седм съм на ЖК и ще видим дали и на мен няма да ми измисли да пия мг...
Днеска и именнички имало- поздрави на празнуващите Simple Smile
ЦЕлувки

# 699
  • Мнения: 0
Здравейте днес бяхме на лекар казаха че ще е момиче и сега съм 23 седмица и съм качила 6 килограма докторката каза че много съм качила и ми забрани сладкото   Sad     Shocked 

# 700
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен. И ние вчера бяхме на лекар да направим още един опит да видим какъв пол е бебчето. Доктора какза, че видял момиче ама ще потвърждавал следващия път, защото пак се криехме с крака ръце. Бебчето беше на йога поза лотус  Laughing (по турски) седнало ама махна едната петичка и се видя, че е момиченце, но все пак каза, че ще потвърдим следващия път. Така че  ще чакаме, за да сме сигурни и ние. ... Голямо криене се крие дребосъчето.  Grinning

# 701
  • Мнения: 195
Здравейте, коремчета  Laughing

Почерпете се за именния ден на дъщеря ми!



Честит празник на всички Магита!   bouquet

И аз имам контракции като някои са болезнени. Пия Магнерот 2х1, увеличих го на 3х1 и си чакам прегледа другата седмица да видим какво ще каже доки.

vanq_vladimirova аз съм +6, даже +7 килограма в 23-та седмица и не мисля, че са много.

# 702
  • Мнения: 724
Здравейте, мамчета. Честит имен ден на всички празнуващи.
Вчера бях на фетална морфология - всичко ни е наред, пола казах на лекаря да не ми го казва. Този лекар ми каза, че плацентата ми била ниско, но щяла да се качи, била плацента превия маргиналис. Не ми обясни това дали е някакъв проблем.  А докторът от ЖК не ми е казвал такова нещо. Странното е, че докторът от ЖК в 14 г.с. ми е написал, че плацентата е по предната стена, в 18 г.с. е по задна стена, а според частния доктор - по предна стена. А кажете сега кой прав, кой крив. Не съм чула или чела, че плацентата може да се мести от задна на предна стена. Rolling Eyes

# 703
  • Мнения: 0
Ами и аз мисля че не е много ама така каза докторката че било много и можело да почна да дигам кръвно  newsm78 според мен само искат да шашкат хората колко по едри има от мен в 23 седмица ама все пак не съм специалист

# 704
  • Мнения: 14
Честит Имен Ден на всички празнуващи !



Ваня , +6 кг. изобщо не са много ... Тези доктори съвсем не са наред !

Албена , незнам какво да ти кажа , важното е че всичко е наред пък предна или задна плацента няма значение Simple Smile

Ние с беба утре сме на ЖК , пък да видим ! Хубав и усмихнат ден на всички !

Общи условия

Активация на акаунт