Ритка със крачета и ръчички МАРТенче за радост на всички!-тема 5

  • 27 371
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 30

Та излизам от болницата и срещам момичето с което лежахме в една стая.Нейния малчо е с 1 час по малък от нас и я питам как е детето ,а тя ми разказва следното- бил известно време на АМ, но му давала и кисело мляко, обаче ако ги редувала не ядял кисело мляко изпивал по 200милилитра на 4 часа а с АМ се хранел по често и затова предпочитала с киселото мляко.Вече са на пюрета цитирам "ама зеленчуковите не ги обича и сме повече на плодови,правих му и кашичка на слънчо и с мляко я яде а с вода я не ще" край на цитата.    Shocked

Shocked Shocked Shocked
Лъки  Shocked шегуваш се,нали
Браво на бебоците на Penmar и ino4kada,гооолеми са  Mr. Green
На мен днес ми е супер гаден ден,на капак на всичко ни се обадиха наемателите ни,че сменят квартирата и се изнасят  Shocked и сега трябва да пускам обяви,нови хора,агенции абе гадост  Sick,дано намерим  свестни  Sad

# 16
  • Мнения: 856
Лъки, я не мисли за имена, ами за една хубава почивка цялото семейство. Спомням си колко вълнуващо разказваше за концерта, на който ходихте, за приятно прекарана вечер. Всички имаме трудни моменти, пък тези които сте с по две дечица с малка разлика е още по-сложно. Не планувате ли една отпуска в скоро време?

marys bouquet

# 17
  • Мнения: 319
Лъки  Shocked ама как си ги бръщолевиш само за развод  hahaha все едно за нищо особенно не говориш...сигурно се шегуваш  Thinking

И мене майка ми ми каза да съм и дала малко кисело мляко Crazy
Представям си тая мама ако беше тука при нас и сподели какво дава на детето си...малииииииииииииии...при мен за едно малко к'ви бяха реакциите,пък при нейните работи дето дава.....

Аз пак да си предложа заглавието за темичката,ако може да го включите към останалите за гласуване..."Лятото дойде,мартенче расте,а мама скоро ще го води на море."

# 18
  • Мнения: 40
Привет момичета,

Лъки - ние докато правихме ремонта всеки ден по няколко пъти повтарях на мъжа ми колко приятели адвокати имаме и как веднага ще ни разведат  Joy Но това бяха моменти,когато и двамата сме изнервени и напрегнати. Предполагам и при вас е така,припомни си защо си родила дете от този мъж и ми се струва че ще си промениш мнението,ако наистина е сериозно де.

Това ми напомня,че мислех преди няколко дни да ви споделя как моя близка приятелка си заряза детето и се раздели с баща му,айде големите ги остави,но мъничето (на 5годинки е) много мъчно ми стана като разбрах,защотото той е много готино хлапе,а на нея какво й стана не разбрах. Вярно не се разбираха с таткото,но не мога да си представя (а и дано никога не ми се налага да си го представям) да не виждам детето си по цяла седмица и да не знам яло ли е ,спало ли е, болно ли е и т.н. Та преди време си говорихме за разни майки - ето как хората се променят само за няколко години - преди не се отделяше от него и за секунда Shocked Shocked

Браво на бебоците на Иночкада и Пенмар  Hug

Иночкада - не ме учудва това че има такива майки. Скоро една позната,която октомври трябва да роди близнаци ми вика: Уффф то това с майчинството било много сложно,а аз си мислех че само го носиш  Joy Joy  

МИгео - много неприятно,дано намерите по-добри,а междо другото ако искаш ми пиши на лични за кой квартал става на въпрос и какви са условията имам няколко познати,които скоро вероятно ще търсят квартира.

Ние днес ходихме да се видим с една педиатърка,която участва в комисията на ХЕИ и като я попитах какво мисли тя за ваксините ми каза: Щом се притесняваш най-добре да ги отложим,а когато решиш винаги може да ги сложиш. Винаги когато майката има притеснения е по-добре да се застрахова  newsm44 По-хубавото беше че и майка ми беше с мен и тя я чу.  hahaha

Хайде лека засега от мен  Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 359
ena4, спи спокойно, няма през нощта да се развеждаме, я  Joy
Момичета, всъщност не се шегувам. Знам, че има мами с дечица, които са се развеждали, споделете от опит. Аз много трудно се разделих с бащината си фамилия, сега някак си съм я приела новата и децата ми са с тази фамилия и ми се струва по-добре да я запазя при евентуален развод, но ще ми е трудно да реша, ако се стигне до там.
lilyrose, винаги съм си казвала, че няма да живея с някой мъж само заради децата - да имали баща. Не виждам смисъл да ни слушат караниците... Ние почнахме от мухата слон да правим. Съгласна съм, че сме и двамата преуморени, изнервени и че ни идват в повече отговорностите, но то по-леко няма да става. Хората са казали "малки деца, малки проблеми". Нали с нашите отношения ще им дадем пример утре какви семейства да имат те... Баткото така сладко се усмихва като ни види прегърнати, идва и се гушка и той в нас Heart Eyes Това е представата, която бих искала да има за семейството - разбирателство и любов. При нас нещо разбирателството взе да куца...  Tired
Маринелс, аз по професия съм адвокат, мъжът ми е юрист, така че тази част на развода ни е най-лесната - документите сами ще си ги оформим  Peace
Mur, нямаш представа колко много имам нужда точно от това. Не срещам ентусиазъм в отсрещната страна. В момента правим ремонт в къщата на село да ходим уж уикендите там. За море сме направили резервация чак за края на август.
veset0, аз съм си по природа много директна. Много време ми трябваше да се науча по-малко да си отварям устата, за да не обидя някой, но за себе си не съм се променила. Мисля си за развод, признавам си го  Peace

# 20
  • Мнения: 1
Добро утро на всички

Да се похваля снощи станах леля, снощи се е родила Рая
Почерпете се виртуално за нейно здраве


Последна редакция: чт, 30 юни 2011, 07:49 от стефанова

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Добро утро!
Лъки разбирам те напълно, мила. Нали точно си споделяхме, че периода до навършването на бебето на годинката е много опасен за семейството и тогава си проличава дали хората са едни за други. И ако не си щастлива - развода е лесен. За фамилиите - аз бих си оставила моминската фамилия, и на мене ми е трудно да се разделям с името на тати /то за това съм и с тире, де, ама никъде не се пиша с тирето  Embarassed/ И, има и по-лоши случаи от вашия - ние например като ходим четиримата на почивка, на рецепциите се побъркват - аз съм с една фамилия, мъжа ми с друга, едното дете е с фамилията на баща му, а другото с фамилията на мъжа ми, абе ... Не мисля, че пречи, или поне на мен не ми пука.  hahaha Та така, освен ако не се притесняваш за нова смяна на документите, мисля, че няма проблем децата да са с различни фамилии, все пак живеем в 21 век.
От друга страна, една приятелка като се разведе, си остави фамилията по мъж, не заради детето, а защото беше свикнала много с нея и защото тази фамилия й харесваше повече. На моя мъж пък бившата жена , независимо, че нямат деца, също си остави неговата фамилия, защото й пасва с името. Но всеки си решава за себе си, това е най-ней-лесното  Simple Smile.Успех и дано си щастлива ти пожелавам от цялото си сърце. Hug

Последна редакция: чт, 30 юни 2011, 07:03 от luba_rizova

# 22
  • Мнения: 8
Добро ви утро!
Лъки Hug Гуш!Ще мине и тази криза.
стефанова Честито лельо!
Ние минахме поредната консултация.Ивана вече 7230.Попитах педи докога ще ходим всеки месец на прегледи,каза,че ни следял понеже нямаме ваксини,пък и заради хемангиомите.Започнали са да се появяват бели петънца в тях,което означава,че отиват към разсейване.
Да ви се оплача.Понеже се кърмим спейки и аз съответно застивам в една поза,установих,че имам прищипан ишиадикус(нерва който минава под дупето по продължение на бедрото).Само това ми липсваше.Скърцам като стара баба  Simple Smile

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 839
Лъки, романтична съм и се надявам това да е само моментна криза и децата ви да ви виждат гушнати и обичащи се Hug Hug Hug

стефанова, честита племеничка  Hug

Днес сме на консултация така че ще пиша пак по-късно.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 297
 Hug

# 25
  • Мнения: 10
Лъки Hug, снощи прочетох поста ти и цяла нощ те мислих. Всички сме изнервени понякога и прибързваме в думите и действията си. Успокой се и ще видиш, че всичко ще си дойде на мястото, сигурна съм Hug, много гуш от мен и горе главата, всичко е наред Hug

стефанова, честита ти племенница  bouquet.  Да е жива и здрава малка кукла Рая Hug

Браво за мерките на всички бебенца Hug

catwalk, чакаме отчет Simple Smile Hug
migeio78, дано по-бързо намерите сериозни хора Hug
veset0, много актуално заглавие  bouquet

Последна редакция: чт, 30 юни 2011, 10:49 от matza83

# 26
  • Мнения: 5
Здравейте, мами!

Лъки, стискам палци да отмине кризата при вас!  Praynig

Стефанова, честито! Да ви е жива и здрава племенницата!  Hug

Пенмар, Иночкада поздравления за мерките!  Peace

catwalk, стискам палци за добри резултати днес! И ние трябва да ходим и ми е толкова гадно, като им слагат ваксините, че.......  ooooh!

Вече 2-ра нощ, нещо не ни е както трябва Sad Буди се 2 пъти и след 2-рото събуждане, няма заспиване Sad Не знам какво я тормози. Лекарството за коликите ни свършва и се чудя дали това не дава отражение и на храненето и на  спането й   newsm78 Ама докога ще сме с тия газове бе? Направо вече не се издържа!  #2gunfire

Последна редакция: чт, 30 юни 2011, 11:51 от Bub555

# 27
  • Мнения: 24
Привет и от мен  Hug Благодаря за хубавата тема  Hug

Боже колко сте изписали, не можах да ви изчета  Hug ама така е като не съм влизала от няколко дни.  Laughing

Честито на рожденниците и на именниците! На патерица да са живи и здрави.  newsm51

Стефанова Честита ти племенница!   ylinfant

Лъки Една голяма  Hug от мен! И аз се чувствах така, когато родих каката  ooooh! Карахме се и за най малкото нещо  Crazy Всички минават през един такъв етап понякога и е много трудно.  Но аз реших че ще направя всичко възможно да изгладим нещата, все пак аз съм си го избрала за баща на децата ми. Но в крайна сметка, ако нещата стигнат до там че да не можем да се търпим, казваме си чао и..... това е. Надявам се да намериш сили и да се справиш с кризата, защото обикновено жените са тези които изнасят най големия товар. И се убеждавам всекидневно, че ние сме по силната половинка от човечеството.  newsm51

Успях да изчета само последната страница от предишната тема  Mr. Green  и видях че сте засегнали  темата за злоядото дете и късното захранване, ако правилно съм разбрала де  Crazy . Да споделя и моя опит. Аз захраних каката късно според тогавашните теории. Но много се притеснявах от хранителни алергии. Не съм използвала никакъв определен метод а някаква комбинация от тях. Не съм имала проблем с храненето и нито тогава нито сега. Но аз бях на принципа че детето трябва само да си покаже кога му се яде. Ако не е гладна не я карах на сила. Отделно на това и давах една лъжица и тя също се опитваше да яде. Е не на 6м. но когато я видях че иска да ми вземе лъжицата и дадох една. Естествено аз храних, но я оставях и тя да опитва  Peace Преди това и давах сама да яде разни плодове и зеленчуци които може да държи с ръка. Е имаше моменти на голяма бъркотия, но не мисля че е голям проблем след това почиствах. А нея я обличах в една стара дреха и голям лигавник  Mr. Green Яденето беше вид забавление и приятна емоция. А не някакво препятствие което трябва да минем. Важното е да сте спокойни, вашата нервност се предава и на децата.  Peace Не виждам проблем в захранването и защо е тази истерия, много е лесно и приятно, ако само спазваш определени правила.
А в предишния си пост, май обърках педагогическото с педиатричното захранване  Embarassed сори ама с този пилешки мозък  ooooh! не знам как сте вие, ама аз продължавам да си забравям  Whistling

Поздравления на всички за мерките и теглилките  Hug

lilincho браво и на вас за изчезването на хемангиомите.

За оправянето на къщата  и за това кой разтропан и кой не  hahaha  Joy Момичета, както писах и преди, много зависи от детето. Е няма как да се получат еднакви нещата при 2 майки, на които едното дете спи 2-3 часа, а другото 20-30мин. Едно е да гледаш спокойно дете и съвсем различно едно по темпераментно. И аз се оправям сама и пити съм месила и хляб съм правила, но е много изтощаващо. Когато детето спи по 20-30мин. носила съм го в кенгуруто, докато меся  Whistling много ми се иска и моето дете да спи по 2-3-часа ама няма  Mr. Green много ми се иска и само да си заспива ...ама и това не ни се случва  Whistling много ми се иска сам да се занимава с играчките си ама и това ни се случва за около 15 мин.  Crazy Така че много е лесно да си оправна ако детето спи по много и е кротко.  Peace Ама въпреки че съм по изморена, предпочитам по темпераментните деца. Ако беше по спокоен щях да се тормозя, що сега това дете, така спокойно си лежи  newsm78  да не би нещо да му има  hahaha   Crazy а бе луда работа угодия няма  Joy

# 28
  • София
  • Мнения: 2 060
 Hug Hug Hug Кърмя Теди и бързам да се запиша, за да не ви пропусна.

# 29
  • България моята родина
  • Мнения: 201
Здравейте от нас мисля че сте обсъждали темата,но ако може някой само като информация да ни кажете какви имунизации правите в България тей като не сме там в момента а тук до сега ни правиха една имунизация и сега ни предстой още една,а  докторката каза че има една,която трябва да закупим.
И да се оплача моя малчо е болничък и пие 2 сиропчета и капки дано скоро сме добре,че снощи го изби една студена пот целия го тресеше и днес веднага на доктор.
Лек и слънчев ден на всички   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт