Ритка със крачета и ръчички МАРТенче за радост на всички!-тема 5

  • 27 370
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 919
Здравейте от нас мисля че сте обсъждали темата,но ако може някой само като информация да ни кажете какви имунизации правите в България ......

http://www.moetodete.bg/maichinstvo/p3_760_0.html

# 31
  • Мнения: 15
Ето ме и мен днес Grinning
В момента доволно унищожавам сладка след сладка и не мисля за отмъщението на кантара Crazy
Ева спи и аз се радвам на последния си ден спокойствие, защото от утре баткото си е вкъщи -започва ваканцията в градинката. Какво ще му измислям за забавление не ми е ясно-той все иска да си играе с някой-ако няма деца, добре би било мама да се прави на маймуна цял ден. Crazy
Стефанова, честито ти племенниче! Party
Мами, имате ли разногласия с татковците относно възпитанието на децата? Вероятно тези, които имат големи деца ще могат да ми отговорят, макар че според някои възпитанието започва от бебешка възраст. Ние с мъжо много соприм на тази тема. Последно ме обвини, че съм направила синът ни мижитурка и не можел да вземе самостоятелно решение за каквото и да било.Да отбележа, че е на 4 години дете. ShockedЗаключил той от това, че малкият пита за всяко нещо дали може. Ами естествено , че ще пита-така правят възпитаните деца, си мисля аз. Страшно се дразня на деца, които си правят каквото си искат, дори не питат "може ли?"преди да изтръгнат нещо, привлякло вниманието им от ръцете на друго дете. Twisted EvilНепрекъснато спорим на тази тема-случаите са толкова много...

# 32
  • Мнения: 341
Лъки, става по-лесно с децата, след втората година е по-лесно, започват сами да се оправят и ти олеква, спиш по цяла нощ без прекъсване и такива екстри. С отпочинали нерви се говори и мисли по-адекватно вЕрвай ми. Минахме и ние по този път с първото ми дете, беше много ревливо бебе и бремето беше паднало на мен. Съветвам да не се караш, а сериозно и ясно да му обясниш ситуацията, че тебе нЕма да те има ако не започне да ти помага, не защото ще се разведеш, а защото ще те откарат с линейка или в болница или в лудница. Аз бях стигнала до там да заспя на волана и се бях ударила в тротоара, е тогава чак мъжкото едноклетъчно реагира и разбра че е криза. Мъжете са с различна логика, не бива да му казваш много съм уморена, трябва да ми помагаш, а трябва да му казваш вземи детето и го разходи аз да почина. Не разбират от абстракция имат нужда от точни упътвания. Сигурна съм че се обичате и искате да сте заедно, така че просто трябва да му обясниш като на дете за какво става въпрос. А след половин година всичко ще си дойде на мястото, потърси и помощ от майки и свекърви. Не се прави на саможертвен герой, не се нагърбвай с толкова много дини, дай някоя на другите.
ena4, и моето е на 4 г., и ние много спорим, на училището за родители лекторката беше казала на класическата реплика "гледай какво си направила от детето", да отговаряме "а ти къде беше докъто го правех", та да ти кажа после ги бъгва малко и спират да лаят как си разглезила детето. Истина е обаче, че мъжете често имат право (не в този случай) и е хубаво да ги чуваме (не е задължително да се съгласяваме с тях). Пък ако е момченце тогава с чиста съвест му го прехвърли малко повечко, да види какво ще прави той, хвърли го директно в устата на мечката (другите майки по градинките) и после пак си поговорете. Ето и нещо по въпроса
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=4063
Лек ден на всички.

Последна редакция: чт, 30 юни 2011, 14:22 от bzepic

# 33
  • Мнения: 49
Много хубава тема!!!   bouquet
Днес бяхме на имунизации - да се отчета - вече сме 6900 г, и 63 см  Laughing по,асна.о ми е момчето /,оди се 3000 г, и 49 см/
Зададох въпроса за захранването на лекарката, като уточних, че съм решила да започна на 5 навършени месеца  Rolling Eyes И тя ми каза да редувам: първия ден зеленчуково пюре, втория ден плодова каша, третия кисел  Shocked Аз не съм много наясно но този кисел особено много ме притесни. И така да ги редувам трите неща и в края на месеца да дам месно пюре...
Освен това попитах как се започва-с една, две три лъжици... а тя казва - ааааа не направо му давай цяло пюре той е голям  Shocked и аз казвам, че той едва ли от първия път ще изяде цяло пюре, а тя - поне половината да изядял  #Crazy това не ме се струва правилно, защото вече няма да говорим за захранване, а направо за нахранване  Laughing

# 34
  • Мнения: 1
Минахме днес и консултанция и сме пораснали доста чак сестрата се ококори
на 26.05 сме били 5.400 и 57см
а днес 7.200 и 62см, но се дохранвахме, а от седмица не се кърмим Sad надявам като свърша с антибиотика пак да почнем но сякаш ми се вдига кърмата първите дни изцеждах доста... а сега намаля доста

# 35
  • Варна
  • Мнения: 493
Лъки, на мен ми се струва, че само си ядосана, не мислиш сериозно за развод. Иначе едва ли първата ти мисъл би била за фамилните имена...  newsm53 При всички случаи аз мога само да ти кажа: винаги можеш да се разведеш, това не е проблем. По-трудното  да оправите отношенията си със съпруга ти. Поговори с него, ако той наистина те обича, непремено ще се опита да поправи нещата, заедно с теб разбира се! Мисля, че и двамата сте изморени и имате нужда от малко време за вас самите. Намерете някой да остане с бебето, а вие излезте на вечеря, кино или каквото ви се иска! Това винаги помага Simple Smile Аз не съм омъжена от много дълго, но все пак и ние имаме проблеми. smile3521 Дано съм ти помогнала, пък дори само, за да си кажеш "тя пък какво знае, нищо не е толкова зле, колкото изглежда"  smile3533

# 36
  • Мнения: 57
Хайде и аз да се отчета - станали сме 6,400 и 62 см  Mr. Green и според лекарката се развиваме много добре. Боцнаха две ваксини на Дали и имаше лека температура.

А на мен ми е много тъпо днес, защото ми съобщиха че котаракът ми не е никак добре (имаме го от 13 години). Той е в друг град и няма как да си го видя ... щото може и да е за последно. Сори, че ви занимавам с тия неща, но ми стана много мъчно  Sad

# 37
  • Мнения: 3
                                                          Добър ден!
      На вън си вали тихо- тихо, и дечицата ми си спинкат..., а аз да се запиша в новата темичка. Чудесна е! bouquet
 Стефанова, честита племенница! Браво за хубавите мерки!
  ena4, по въпроса с възпитанието на децата- Хубаво е когато има спор, защото тогава се ражда истината Laughing Wink Не мисля, че е проблем едно дете да пита, дали може? Но възпитанието на детето е един непрекъснат процес, който се полага и на двамата родители, независимо че ние майките прекарваме повече време с детето. Като родители е добре да дадем най- доброто от себе си, като модел за подражание, защото все още децата имитират и копират типа поведение и маниер от нас. Не е задължително да станат наше копие, но в по- голяма степен те повтарят нас.      Така че, ако мъжът ти смята, че детето е 'мижитурка'- не харесвам тази дума, е редно да се огледа и да прецени той какво му дава, като поведение Peace
 Лъки, явно си човек на действието, за това избери верния път за теб и твоето семейство.
 По- напред прочетох за ранното захранване и даване на кисело мляко, вместо АМ, каша, и т.н., не се изумявам и впечатлявам толкова много, защото предполагам, че майката го прави не от незнание, а по- скоро от липса на достатъчно средства..., за съжаление!
Бишкота, горе главата Hug

# 38
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен. Вчера бяхме на консултация и ни поставиха двете ваксини.
Вили е вече 5800г и 64 см, а миналия месец беше 5200г, 61см. От ваксините вечерта вдигна температура 38 градуса и й дадох панадол, но въпреки температурата си беше спокойна. Засега сме на кърма и мисля да я захраня като навърши 5 месеца.

# 39
  • Мнения: 15
    Така че, ако мъжът ти смята, че детето е 'мижитурка'- не харесвам тази дума, е редно да се огледа и да прецени той какво му дава, като поведение Peace
Жени, мъжо смята, че детето приема изцяло моето мнение за всичко и си няма собствено. Crossing Arms Така е, защото се опитвам да му покажа кое е добро и кое -лошо според моите представи-нали за това сме родители.За съжаление мъж ми няма възможност да се намеси кой знае колко във възпитанието, защото се прибира късно от работа и прекарва само няколко часа с децата/верно, наистина е всеотдаен/, но предимно аз се грижа за децата. И така се разминаваме в доста неща-за мен едно е правилно, за него-друго, но детето приема моят модел на поведение. Rolling Eyes

# 40
  • Мнения: 0
bub555-ne se pritesnqvai,ima si hipoalergi4ni mleka,nie do minalata sedmica bqhme na takova-NAN HA 1. nqmahme alergiq,no dok q be6e strah da ne poly4i,za6toto be6e samo na 6 dni,poradi zdravoslovni problemi ne mojah da go kurmq.taka,4e spoko nqma ot kakvo da se pla6i6.izvinqvam se za latinicata

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 839
Върнахме се от консултация. Момичета, възможно ли е да е в норма нарастването на главата и гръдната обиколка и да е станал от 58 см.  - 64 см, а да е наддал само 150 гр ???? Беше 5250, а сега го изкараха 5400 гр. #Crazy Трябва да отбележа, че предния път го теглиха на електронен кантар, а сега на някакъв допотопен обикновен. Казах й, че това ми се струва нереално, но понеже при предното бебе било точно измерването, значи и при нас е така  ooooh! Бил тънък и дълъг Rolling Eyes
Мисля че нещо бъркат  Rolling Eyes Вие какво ще кажете ? Вика ни пак на 15 юли да сме го теглили ...
Иначе му биха и двете ваксини. Сега спи, като се събуди мисля да му дам Панадол.
Много ми е нервно, момичета...

# 42
  • Мнения: 1
catwalk лично ние миналия месец като за 22 дена беше наддал 100гр не беше мръднал и сантиметър.... а сега за месец 5см чак странно ми стана днес и на сестрата също. Може сега да не са го изтеглили добре. Пробвай в къщи да го изтеглиш, аз така почнах да правя след тези 100гр да следя горе долу дали надаваме. Снощи на нашия кантар го измерих 7,100 а днес 7,200 на техния.

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 839
Нямам кантар  Sad

# 44
  • София
  • Мнения: 2 060
Върнахме се от консултация. Момичета, възможно ли е да е в норма нарастването на главата и гръдната обиколка и да е станал от 58 см.  - 64 см, а да е наддал само 150 гр ???? Беше 5250, а сега го изкараха 5400 гр. #Crazy Трябва да отбележа, че предния път го теглиха на електронен кантар, а сега на някакъв допотопен обикновен. Казах й, че това ми се струва нереално, но понеже при предното бебе било точно измерването, значи и при нас е така  ooooh! Бил тънък и дълъг Rolling Eyes
Мисля че нещо бъркат  Rolling Eyes Вие какво ще кажете ? Вика ни пак на 15 юли да сме го теглили ...
Иначе му биха и двете ваксини. Сега спи, като се събуди мисля да му дам Панадол.
Много ми е нервно, момичета...

catwalk, не се притеснявай. По-опитните мами и мамите от ЛЛЛ нееднократно са обяснявали, че бебетата растат скокообразно /понякога/, т.е. възможно е известно време да не наддават, а след това пък изведнъж наддават повече. Нали бебчо е спокоен и весел, не се вторачвай толкова?! И се успокой! Всичко ще бъде наред.

Въобще този проблем с наддаването е малко... Thinking Струва ми се, че се преекспонира всичко това.

Общи условия

Активация на акаунт