Навън е вече лято, а в коремчето ми - НОЕМВРИйско злато

  • 28 594
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 4
Момичета,

аз във вторник ще ходя на изследване за гестационен диабет. Някоя от вас ще го прави ли?

Аз го правя по желание. Иначе сладко похапвам, ама не прекалявам - до сега съм наддала 4 кг.

Поздрави!

# 706
  • Мнения: 490
Еййй, темата живна  Grinning
Само чаках някой да подхване, за да не си пиша сама хахах
+6 килограма за тази седмица не са хич много. За плацентата и при мен имаше разминаване - доки дето ми води ЖК твърди, че е предна, а доки дето ми прави ФМ - задна. Като аз си мисля, че е задна, щото в края на 17 седмица започнах да усещам чочка, а ми е първа бременност. И ако беше задна все си мисля, че нямаше да почна да я усещам толкова рано.
Kisa05 , честита ти именячка!! Да е жива и здрава, много да ви слуша и радва и да изживее едно безгрижно детство изпълнено с хубави емоции и усмивки   bouquet
Мойта чочка днес като й пуснах музика и започна яко да се мърда и си мисля, че й е харесала и всъщност си е танцувала, а не ритала   Joy
Ето пак и пуснах същата песен и пак се почнаха мятанията насам-натам  hahaha

# 707
  • Мнения: 50
albena30: плацента превия значи че плацентата (която е във форма на дебела палачинка) е най отдолу и покрива шииката на матката. Ако не се качи  до третото тримесечие ще имаш цезарово сечение защото няма как да излезе бебето.
Маргиналис значи че частично покрива шииката на матката и по принцип ще те гледат поне още няколко пъти да се убедят че ще се премести докато стане да раждаш

# 708
  • Добрич
  • Мнения: 795
Здравейте , бъдещи мамчета Simple Smile
Днес ми е много тъпо и искам вече да свършва тая седмица че да си почина събота и неделя...
sneakers: Как си натискаш корема? той моя корем м/у другото си е по принцип не много мек, ама ме стяга рядко...Само като се ядосам (като вчера например) или ако се пренатоваря....Аз другата седм съм на ЖК и ще видим дали и на мен няма да ми измисли да пия мг...
Днеска и именнички имало- поздрави на празнуващите Simple Smile
ЦЕлувки

Ами май силно го натискам,щото тя сестрата съвсем леко го погали и усети че е твърд,а аз си го натиснах през това време с пръсти и ме видя как и се ми скара. Той постоянно се втвърдява,като вървя най вече,но и като седя на стола,като лежа също.Казаха ми по-малко разходки,повече лежане  ooooh!  а как не ми се стои в къщи.
Днес пазарувах доста неща за бебето,беше много готино,термометър,гребенчета,пелени,кърпички....Вече имаме основните дребни работи и основен набор дрехи за да го посрещнем. Остават по големи покупки-кошарка,количка...но тях като се върне таткото,че сама не мога да се справя.

Здравейте днес бяхме на лекар казаха че ще е момиче и сега съм 23 седмица и съм качила 6 килограма докторката каза че много съм качила и ми забрани сладкото   Sad     Shocked  

И аз мисля,че тези кг са нормални,не са много,аз съм +7 вече.

Честито и от мен на празнуващите!  newsm67

# 709
  • Мнения: 324
Киса, честит имен ден на Меги! Със здраве да си носи името!   bouquet

Честит имен ден на всички празнуващи!   bouquet


Ваня, и според мен не са много тези кг.
Много ми е интересно тези доктори като ви мърморят постоянно за кг, някои се и карат даже  ooooh!, поне казват ли ви колко е нормално да сте качили в тези седмици.

На мен нищо не са ми казвали по въпроса с килцата, но аз късно се записах на ЖК и съм качила само 1 кг откакто ме следят. Иначе съм +5, последните 2 качени през последната седмица, и то при положение, че постоянно бях в движение, а хапвах по-малко от нормалното, откъде дойдоха цели 2 кг не знам   33uu

Миналата седмица бях на преглед. Младежа се развива добре, всичко си му е наред, вървим със седмица напред, което не ме радва особено, но кой ли ме пита мен  Whistling


П.П. Добре, че спряхте да пишете за малко, че да успея да ви настигна  Mr. Green

# 710
  • Добрич
  • Мнения: 795


Миналата седмица бях на преглед. Младежа се развива добре, всичко си му е наред, вървим със седмица напред, което не ме радва особено, но кой ли ме пита мен  Whistling


Ние сме с две напред  Joy  и без това нямам търпение да идва,но ме е страх все пак.

# 711
  • Мнения: 17
Здравейте момичета!
Като ви чета постовете и килата, които сте качили, почвам да се чудя, че аз може би съм рекордьора сред вас!!! Аз съм + 10, като 6 от тях качих съвсем в началото на бременността, до края на 3-и месец; Това беше резултата от тестените изделия, само това ядях за съжаление.  После за 2,5 месеца съм качила 4 кг и никой не ми се е карал за това. Иначе като цяло нямам оплаквания, освен по- нисък хемоглобин и ям зверската в момента червено цвекло с царевица на салата Grinning
Хубав уикенд на всички !

# 712
  • Мнения: 324


Миналата седмица бях на преглед. Младежа се развива добре, всичко си му е наред, вървим със седмица напред, което не ме радва особено, но кой ли ме пита мен  Whistling


Ние сме с две напред  Joy  и без това нямам търпение да идва,но ме е страх все пак.
А, то това, че вървят по-едрички съвсем не означава, че ще се родят по-рано.
Михаил ми избързваше с 2 седмици, а се роди само 4 дни преди термин.
Успокоих ли те  Mr. Green Hug

# 713
  • Мнения: 0
Ние сме с една седмица назад но не е проблем като се има предвид че сме госпожица пък и аз не съм много голяма   Joy

# 714
  • Добрич
  • Мнения: 795


Миналата седмица бях на преглед. Младежа се развива добре, всичко си му е наред, вървим със седмица напред, което не ме радва особено, но кой ли ме пита мен  Whistling


Ние сме с две напред  Joy  и без това нямам търпение да идва,но ме е страх все пак.
А, то това, че вървят по-едрички съвсем не означава, че ще се родят по-рано.
Михаил ми избързваше с 2 седмици, а се роди само 4 дни преди термин.
Успокоих ли те  Mr. Green Hug



Той моя термин малко плаващ,че не си помня точната дата на последния МЦ,но благодаря за успокоението   bouquet 
Той сигурно се е родил едро бебе тогава,трудно ли беше раждането?

# 715
  • Мнения: 324
Едричък си беше, да 3,800 кг  baby_neutral
Обяснявам сега на следващия младеж да е по-милостив и да се спре до 3,500 поне  Mr. Green, ще видим дали ще ме чуе  Wink
Колкото до раждането, относителна работа, за мен не беше трудно.
Продължи малко по-малко от 7 часа, което за първо раждане си е добре според мен, според някои познати се било проточило прекалено дълго  newsm78

# 716
  • Мнения: 77
Лелееееее, какви 7 часа???  #Crazy

# 717
  • Мнения: 324
Кали, от първата контракция до появата на човека на бял свят е това.
И на теб ли ти се струва много?

Иначе от пристигането в болницата до раждането - 15 мин  Mr. Green

# 718
  • Добрич
  • Мнения: 795

Иначе от пристигането в болницата до раждането - 15 мин  Mr. Green

Това вече е по-приемливо за мен,иначе ми се  струва много и на мен. 
Една позната я мъчиха 12 часа на родилната маса,накрая и направиха секцио. Пази боже!

# 719
  • Мнения: 308
happy_r аз съм следващия петък на тест за гестационен диабет. Мога само да те посъветвам по възможност да отидеш с придружител. Много момичета се оплакват че им прилошава, та аз съм заръчала на мъж ми да си вземе един ден отпуска и да дойде с мен.

Общи условия

Активация на акаунт