Въпроси към Класически хомеопати 16

  • 63 016
  • 747
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 70
Добър ден.Бихте ли ми препоръчали хомеопатчино лекарство за висок холестерол?Благодаря предварително   bouquet

# 721
  • Добрич
  • Мнения: 958
tandonova79, явно така е преценил хомеопата  Peace По принцип това лекарство го дават при т.нар. "бавни" разболявания. При тях няма бурна симптоматика, както при Аконит и Беладона, да речем.

Arven, кураж  Hug Мисли позитивно и остави ХЛ /ако е правилното, разбира се/ да помогне на детето да се справи с болестта.

# 722
  • Пловдив
  • Мнения: 40 930
tandonova79, явно така е преценил хомеопата  Peace По принцип това лекарство го дават при т.нар. "бавни" разболявания. При тях няма бурна симптоматика, както при Аконит и Беладона, да речем.

Arven, кураж  Hug Мисли позитивно и остави ХЛ /ако е правилното, разбира се/ да помогне на детето да се справи с болестта.

Да,така е преценила...Но каза,че важна черта на това ХЛ била светлината,т.е. това,че го боляха и се зачервяваха очите и му пречеше светнатата лампа.

п.п. може и аз нещо да не съм разбрала...

# 723
  • Добрич
  • Мнения: 958
Добър ден.Бихте ли ми препоръчали хомеопатчино лекарство за висок холестерол?Благодаря предварително   bouquet
Ако това не е подигравка, тогава прочети малко повече за хомеопатията. При нея не се лекува "болестта", а човекът. Мога да ти препоръчам само, да се обърнеш към хомеопат, който да прецени, самата ти от каква субстанция имаш нужда  Peace



tandonova79, тогава очакваме развитието на случая  Peace

# 724
  • Мнения: 656
Тандонова, под "висока" Т може би се има предвид просто повишена Т, т.е. над 37-37.5?

Дари, вероятно е възможно, не знам, но със сигурност е нещо, което е добре да се каже на хом.  Peace

Арвен, представям си колко ти е трудно в момента, кураж, ще се справите  Hug. Как се чувстваше малкият с 39.5, какво правеше? От опит знам, че ако си спи спокойно, въпреки Т, диша учестено в рамките на нормалното за човек с висока Т, и крайниците са горещи, то няма от какво да се притесняваш - просто следиш по-често Т и внимаваш да не се вдигне прекалено много.  А защо се наложи нурофенът - ХЛ не подейства ли? Имаш ли постоянна връзка с хом. в такива случаи? Това е много важно, мисля аз - когато сте в остро състояние, да можеш да звъниш на хом.  Peace

Но ми изникна и на мен един въпрос. Забравила съм дали беше по-добре крайниците да са по-горещи от главата или всичко трябва да е еднакво горещо? Логиката ми клони за първото - все пак мозъкът е в главата и трябва него да предпазим от жегата, ама знам ли - не помня вече дали пък няма друга валидна логика  Laughing  newsm78

# 725
  • Добрич
  • Мнения: 958
Усмихнатото, при висока Т. /но не висока=повишена/ жизнената сила се стреми да затопли първо най-важните органи, затова изполва топлината от всяка част на тялото. По време на този процес Т. продължава да се покачва. Когато организмът достигне необходимата Т., тялото и крайниците се затоплят.


Когато е налице силно главоболие, високо кръвно налягане, тогава е добре, краката да бъдат изстудени, за да може да се "дръпне" кръвта в другата посока и да не се съсредоточава в главата.

Последна редакция: ср, 21 сеп 2011, 09:58 от kemi

# 726
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Вчера си купих една саксийка с мента  Blush
Може ли да компрометира лечение? newsm78 В момента няма прием на хл, но когато има лечение...? Няма да е в стаята при щерката, но ако има случайна среща на терасата Mr. Green
Стари, нови изследвания какво казват?

# 727
  • Мнения: 0
Здравейте!
Бих искала да ви помоля някой да ми препоръча класически хомеопат в района на Централна Северна България, като градове Горна Оряховица, Търново, Плевен, може и Русе. Благодаря ви предварително.

# 728
  • Мнения: 3 497
Не се плашете. Моето малкото дриска от вчера вечер и през нощта и е с 39 градуса. Оплаква се, че го боли главата, но си  хапва тук-там по нещо ( подходящо) и не е на легло. Вече няма разстройство, Т си стои. Hug
Засега нищо не давам при това, само ентеросан пробиотик дъвче.

# 729
  • Мнения: 1 462
Благодаря на всички за куража. За съжаление Т не спада от ХЛ, а днес е и доста умърлушен. Давам му Нурофен, защото хомеопатичката каза ако вдигне над 39 да му дам нещ оза понижаване, а мен ме е страх през нощта да го оставям. Снощи го тресеше и явно му беше студено. Пръвоначално крайниците му бяха студени, а през нощта усетих че са топли. Опасявам се да не кара някоя гнойна ангина, защото ще ме натиснат да дам антибиотик, а не ми се иска/ достатъчно е затормозен с лекарства/
Усмихнатото ХЛ не подейства или поне не бързо. Проблемът е че бих изчакала, но над 39 гр ме  е страх и то като е нощем- още повече. С хомеопатичката поддърам връзка постоянно и според нея може да не дойде толкова бързо резултата, но не е притеснителна високата темп ако самото дете е жизнено. Утре ще го заведем при неговата лекарка за да видим все пак защо е тази температура  Wink

Мечка Малинарка и аз се чудя ентеросан да започна да му давам за подсилване на организма, нищо че няма разтройство  newsm78

# 730
  • Мнения: 14
здр има ли болкоуспокояващи за никнене на зъбки страшно много ни мъчат ревем не ядем Shockedще ви бъда благодарна  bouquet

# 731
  • Добрич
  • Мнения: 958
Arven, по-добре от температуропонижаващите давай Панадол.
Не зная защо си мислиш, че ХЛ ще понижи Т.

здр има ли болкоуспокояващи за никнене на зъбки страшно много ни мъчат ревем не ядем Shockedще ви бъда благодарна  bouquet
Обърнете се към хомеопат във вашия град, който ще ви препоръча най-доброто лекарство, според състоянието на детето.

Последна редакция: ср, 21 сеп 2011, 14:56 от kemi

# 732
  • Мнения: 1 462
kemi Панадолът изобщо не действа при нас. Всъщност аз не очаквам температурата да изчезне като с магическа пръчка, но очаквам да не се покачва поне и детето да не е вяло и отпуснато и с течение на времето да започне да се понижава  newsm78

# 733
  • Мнения: 2 096
Искрено ми липсват хомеопатите в темата.. гледам пак сте го обърнали на отчетно-оплакваческа..

# 734
  • Мнения: 3 497
Покани ги. Поне на теб да откликнат Laughing

Нурофен е по-малкото зло пред Панадол (ароматни амини - писали сме и тук за тях)

Няма смисъл да се насища здрав организъм допълнително с полезни бактерии и ензими, това по повод ентеросан-а. Нищо няма да ви подсили.

ХЛ може и да засили Т, ако ЖС прецени, че има нужда. Това е намерението на ХЛ, да подтикне ЖС да се справи с проблема. А Т е жизненонеобходима за това.

Общи условия

Активация на акаунт