Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 114

  • 105 759
  • 746
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 12
Всички в предната тема бяхте страхотни а сега да следим в новата   bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 2 671
ani_d, майка му на китчето е някъде на дълбокото  Wink
За Татяна  - изцедено пълномаслено кислео мялко с пудра захар и щедро количество ром  Peace

# 17
  • Мнения: 3 861
Здравейте!
Помните ли ме?  Laughing
Хич не ми стига времето напоследък. Помните ли, че имах да ви показвам торти. Ето ги!
За тази вдъхновението ми е от тортата на Валерия с врътките. МНого съм далеч от истината, но беше въпрос на импровизация.

С тази китара си скъсах нервите, то си личи. Размерът е...абе не помня, но далеч по-голям от максималния размер за хладилника. Съответно няма стягане. Съответно правена в последния момент, непосредствено преди поднасянето за да е прясна. Дейсттвието се развива на 3 юни, когато си беше вече яко жега, апартаментът ми е южен. Пробвах номера с кашона, леда и т.н., но не ми се получи. През цялото време беше на легло от хладилни елементи, но и това не помогна. Тортата трябваше да е бяла по план график, но ми изби шоколада тук там и спешно я боядисах черна. Такива ми ти перипетии...
Приятелката ми ми каза, че е била мноооого вкусна, наподобяваща Гараш.
Имам и още, но не са оформени в колажче и чакат.

Виждам някакви страхотни неща. Краси, страхотна е халбата, Валерия(ти нали знаеш, че си нечовек?!?), Петя - много сладка тортичка, Мина...
великолепна торта, Руме- китчето има невероятен поглед, мил такъв един Simple Smile

# 18
  • Варна
  • Мнения: 77
записче

# 19
  • Мнения: 373
Скоро и аз не съм се записвала, но вместо запис ето две тортички, които не с от скоро, но не съм показвала тук!
За първата искам да благодаря на  ROUVELEE ILAGAN за това, че ми позволи да използвам нейния Swirls and Pearls дизайн!!!   bouquet



Втората си е изцяло мой дизайн:))) За принцесата на една приятелка, която е зодия телец и все още си цока и за това реших на тортата да има кравичка

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Aз ще се върна малко в другата тема да се изкажа с уточнението, че който не обича да го критикуват да си казва, за мен критиката е много по-ценна от похвалата, но явно има хора, които не им понася особено добре съжалявам за което.
DZ, тези водорасли и това с дупките, даже не го знам какво е ама на мен много ми харесва като детайл не знам кой го е измислил, аз такова в морското дъно не съм виждала, но биха стояли много по-добре ако се направят предварително, изсъхнат и тогава се поставят на тортата.
Атланта, аз не умея да смесвам нищо, цветовете ги правя както ми дойде, улавям се даже, че крайният резултат много зависи и от настроението ми, споделяла съм многократно, че понякога не харесвам какво се е получило и "мия" тортата и започвам на ново.
Пеперудите са ти много пъстри, браво!
Петя, гледам и подложката ти се е получила, браво на теб, много сладка се е получила тортичката, в това време не ви виждам на тази поляна там, ще кажеш после как е минала сватбата.
Мина, много красива къщичка, разкажи повече за тортата, какво плете тази девойка, копчетата явно и те са с цел там.
Гале, снимай ще ми е интересно и на мен.  Laughing
Краси, халбата е супер!
Румя, добре не са цяло семейство, не знам колко хладилника още щяха да ти трябват.  Laughing
Лили, много хубава е станала тази с врътките, браво на теб!
Ласкова, втората не се вижда, за първата понеже и аз съм правила с такива врътки, но овчи да споделя опита си.
Когато се навият на руло е добре да се оставят на твърда и равна повърхност, за да може да се "изправят" и наместят, няма да са така бабунести и ще са еднакви, не им трябва много време особено ако е по-бързо съхнещо тестото.
Бебенцето е много сладко, има ли си снимки от близо?
Намерих малка пролука, отразих ви, хайде останете си със здраве!

# 21
  • Мнения: 12
Скоро и аз не съм се записвала, но вместо запис ето две тортички, които не с от скоро, но не съм показвала тук!
страхотни торти   bouquet

# 22
  • Мнения: 373
Ласкова, втората не се вижда, за първата понеже и аз съм правила с такива врътки, но овчи да споделя опита си.
Когато се навият на руло е добре да се оставят на твърда и равна повърхност, за да може да се "изправят" и наместят, няма да са така бабунести и ще са еднакви, не им трябва много време особено ако е по-бързо съхнещо тестото.
Бебенцето е много сладко, има ли си снимки от близо?
Наистина трябва да изсъхнат ама в моя случай  декорирах в 2 през нощта на тагъдък и нямах сили да гледам просто, бебето ми плачеше постоянно и така....да се оправдая малко:)))

БЕБЕТО

# 23
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Пепи мерси за темичката   bouquet

Момичета кога напълнихте темата с красоти  - всичките са чудесни .... браво на вас.

# 24
  • Мнения: 1 173
Ani_d Татяна я правя без стафиди и с крем Фалшиво Тирамису
 
1 1/2 Филаделфия - тук едно пакетче е 220 гр
1 1/2 ч . пудра захар
1 ч заквасена сметана
1 1/2 ч.  сметана . При нас е млечна и неподсладена затова слагам 3 с.л захар докато я разбивам .Една чаша е 240 мл .

Аз също не харесвам само сметана , или само заквасена сметана - този крем го ползвам за Татяна , Медовик , с пандишпан  Simple Smile

# 25
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте дами!  Hug

Макар да не пиша, с удоволствие ви следя когато мога и ахкам и охкам, над красотите, които показвате! Heart Eyes

petia_tag, много добре се е получила тортата, а щом дамата си я харесва, няма какво да се косиш!  bouquet

Mинa, отдавна се възхищавам на идеите дизайна на тортите ти! Прекрасни неща правиш! Hug

Краси.мира, чудесни торти, особено ми харесаха калинките! Heart Eyes

Руми, кита е върха, истински гигант:)    bouquet

Вал, за твоите торти, каквото и да напиша ще е малко за да изразя възхищението си от таланта с който изпипваш детайлите и изразенията на фигурите ти! Искрено ти се възхищавам и ти се радвам! Hug

Лили, и двете торти са върха, но на сърцето ми легна тази с ширитчетата и конците. Чудни цветове и дизайн! Heart Eyes

laskova, прекрасна бебешка торта, дизайна е един път! А тази с кравичката е много сладурска!   bouquet

И седя и се чудя дали въобще да пускам тук торти, защото много отдавна съм само ваша почитателка и ученичка, а не участничка в темата... Невероятни сте! Тортите на повечето все едно с ръка не са пипнати, за дизайна да не говорим, а моите все едни недодялани излизат, но явно толкова си мога.  Rolling Eyes

Та и аз след дълго прекъсване правих торта за рожденния ден на Дани, който във вторник става на 6г. Той говори само за трактори, комбайни, ферми и животни, и вече съм се примирила, че ще става фермер, та и желанието му беше за торта ферма, с крави, коне, овце и прасенца. Е опитах се да го изпълня. Харесах си дизайна тук - http://blog.pinkcakebox.com/farm-animal-birthday-cake-2009-03-06.htm  и чак после видях, че Бубето е правила нещо подобно, с което се закопах окончателно, щото с нея дори и не мисля да се меря... Та това е моята интерпретация на тема ферма:

  Още снимки ТУК 


Моля бъдете снисхозителни, просто не умея да изпипвам нещата...

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 2 058
Петя, много нежна тортичка, а подложката я допълва идеално Simple Smile
Китя на Румя също много ми хареса!

# 27
  • Мнения: 12

Тортата ти е повече от хубава   bouquet Желанието ти да я направиш я прави идеална  Hug Браво Wink Страхотна е  Heart Eyes

# 28
  • Мнения: 96
Здравейте!
Новата тема започва много обещаващо- не торти, а произведения на изкуството правите!
Влизам да споделя, направих проба шоколадовото тесто на Ванчето- получи се страхотно! Ванче, благодаря за споделения опит, снимки и клипчета! Опита ми беше с шоколад КАТУ, когато правя торта, ще опитам с Милка, защото тортите ги правя за домашна употреба и ми е по-вкусен като вкус. Grinning

# 29
  • Мнения: 1 965
Я! Нова тема!!! Благодарности на Пепи.  Точно снощи се възмущавах че пак ще показвам торта след Дзвера, ама поне са я захлупили няколко торти, та, мога с чиста съвест да си покажа мойта претрупана смешка.  Mr. Green
 
И ОЩЕ
Зайчето, та зайчето. Искаме зайчето. Ама, шаренко да бъде. И малко зайче да има. И вратичката да я има. И такава зелена тревичка да има. И гъбки с очички... И жълти цветя..... Ами, хубаво! Ей, ви го!

Петя - шарената торта е много сладка. Прилича ми на бяла кашпа с цвутя. Незнам колко е сватбена, но щом булката такава си я иска, значи тя си знае защо.
Мина - много е интересна тази композиция. Вероятно е от някаква история. Интересно ми е каква е тя?!?!  
КрасиТочке - скоро се бях сетила за теб. Тотално изчезна ти след Цигов Чарк. НАЗДРАВЕ за тортите ти!!!  Ставаш прекалено добра, вече!!!
Руми - и ти се загуби!!! Много сладък кит. Фонтанчето е страхотна идейка.
Дзвер - стигнах до тебе! Какво да ти кажа сега??? Чудя се..... Куфара е супер. Пачките са супер. Кифлата върху куфара и тя супер... Няма да заспя обаче. Трябва някакъв кусур да намеря.... Ами, да!!! Много плоска тая мацка бе! Малко цица да и беше сложила. И със сигурност е кривокрака, затова е с дълга рокля.  Naughty
Доня Коприва - тортата с копчетата и врътките много ми хареса. Браво на тебе. Китарата.... напълно те разбирам. Кошмар е. За да спазиш пропорциите, трябва да я правиш в хладилник!  Мъка голяма е иначе!
Ласкова -И твоята торта много ми харесва с изключение на кръста от врътки. Бебчето е много сладко. А кравичка е уникална с тая поличка.
natalyna - Здрасти, здрасти, здрасти!!! радвам се да те "видя".  Тортата ти е страхотна. Кой от кого копирал не е важно. Тортите на тази тема са милиони, така че винаги ще направиш нещо, вече правено. Да е жив и здрав сина ти!

Някой беше питал за гъските в тортата със воденицата. Правени са с ТЕЗИ шаблони. Мисля че преди време ги показвах във връзка с едно водно конче. Шаблоните са 3 различни. Има ги вече в много книжарници. Аз съм си ги купувала преди години от МЕТРО. Ето ги и другите 2 вида: САФАРИ и ОКЕАН А, иначе, самия начин на изрязване е ТОЗИ
Айде, лека нощ от мен. Утре ще покажа още една торта.

Общи условия

Активация на акаунт